Улюбленці Шустера

Поки Савік Шустер від банкротства свого каналу 3s.tv рятується аж в СінгапуріPRпортал  вирішив проаналізувати, кого ж ведучий запрошував до себе на п’ятничну програму у минулому 2016 році.

Аналізувалися лише програми, які вів особисто Савік Шустер та учасниками яких були політики, громадські діячі, експерти та журналісти.

Таким чином, ми проаналізували 40 програм. У них взяло участь 163 спікери. Саме ці люди формували громадську думку, обговорюючи суспільно-важливі теми, критикували, хвалили та сварилися.

ТОП-10 політичних улюбленців

Як показав аналіз найчастіше, майже кожну другу програму, в ефірі Савіка Шустера сидів народний депутат, лідер партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов. В ефірі він був 19 разів.

Друга позиція з 15-ма програмами у друга Савіка Шустера, позафракційного народного депутата Віктора Чумака, котрий заявляв про інформаційну обробку його персони.  

 Третє місце ділять Антон Геращенко з Народного фронту та Сергій Соболєв з «Батьківщини». Вони сходили до Шустера по 12 разів.

Сергій Лещенко – на четвертій сходинці нашого рейтингу. Він був у кожній четвертій програмі. Найбільш активно борця з корупціонерами запрошували в ефір на початку року. Аж до скандалу, коли Савік Шустер відмовив Сергію Лещенку в участі у програмі, про що писав PRпортал, бо така була вимога Юлії Тимошенко. Савік Шустер спробував виправдатися.  Ця історія була у травні. Після цього скандалу журналіст-депутат в ефірі з‘явився двічі - 7 липня та 12 грудня.

Так само 10 разів в ефірі був позбавлений фракцією БПП депутатського мандата Єгор Фірсов. Найбільш активно екс-депутат сидів в ефірі у Савіка перед проміжними виборами. Потрапити до парламенту Єгор Фірсов хотів  по 206 виборчому округу Чернігова. Але, присутність в ефірі, навіть, якщо це Савік Шустер, ще не означає перемогу. В результаті, Єгор Фірсов зайняв лише четверте місце. А вибори виграв столичний будівельник Максим Микитась.

До п’ятірки активних учасників п’ятничних посиденьок у Савіка потрапили тоді ще голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, екс-голова СБУ та лідер партії «Справедливість» Валентин Наливайченко і соратник Юлії Тимошенко Іван Крулько. 

Варто зазначити, що для Михайла Саакашвілі частина ефірів були надто складними і навіть скандальними. 15 квітня мало не дійшло до бійки з Євгеном Червоненком, але одеський губернатор просто втік із студії. Скандалом завершився для уже екс-губернатора ефір 16 грудня. Хоча Савік Шустер і оголосив Михайла Саакашвілі «людиною року» але «людина року» впала в істерику від простого питання рівненської журналістки Ольги Ферар про популізм.

У ТОП-6 спікерів Шустера потрапив Олесь Доній, котрий на кожному ефірі плачеться, що його не пускають у телеефір, Роман Безсмертний, котрий представляв Україну в мінській контактній групі, Олексій Гончаренко від БПП «Солідарність» та Віталій Касько, колишній заступник Генпрокурора  та потенційний активіст ще не створеної партії «Хвиля»

Юлія Тимошенко у минулому році на ток-шоу Савіка Шустера з’являлася рівномірно впродовж року. Наш аналіз зафіксував її появу в ефірі 7 разів. Правда, одну програму від 6 травня із Юлією Тимошенко нам не вдалося знайти в інтернеті. Її немає і на сайті телеканалу 3s.tv. Лідерка «Батьківщини» говорила  лише на зручні для неї тарифні теми. А Савік Шустер завжди виконував роль уважного слухача і переривав Юлію Тимошенко лише на рекламу.

Так само як і Юлія Тимошенко 7 разів в ефір приходив один із мінорітарних акціонерів Студії Савіка Шустера, лідер Європейської партії Микола Катеринчук.

