Клуб любителів влади приправлений УКРОПом

Ток-шоу «Право на владу», що виходить на каналі 1+1, пішло на канікули. Його ведучі Наталка Мосійчук та Сергій Іванов називають свою програму «клубом любителів влади». PRпортал та експерти агенства Communication group проаналізували, кому відавало перевагу ток-шоу Ігоря Коломойського. 

У цьому сезоні ток-шоу «Право на владу» почало виходити в ефір на годину раніше, о 22:10. Завдяки цьому  вдалося збільшити глядацьку аудиторію. Якщо раніше програму дивилося в середньому 600 тисяч глядачів, то тепер щонайменше 800 тисяч.

Редакторська група ток-шоу намагалася експериментувати з… Вадимом Рабіновичем. Поява цього політика-популіста давала рейтинг. Лідер партії «За життя» затьмарював будь-якого спікера з улюбленої партії  Ігоря Коломойському УКРОП. Він став конкурентом і, очевидно, тому 20 квітня нардеп  ображається на ведучих, йде з ефіру і більше не повертається. Вихід політика зі студії ведучий програми Сергій Іванов супроводжував словами: «Елвіс  Рабінович покинув ефір».

 Загалом,  на «Право на владу» не прийнято критикувати, перебивати, пресингувати представників партії УКРОП. Ведучі навіть не приховують своїх політичних симпатій і відверто підігрують представникам партії акціонера.

Загалом, у цьому сезоні « Право на владу» в ефірі було 19 разів. На майданчику цього ток-шоу виступило 70 спікерів та 63 експерти. Оскільки програма складається з двох частин, то деякі гості були присутні лише на свіїй тематичній половині програми. Тому аналітики Communication group запропонували інший алгоритм підрахунку кількості спікерів за коефіцієнтом 0,5, тобто півефіру  

               Улюбленці Коломойського

1. Найбільше редактори «Право на владу» запрошували в ефір Тараса Батенка. Цього позафракційного депутата ведучі представляли членом міжфракційного партійного об'єднання УКРОП. Саме так його і титрували. Повноцінно Тарас Батенко був в ефірі 5-ть разів. І лише 6 квітня укропівця запросили на другу частину програми, бо у першій міністр фінансів Олександр Данилюк говорив про державні борги, а міністр соціальної політики Андрій Рева про соціальні стандарти

 2. Другу позицію зайняв Віталій Купрій, якого також представляли членом УКРОПУ. Але у квітні в нардепа виник якийсь неконект з командою Ігоря Коломойського  і його перестали запрошувати на ток-шоу. Також тричі на «Право на владу» був лідер партії «За життя» Вадим Рабінович. Втім, із трьох разів він двічі включався у ефір по скайпу, а єдина його поява у студії виявилася  останньою.

 3. Член ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв на третьому місці за кількістю ефірів. Двічі він був впродовжд усієї програми. А 6 квітня, лише на другій частині. Причина така ж як і у Тараса Батенка – перша частина ефіру була віддана міністрам Данилюку та Реві.

 4. На цій позиції аж 9-ро політиків. Серед них, звичайно, троє укропівців: Ірина Константевич, Володимир Парасюк та Олександр Шевченко. Останній відомий тим, що колись, в кулуарах Верховної Ради, побив Олега Ляшка та є власником курорту "Буковель". Експерти помітили, що на "Право на владу" Олександр Шевченко, з’являвся у так званий «лижний  період», тобто взимку. А  ведучі неодмінно ставили у приклад «Буковель» і прямо рекламували відпочинок на гірськолижному курорті.

 Також двічі на ефірі були представники провладної партії Блоку Петра Порошенка. Це Олексій Гончаренко, Іван Вінник та представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

 Двічі на ток-шоу запрошували двох представників ВО «Батьківщина – Ігоря Луценка та Олексія Рябчина. Зокрема, Ігор Луценко виступав як спеціаліст у банківській сфері, коли у квітні обговорювали відставку голови НБУ Валерії Гонтарєвої. А Олексій Рябчин на один із вдвох ефірів прийшов, щоб  піти в знак протесту, що його лідерку Юлію Тимошенко не запросили. Правда, демарш виявися слабким. Ведучі аргументовано пояснили, що лідерку   «Батьківщини» запрошували і не один раз, але вона не прийшла. Піар на тому, що Юлію Тимошенко ніби-то не пускають в ефір на дружніх до лідерки «Батьківщини» «плюсах» провалився

Народного фронту двічі на ток-шок Ігоря Коломойського був лише нардеп Ігор Гузь

5. Зате на п’ятій позиції і 1,5 ефірами два фронтовики - Григорій  Логвинський та Сергій Висоцький. Також по півтори ефіри було у Вадима Денисенка з БПП та Юрія Павленка з Опоблоку

6. Зате 49 українських політиків на «Право на владу» за півроку сходили лише один раз. Зокрема, це Генпрокурор Юрій Луценко, перший віце-спікер Ірина Геращенко лідер президентської  фракції у парламенті Артур Герасимов, одіозний нардеп з Народного фронту Сергій Пашинський та його колега з Опоблоку Нестор Шуфрич. Один раз у студії був міністр закордонних справ Павло Клімкін і один раз по скайпу в ефір вийшов заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв. Двічі на півпрограми приходив міністр Андрій Рева.  

