Гонтарева інфоркампанію Тимошенко-Тарути назвала "памфлетом інсинуацій"

Голова Національного банку Валерія Гонтарєва вважає інформаційну атаку проти себе спланованою. Про це вона повідомила в ефірі телеканалу ICTV.

«Можу сказати, що це все ланки одного спланованого ланцюга і провокації. Почалася вона (провокація), коли я була головою офіційної делегації МВФ», - сказала вона.

Гонтарєва повідомила, що НБУ вже подав всі документи в правоохоронні органи з приводу поширення звинувачень проти неї.

«Поширювався якийсь памфлет, збірник безглуздих інсинуацій і недостовірної інформації з жовтих сайтів, яку ніколи не дозволяло друкувати собі жодне поважне видання. Це була добірка, чому Гонтарева є загрозою економічній стабільності України», - пояснила глава НБУ.

З приводу суті звинувачень вона повідомила, що за її каденції в НБУ відбувалося виключно повернення рефінансування.

«Провокацій зараз багато. Приміром, за прем'єрства пані Тимошенко (Юлії Тимошенко) було видано 84,9 млрд гривень рефінансування, а при Гонтарєвої повернуто 37,6 млрд гривень», - відповіла вона на звинувачення з боку глави фракції Батьківщина у Верховній Раді.

Гонтарева нагадала, що до того як вона стала головою НБУ заборгованість банків щодо рефінансування становила 104 млрд гривень, тоді як зараз ця заборгованість скоротилася до 74 млрд гривень.

При цьому глава НБУ повідомила, що вона не видавала банкам, які згодом стали неплатоспроможними рефінансування.

Раніше повідомлялось, що у 2015 році банк "Фінанси та Кредит", який згодом був визнаний неплатоспроможним отримав від НБУ 1,45 млрд гривень рефінансування.

Як повідомляли "Українські Новини", в жовтні перед початком зустрічі країн-членів Міжнародного валютного фонду і Світового банку у Вашингтоні депутат Тарута поширював збірник "Загроза економічній безпеці України".

17 жовтня голова АУБ Олександр Сугоняко спільно з депутатом Сергієм Тарутою на прес-конференції звинуватили главу НБУ Гонтареву в розвалі банківської системи.

Фінкомітет Ради рекомендував Президенту Петру Порошенку звільнити голову НБУ.

Гонтарева отримала підтримку з боку 15 банків членів Незалежної асоціації банків, Американської торгової палати та посла США Йованович.

Источник: 
PRпортал