На восьмій позиції Іван Вінник з БПП, Леонід Ємець з Народного фронту, Семен Семенченко із "Самопомочі", лідер ВО «Свобода Олег Тягнибок, голова ГО «Сила та честь» Ігор Смєшко та заступник міністра Григорій Тука.

Ще два представники "Самопомочі" Єгор Соболєв та Тетяна Острікова в ефірі Савіка Шустера були по 5-ть разів. Так само як і соратник Михайла Саакашвілі, екс-заступник Генпрокурора Давид Сакварелідзе.

Десятку активних ходоків до Савіка Шустера замикують лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко, Ігор Луценко з "Батьківщини", Борислав Розенблат та Мустафа Найєм з БПП, керівник Одеської митниці Юлія Марушевська та нардеп та один з лідерів партії «За життя» Євген Мураєв. Щодо останнього, то саме його канал NewsОne з 29 квітня кілька разів протранслював програму Савіка Шустера. З цього часу ток-шоу виходить і в ефірі телеканалу «Київ»

Рейтинг політичних вподобань

Якщо проаналізувати партійну приналежності гостей Шустера, то картина виглядатиме з категорії паралельної реальності. Мало тих, хто ухвалює рішення і дуже багато тих, хто критикує ухвалені кимось рішення.

Щодо методології, то під час партійного анілазу, наприклад, ми не зараховували до Блоку Петра Порошенка Сергія  Лещенка та Мустафу Найєма. Оскільки вони неодноразово заявляли, що їхня присутність у фракції БПП є суто номінальна. З іншого боку, до ВО «Батьківщини» ми зарахували союзника Юлії Тимошенко, позафракційного народного депутата Сергія Таруту. Також фіксували як представників партії «Національний корпус» учасників ток-шоу, які представляли полк «Азов». До Партії Надії Савченко зарахували також її сестру Віру та маму Марію.

Таким чином, ми отримали ось таку картину.  

Найбільше в ефірі Савіка Шустера було представників ВО «Батьківщина».  Аж 51 особа. І це не лише діючи народні депутати, такі як Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Іван Крулько, Сергій Власенко, Олександра Кужель, Сергій Євтушок, а й колишні – Андрій Сенченко, Віктор Шишкін та Михайло Волинець. Як уже згадувалось, також пораховано союзника ЮВТ у боротьбі проти Петра Порошенка та Валерії Гонтарєвої, нардепа Сергія Таруту

На другому місці за кількістю гостей представники президентської «Солідарності» такі як Олексій Гончаренко, Іван Вінник, Ірина Геращенко, Борислав Розенблат, Григорій Шверк, Роман Ткач. Зрештою,  зазвичай, представники влади завжди виглядали як боксерська груша. Іноді навіть без права на репліку. Доходило навіть до сварки з ведучим, наприклад, Олексія Гончаренка.

У трійку лідерів потрапила ще неіснуюча партія «Хвиля». До неї, окрім Віктора Чумака та Наталії Новак, ми зарахували екс-нардепа Єгора Фірсова та екс-заступника Генпрокурора Віталія Каська.

Неіснуючій «Хвилі» поступилася навіть парламентська партія «Народний фронт». Антон Геращенко, Леонід Ємець, Григорій Логвинський, Ігор Лапін та Дмитро Сторожук на ток-шоу разом побували 23 рази.

Полюбляли у 2016 до Савіка Шустера ходити члени команди Михайла Саакашвілі, котра пізніше оформилася у «Рух нових сил». Часто Михайло Саакашвілі в ефір приходив не сам, а із супроводом. Або це була Юлія Марушевська, або Саша Боровик. Наприклад, після відставки з посади Голови Одеської ОДА свого шефа у студії підтримала заступник губернатора Соломія Бобровська.

