Гості Пінчука: Тимошенко, Найєм, Тарута та Порошенко

      Ток-шоу «Свобода слова», що виходить на каналі ICTV, пішло на канікули.  Час проаналізувати, кого найчастіше запрошували на «голубий вогник». Редакції PRпортал традиційно допомагають аналізувати експерти агенства Communication group.

      У цьому політичному сезоні «Свобода слова» була в ефірі 21 раз. До студії запросили 71 спікера та 72 експертів.

      Це єдине ток-шоу в якому за останні три роки з’явився Президент України. 15 квітня Петро Порошенко включився в ефір з Мальти. Понад 20 хвилин він говорив про безвіз та європейські перспективи України.

     Також, це єдине ток-шоу на яке запросили Михайла Саакашвілі. Учасником програми він був 27 березня. Перед цим, лідер Руху правих сил, провів масований піар-штурм програми. Зокрема, 13 березня придумав легенду, що редакція позачиняла двері, аби не пустити політики на ефір. Хоча в цей час він сидів і пив вино чим і похвалився у себе на фейсбук-сторінці.

     Ток-шоу на каналі Віктора Пінчука  єдине, котре аж тричі за півроку запросило на програму Юлію Тимошенко. В ефірі «Свободи слова» вона була 6 лютого ігнорувала питання та розвіювала міф про переговори з Дональдом Трампом біля туалету, 10 квітня розповідала про відставку голови НБУ Валєрії Гонтарєвої, а 12 червня лідерка "Батьківщини" одягнулася у стилі милітарі і весь ефір було присвячено темі продажу землі. Як бачимо, лідерка «Батьківщини» на ICTV регулярно з’являлася щодва місяці і говорила на теми, які їй були цікавими.

Гості Віктора Пінчука

Аналіз програм ток-шоу «Свобода слова» показав, що Віктор Пінчук намагається надавати ефір усім політичним силам. На ток-шоу регулярно ходить Мустафа Найєм та Сергій Тарута, інколи запрошують Сергія Лещенка та Анатолія Гриценка

 1. Втім, лідером за кількістю ефірів виявився представник «Сомопомочі» Єгор Соболєв. З 21 програми в ефірі він був 5-ть разів. З них, один раз, під час обговорення «торгової блокади» 13 лютого, вмикався по телефону.
 2. Друга позиція повністю належить урядовцям. Лідером за кількістю ефірів був прем’єр-міністр Володимир Гройсман. На ток-шоу він приходив чотири рази. А 3 липня спеціально для очільника Уряду програма вийшла у спецформаті, коли Володимир Гройсман та шестеро членів його команди (Андрій Рева, Лілія Гриневич, Олександр Саєнко, Оксана Маркарова, Максим Нєфьодов та  Павло Ковтенюк) відповідали на питання шістьох головних редакторів. Заступник міністр з питань окупованих територій Григорій Тука також чотири рази побував на «Свободі слова» у якості головного спікера.
 3. На третій позиції ефірного рейтингу з трьома ефірами 9-ть політиків. Зокрема, згадана лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, лідер фракції БПП Артур Герасимов, лідер фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк, соратниця Березюка, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. Серед інших по три ефіри мали: міністр Андрій Рева, Іван Крулько з «Батьківщини», Сергій Висоцький з «Народного фронту» та два представники Опоблоку Олександр Вілкул та Михайло Папієв. До речі, експерти, окрім цих двох політиків, інших екс-регіоналів на ток-шоу Віктора Пінчука не зафіксували.
 4. Дев’ять спікерів мали по два ефіри. Зокрема, перший віце-спікер Ірина Геращенко в одну із програм включалася по скайпу. А 15 квітня була в ефірі разом з віце-спікером Оксаною Сироїд з якою постійно конфліктує у парламенті. Двічі запрошували на програму заступницю міністра закордонних справ Олену Зеркаль, критика Голови НБУ Валерії Гонтарєвої, народного депутата Сергія Таруту, представника у Мінській контактній групі Ольгу Айвазовську.  Серед депутатів у цій категорії опинився Олексій Гончаренко та Сергій Рудик з БПП, Максим Бурбак з НФ, Сергій Соболєв з «Батьківщини». Також двічі був на програмі в ролі основного спікера в статусі заступника міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак. Ще тричі, до свого призначення, він був на ефірі «Свободи слова» як експерт.

Партійний пасьянс

      На ток-шоу «Свобода слова» були представлені усі політичні сили. Навіть ті, котрих немає в парламенті. Експерти агенства Communication group, традиційно, в окрему групу виділили представників уряду. Окрім того, рахувалась не лише кількість представників політичних сил в ефірі, а й загальна кількість ефірі на яких вони були сумарно присутні.

