Клуб любителів влади на 1+1
Після аналізу «Шустер Live» та «Чорного дзеркала» дійшла черга до ток-шоу на каналі 1+1. Аби не конкурувати із Савіком та «Інтером» ток-шоу «Право на владу» виходить щочетверга. У 2016 році в ефір вийшло 33 програми. Редакція PRпорталу та експерти Communication group зафіксували 232 спікери: політиків та урядовці – 123, експертів – 109.
У минулому році програма перебувала в пошуках ведучого. «Голос згори» створював певний дискомфорт гостям. Тому 13 програм у 2016 році безликому голосу допомагав вести журналіст Олександр Моторний. Остаточно «голос» пішов у «відставку» 6 жовтня. З цього часу ведучими програми стають журналістка Наталія Мосейчук та блогер Сергій Іванов. З того часу, програма стала «клубом любителів влади». Саме з такою фразою ток-шоу починала Наталя Мосейчук.
Варто відзначити, що редакторська група ток-шоу намагалася вирізнятися яскравими заголовками програм. Програму за участю Генпрокурора Юрія Луценка назвали «Прокуратура юрського періоду», про декларації розповідали у програмі «Братство «золотого батона», а випуск про сміттєвий скандал у Львові отримав назву «На смітнику»
Птахи гнізда Коломойського
Попри те, що «Право на владу» мало менше випусків аніж «Шустер Live» та «Чорне дзеркало», але гостей було більше. У студії побувало аж 123 політики та чиновники. Така кількість зумовлена тим, що гостей редакторській групі диктувала тема програми, а не політична доцільність. Зрештою, в Ігоря Коломойського не так багато дружніх політиків: лише неформальне депутатське об’єднання УКРОП та кілька депутатів групи «Відродження»
Лідером програми стала перший віце-спікер Ірина Геращенко, котра колись була директором агенства УНІАН, котре входить до медіа-імперії Ігоря Коломойського. У цій програмі вона була присутня 5-ть разів. І ще один раз включалася по скайпу. В основному Ірину Геращенко запрошували аби обговорити тему звільнення українських заручників, зокрема Надії Савченко, котра на програмі з'явілася один раз.
Однофамілець Ірини Геращенко, Антон Геращенко з «Народного фронту» опинився на другій сходинці ефірного рейтингу. Одночасно у студії ці два політики перетнулися лише один раз, 24 березня.
На третій сходинці шість політиків. З них, два «птахи гнізда Коломойського», тобто з партії УКРОП. Віталій Купрій та Тарас Батенко по чотири рази сходили на ефір і там озвучували позицію міжфракційного депутатського об’єднання УКРОП.
По чотири ефіри було в Олексія Гончаренко з БПП, Олени Сотник з «Самопомочі», представника у мінській переговорній групі Романа Безсмертного та адвоката Надії Савченко Іллі Новікова.
Четверту сходинку ділять аж дев’ять політиків. У кожного з них по три ефіри. 11 лютого річницю подій на Майдані сотник та перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій обговорював як звичайний учасник. Потім він став спікером. А цей статус передбачає ВІП-формат. Тобто, без опонентів.
Заступник Андрія Парубія Оксана Сироїд із «Самопомочі» усі три рази приходила на звичайний формат: з опонентами та експертами.
Зате у ВІП-форматі один із трьох разів виступав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, до якого Ігор Коломойський полюбляє їздити в гості посеред ночі. 29 вересня на ток-шоу обговорювали розстріл «торнодівцем» двох поліцейських у Дніпрі та висловлену міністром ініціативу щодо презумції правоти поліцейського. Редактори назвали програму «презумція незрозумілості».
Олег Ляшко також тричі побував на ток-шоу «Право на владу». Але він там був лише на початку року, у лютому та березні. Потім, Ігор Коломойський охолов до Олега Ляшка.
Тричі у програмі був спочатку у статусі губернатора Донеччини, а потім заступника міністра Григорій Тука, дипломат Дмитро Кулеба, «фронтовичка» Тетяна Чорновіл, член «Батьківщини» Ігор Луценко та Єгор Фірсов. Останній спочатку у студії був, як член фракції БПП, потім, як звільнений член фракції БПП і, зрештою, як експерт.
У ТОП-5 вмістилося аж 16 осіб, кожен з яких в ефірі був двічі. Один раз як спікер і один раз як прем’єр сходив на «плюси» Володимир Гройсман. З урядової команди двічі на програмі також були віце-прем’єр Генадій Зубко, міністр Андрій Рева, Павло Петренко та Павло Клімкін. Останній мав ВІП-формат
У ВІП-статусі, у студії Коломойського, побував Юрій Луценко. 2 червня програма була присвячена «прокуратурі юрського періоду». Головний спікер, звичайно сам Генпрокурор. Йому допомагав перший заступник Дмитро Сторожук, котрий також двічі сходив на «Право на владу». А також Валентина Теличенко, Євген Єнін та Петро Шкутяк
У ТОП-5 потрапив також лідер дружньої до Ігоря Коломойського групи "Відродження" Віктор Бондар.
Серед інших на цій позиції: Артур Герасимов, Рефат Чубаров та Іван Вінник з БПП, Сергій Соболєв та Іван Крулько з «Батьківщини», Ігор Мосійчук з Радикальної партії, Ігор Гузь з «Народного фронту» та Ганна Гопко
Інші 90 політиків та чиновників в ефірі ток-шоу «Право на владу» були лише один раз.