7. Ще четверо посадовців відстояли на ток-шоу лише півпрограми. Це прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр фінансів Олександр Данилюк, депутат з БПП Руслан Демчак та представник РНБО спеціаліст у закритті російських соцмераж Валентин Петров

 

 

Все буде УКРОП

1.Партія УКРОП, звичайно, у лідерах.  На «Право на владу» ходило 11 осіб. З них семеро були основними спікерами, а ще четверо сиділи на експертній лаві. Загалом ці 11 осіб були на 23 ефірах. Тобто, на деяких ефірах, яких було 19-ть, укропівці були і в якості спікерів і в якості ескпертів.  Жоден ефір не обходився без представника об’єднання УКРОП.

Наприклад, Богдан Яременко спочатку приходив на програму як голова громадської організації «Майдан закордонних справ», а пізніше, не соромлячись, ведучі почали його представляти членом партії УКРОП. Як повідомляв PRпортал Дмитро Сіманський, ще один «експерт» від УКРОПУ, готовий поступитися Богдану Яременку місцем лідера Київської партійної організації. Також, до укропівців ми зарахували Максима Дубілета, котрий включався по скайпу на програму присвячену націоналізації Приватбанку Ігоря Коломойського

2.Попро те, що ток-шоу називають «клуб любителів влади» у представників влади на «Право на владу» експерти зафіксували 21 ефір. До урядовців ми також зарахували представників  Адміністрації Президента Юрія Бірюкова та Костянтина Єлісєєва, співробітника апарату РНБО Валентина Петрова, члена НАЗК Руслана Радецького та  керівника Київатодору Олександра Густєлєва.

 3. Блок Петра Порошенка  у цій категорії на третьому місці. Від БПП на ток-шоу 11 спікерів сходило 13 разів.

4. У 5-ти членів ВО «Батьківщина», котрих найчастіше запрошує плюсівське ток-шоу,  було 10,5 ефірів. Найбільше редактори полюбляють Сергія Соболєва, котрий був на 2,5 ефірах. Двічі на ефірах побували Ігор Луценко та Олексій Рябчин. Решта на ефірах були по одному разу. Серед них і екс-суддя Конституційного суду Віктор Шишків. Втім, він двічі на ефірі був у якості  експерта. Таким чином, соратник Юлії Тимошенко Віктор Шишків був на трьох програмах.

 5. Вісім спікерів від Народного фронту в ефірі були 10 разів.

6. Трьома ефіра один Вадим Рабінович забезпечив своїй партії «За життя» шосту позицію нашого партійного рейтингу участі представників партій у ток-шоу на 1+1.

7. На цій позиції з 2-ма ефірами Генеральна прокуратура (Юрій Луценко та Сергій Горбатюк), партія Опозиційний блок (нардепи Юрій Павленко та Нестор Шуфрич) та партія «Відродження» (діючий народний депутат Віктор Бондар та екс-нардеп Володимир Пилипенко)

8 Всі решта партій мали по 1-му ефіру. Нардеп Єгор Соболєв представляв «Самопоміч», нардеп Олег Мусій – непарламентський «Народний контроль», нардеп Андрій Білецький позапарламентську партію «Народний корпус», екс-голова СБУ Валентин Наливайченко – рух «Справедливість».

 

                         Експерти в УКРОПі

УКРОП домінував і в експертному секторі. Загалом, на «Право на владу» сходило 63 експерти.

4 рази в ефірі був голову ГО «Майдан закордонних справ» Богдана Яременка. Ефіри для нього на 1+1, як тепла ванна. Експерт навіть дозволяв собі хамити. Богдана Яременка чомусь зачепило звичайне питання лідера президентської фракції Артура Герасимова щодо підтримки забороненої Компартії України.

 Двічі на ефір запрошувалося 6-ро експертів. Прокурорські справи коментував екс-заступник генпрокурора Микола Голомша. Щоправда, для експертів Communication group незрозуміло чому саме цього експерта запросили обговорювати кібератаку у кінці червня. Відставку Голови НБУ Валерії Гонтарєвої та націоналізацію Приватбанку запрошували коментувати члена Ради НБУ Василя Фурмана. Двічі на ток-шоу побували журналісти Юрій Бутусов та Сергій Щербина. Двічі із трьох разів експертом виступав соратник Юлії Тимошенко та екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін. Також канал Ігоря Коломойського почав піарити іншого члена «Батьківщини», одеського політика Дмитра Співака.

На півтора ефірах запрошували у якості експерта іншого укропівця Дмитра Сіманського. Він у трійці лідерів

47 експертів в ефірі ток-шоу «Право на владу» в ефірі були по одному разу. А 8 осіб запрошувалися лише на половину програми. Втім, варто відзначити ефір «Системна помилка» за 30 березня щодо можливого запровадження обов’язкового декларування для громадських активістів. Дискусія в експертному секторі між Віталієм Шабуніним та Романом Скрипіним виявилася набагато цікавішою

Експерти PRпорталу та агенства Communication group окремо відзначили збірний образ, котрий називається «журналіст каналу 1+1». В якості експертів у цьому сезоні їх запрошували 4 рази. Непоганий спосіб популяризації власних телевізійних обличь.

                                       Висновок

Аналіз 19 програм «Право на владу», котрі вийшли у першому півріччі 2017 року показав, що ток-шоу стало надміру тенденційним та заангажованим на одну політичну силу, політичне об’єднання УКРОП. Теми програми формуються виходячи з політичної кон’юнктури власника телеканалу Ігоря Коломойського. Манера поведінки ведучих - окрема ткема для розмови. 

Експерти PRпорталу та агенства Communication group сподіваються, що ток-шоу «Право на владу» у наступному телевізійному сезоні поверне собі статус об’єктивного та незаангажованого дискусійного майданчика, як це було у минулому 2016-му році

Источник: 
PRпортал