 1. Найбільше в ефірі «Свободи слова» було представників уряду. 21 спікери побували на 30 ефірах. Володимир Гройсман та Григорій Тука, як уже писали, мали найбільше ефірів, по чотири. В Андрія Реви - три ефіри. У Юрія Гримчака та Олени Зеркаль – два ефіри. По одному ефіру  мали: віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр освіти Лілія Гриневич, міністр фінансів Олександр Данилюк, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, міністр культури Євген Нищук, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Євген Нєфьодов, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтенюк, заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова, Голова НКРЄ КП Дмитро Вовк, голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський, радники Максим Кухар та Зорян Шкіряк.
 2. На другому місці провладний Блок Петра Порошенка. 13 спікерів, до яких ми зарахували Петра Порошенка (один ефір) та Ірину Геращенко (два ефіри),забезпечили своєю присутність на 18-ти ефірах. Тричі на «Свободі слова» був Артур Герасимов, двічі Олексій Гончаренко та Сергій Рудик. Один раз на «Свободу слова» сходили  – Вадим Денисенко, Віктор Кривенко, Олег Барна, Олександр Бригинець, Ірина Луценко, Максим Єфімов, Максим Курячий, Рефат Чубаров та Ніна Южаніна.
 3. На третій позиції Народний фронт. 10 спікерів, до яких ми зарахували спікера парламенту Андрія Парубія (один ефір) та лідера партії Арсенія Яценюка (один ефір), побували на 14-ти ефірах. Сергій Висоцький був на «Свободі слова» тричі, а лідер фракції у парламенті Максим Бурбак - двічі. По одному разу партія делегувала на ICTV Андрія Іванчука, Юрія Березу, Ігоря Лапіна, Григорія Логвинського, Андрія Помазанова та Андрія Тетерука.
 4. У партії «Самопоміч» 6 спікерів закрили собою 14 ефірів. Зокрема, Єгор Соболєв (5 ефірів), Оксана Сироїд (3 ефіри), Олег Березюк (3 ефіри). По одному ефіру мали – Вікторія Войцицька, Андрій Журжій та Олена Сотник.
 5. Два представники Опоблоку Олександр Вілкул та Михайло Папієв забезпечили 6-ть ефірів.
 6. Стільки ж спікерів від партії ДемАльянс побували лише на чотирьох ефірах. Правда, нардеп Мустафа Найєм був на трьох ефірах, а його колега Сергій Лещенко - на одному.
 7. Представники ще шістьох партій на «Свободі слова» побували один раз. Зокрема, парламентську Радикальну партію представляв на ефірі Ігор Попов. А позапарламентські політсили представляли їхні лідери: Михайло Саакашвілі Рух Нових сил, Анатолій Гриценко Громадянську позицію, нардеп Дмитро Добродомов Народний контроль, а Михайло Скоцик Аграрну партію.   

     До цієї категорії ми зарахували також неполітичну силу, Генеральну прокуратуру України. Її представник, військовий прокурор Анатолій Матіос один раз з’явився на «Свободі слова». А Генерального  прокурора Юрія Луценко експерти на ток-шоу не зафіксували.

Експертна рада «Свободи слова»

З 72 експертів в ефірі «Свободи слова» двічі та більше разів приходило 20 експертів. Сумарно вони були на 66 ефірах. Пріоритети редакторської групи ток-шоу залишилися такими ж як і в минулому році.

 1. Найбільше в ефір «Свободи слова» запрошували керівника Центру прикладних досліджень «Пента» Володимира Фесенка та політичного  експерта Олесю Яхно-Бєлковську
 2.  Голова Центру “Ейдос” Віктор Таран та кандидат політичних наук Олексій Якубін на ток-шоу запрошувалися по 5-ть разів.
 3. Двох експертів запрошували на ефір 4-ри рази. Це директор Міжнародного інституту демократій (Україна) Сергій Таран та Директор консалтингової компанії "Партія влади/RPGR Consulting» Олена Дяченко
 4. Тричі на ефірі сходило четверо експертів. Серед них Юрій Гримчак, котрий після  призначення заступником міністра з категорії «експерт» перейшов до категорії «спікер». У цій номінації також журналіст Сергій Гармаш, політолог Олег Саакян та економіст Мар’ян Заблоцький.
 5. На цій сходинці розмістилося 10 експертів «Свободи слова», котрих запрошували на ефір двічі. Зокрема, це волонтер Віталій Дейнега, економісти Андрій Блінов та Борис Кушнірук, політолог Валерій Димов, політтехнолог Тарас Загородній, журналіст Пітер Залмаєв, військовий експерт Олег Жданов, громадський діяч Олександр Солонтай та активісти-антикорупціонери Віталій Шабунін та Ярослав Юрчишин.

Висновок

      Редакції PRпорталу та експерти агенства Communication group вважають, що програма «Свобода слова» є найбільш збалансованою. Власник каналу Віктор Пінчук намагається представляти ефір представникам різних політичних сил. Водноча, є ознаки неприхованої лояльності ток-шоу «Свобода слова» до Володимира Гройсмана та його урядовців.  Тим не менше, на ток-шоу регулярно запрошують Юлію Тимошенко. Полюбляють запрошувати Мустафу Найєма та Сергія Таруту. Одним словом, Віктор Пінчук намагається балансувати між політичними гравцями.

Кому "Свобода слова" віддівала перевагу у 2016 році можна почитати у статті "Свобода слова Пінчука".

Tags: 
Источник: 
PRпортал