Не УКРОПом єдиним
Якщо «посортувати» 123 спікерів по партійним квартирам, то у ТОП вийде не партія, а Кабмін. Площадку «Права на владу» для «публічного звіту» полюбляв використовувати і прем’єр Арсеній Яценюк прем’єр Володимир Гройсман. У повному складі Кабмін Яценюка був в ефірі 11 лютого. А «Гройсман і його команда» 19 травня. Не дарма ж ведучі називають програму "клубом любителів влади"
Таким чином в ефірі ток-шоу «Право на владу» було 53 урядовців і вони займають першу сходинку.
На другому місці ефірного рейтингу представники партії екс-прем’єра Арсенія Яценюка. В ефірі ток-шоу було 25 фронтовиків
У пропрезидентської політсили третя позиція. Сюди ми зарахували усі ефіри першого віце-спікера Ірини Геращенко. А також один ефір спікера Володимира Гройсмана та один ефір мера Вінниці Сергія Моргунова. Усі решта спікери – члени фракції БПП.
Дітище Ігоря Коломойського представники партії УКРОП на четвертій сходинці. 14 ефірів партії забезпечили не лише депутати Віталій Купрій, Тарас Батенко, Олександр Шевченко, Володимир Парасюк та Ірина Константевич, а й член політради партії, письменник Василь Шкляр. Також варто згадати програму від 30 червня у якій брали участь кандидати у нардепи на проміжних виборах 17 липня Оксана Томчук та Віктор Шевченко. Шевченко вибори виграв, а Томчук зняла свою кандидатуру на користь Тетяни Ричкової.
Цю сходинку УКРОПівці ділять з членами партії «Самопоміч». В ефірі на плюсах було усе керівництво партії. Мер Андрій Садовой виходив на зв’язок із львівським сміттям. Були в ефірі віце-спікер Оксани Сироїд та лідер фракції Олег Березюк.
У ТОП-5 з 12-ма ефірами партія «Батьківщина». Окрім, діючих депутатів Ігоря Луценка, Сергія Соболєва, Івана Крулька, Олексія Рябчина та Олени Шкрум, традиційно наші експерти зарахували екс-нардепів від партії Тімошенко Андрія Сенченка та Віктора Шишкіна
У 2016 році на ток-шоу побували три постмайданівські прокурори із чотирьох. Не було лише Віктора Шокіна. Зате були Віталій Ярема, Олег Мохніцькій та команда «юрського періоду» на чолі з Юрієм Луценком. Загалом, 10 осіб, які забезпечили прокурорським, окрему, шосту сходинку ефірного рейтингу.
7 ефірів та 7-ме місце у радикалів Олега Ляшка. На своїх плечах лідер виніс три ефіри. Два - Ігор Мосійчук, по одному ефіру в активі Юрія Чижмаря та Андрія Лозового. Останньому було найважче. Із задекларованим хрестом зі святими мощами та незадекларованим джипом охорони Андрій Лозовий опинився у "братстві "золотого батона". Цей факт ще раз підтверджує, що Ігор Коломойський до Олага Ляшка «милість змінив на гнів»
Восьму позицію з трьома ефірами дружня до Коломойського група «Відродження» з двома ефірами депутата Віктора Бондаря та одним – екс-депутата Володимира Пилипенка ділить з недружнім Опозиційним блоком, який у ток-шоу представляли Євген Балицький, Юрій Павленко та член фракції Опоблоку Вадим Рабинович.
Дев’ята позиція з двома ефірами у партії «Свобода». Окрім Олега Тягнибока експерти Communication group врахували і члена ВО «Свобода», міського голову Тернополя Сергія Надала, котрий брав участь в обговоренні проблеми з львівським сміттям
Символічне десяте місце зайняли партії «Демократичний альянс» та «Народний контроль». Їхні лідери Василь Гацько та Дмитро Добродомов.
Багато, але потроху…
Усіх потроху. На перший погляд у ток-шоу «Право на владу» немає своїх експертів. Але наші аналітики іншої думки. Таких небагато, але вони все одно є.
Найчастіше до студії запрошували екс-дипломата, та керівника ГО «Майдан закордонних справ» Богдана Яременка. В ефірі він був, найбільше, 5-ть разів. Ще один раз в ефірі був його аналітик Юрій Смелянський.
По чотири рази на ефір «Право на владу» сходили громадська активістка Олександра Матвійчук, політтехнолог Катерина Одарченко та журналіст Сергій Щербина.
Далі по три ефіри у керівника мережі «Опора» Ольги Айвазовської, антикорупціонера Віталія Шабуніна, правника Ганни Маляр та журналіста Сергія Гармаша. Поки не став ведучим тричі на експертній трибуні сидів блогер Сергій Іванов.
Ще 10-ть експертів були в ефірі двічі. Це екс-депутат Тарас Чорновіл, політтехнолог Тарас Березовець, екс-член НКРЄ Андрій Герус, антикорупціонер Ярослав Юрчишин. Експерти - Олександр Сушко, Орест Саакян та Андреас Умланд. Журналісти – Борис Райтшустер та Ольга Василевська.
Доречі, щодо журналістів ТСН, то вони досить часто виступали експертами на плюсівського ток-шоу
Загалом, можна сказати, що «Право на владу» найменш заангажоване. Спікерів редакторська група формує під тему, а не під політичну кон’юнктуру, що ми фіксували на ток-шоу «Шустер Live» та «Чорного дзеркала»
- Войдите, чтобы оставлять комментарии