Фактично неіснуюча партія Саакашвілі у студії Шустера потіснила представників парламентської «Самопомічі». Найчастіше, в ефірі були Семен Семенченко, Єгор Соболєв, Олена Бабак, Тетяна Острікова, та Андрій Журжій. Останній запамятався вже після ефіру у Савіка Шустера. Він отримав гнівне повідомлення від голови  свого комітету Ніни Южаніної, котре одразу оприлюднив. Приватна переписка стала публічним скандалом. Лідери «Самопомочі» Оксана Сироїд та Олег Березюк на ток-шоу були по одному разу.

«Народний контроль» має сьоме місце у нашому рейтингу. Сильно відчувається брак активних партійців. Окрім самого Дмитра Добродомова, який є найбільш активним учасником ток-шоу Савіка Шустера, один раз в ефірі побував львівський активіст «Народного контролю» Андрій Мисик.        

Окремо варто відзначити у цьому рейтингу Сергія Лещенка та Мустафу Найєма. Будучи членами фракції БПП вони є активістами партії «Демократичний Альянс». Правда, під час ефіру, це жодним чином не окреслювалося. Тим не менше, Лещенко та Найєм разом були на 14-тьох ефірах і займають  8-ме місце

Представники позапарламентської  ВО «Свобода» час-від-часу також присутні в ефірах. Олег Тягнибок, Руслан Кошулинський, Михайло Головко та Андрій Ільєнко партію представляли 12 разів і мають 9-ме місце в рейтингу.

Валентин Наливайченко з його партієї «Справедливість» замикають 10-ку партійних улюбленців Савіка Шустера. Валентин Наливайченко та Маркіян Лубківський були в ефірі Савіка Шустера 11 разів.

Далі йде Європейська партія в особі її лідера Миколи Катеринчука. Окрім самого себе лідеру партії в ефір послати, очевидно, нікого.

Радикальна партія на 12-му місці. На початку 2016 року Савік Шустер активно запрошував Олега Ляшка. Він один раз був в ефірі у січні і двічі у лютому. У квітні та липні учасником ток шоу був Ігор Мосійчук. Саме в цей час вирішувалася у суді справа щодо скасування рішення парламенту щодо позбавлення його недоторканності.  І один раз сходив на ефір народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко.

Багато ефірі було присвячено звільненню Надії Савченко. Запрошувалися як адвокати так і родичі. Зокрема, один раз в ефірі була мама, Марія. Двічі - сестра, Віра. Сама Надія Савченко, після звільнення була в ефірі Савіка Шустера тричі. Загалом, можна говорити, що її партії «Руна», як і радикали Ляшка, була представлена 6-ма спікерами і також займає 12-ту позицію.

Опозиційний блок не надто активний учасник п’ятничних посиденьок на каналі Савіка Шустера. Загалом, в їхньому активі лише 5-ть ефірів. Найбільш активним,  у першій половині 2016 року, був Нестор Шуфрич. Він тричі сходив на ефір. І по одному разу - Юрій Мірошниченко та Михайло Папієв. Але для опоблоківців в програмі традиційно відводилась роль «хлопчиків для биття». У підсумку вони займають 13 місце у нашому рейтингу разом з партією «Національний корпус»

Оскільки полк «Азов» став партією «Національний корпус», то під час аналізу ми їх не виокремлювали. Загалом, народні депутати Андрій Білецький та Олег Петренко, а також бійці Сергій Короткий, Назар Кравченко та Роман Кудряшов забезпечили своєю присутністю 5-ть ефірів.

"Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та "За життя" Євгена Мураєва зайняли 14-те місце. У кожного по 4-ри ефіри.  15-те місце у партії «Воля» Юрія Дерев'янка з трьома ефірами. 16-те у партії Геннадія Балашова "5.10", котрий в ефірі був двічі. І, останнє, 17-те місце у партії «Відродження». Її представник, нардеп Віктор Бондар, був в ефірі один раз.

"9" друзів Шустера

Щодо експертів та журналістів, то найбільш активними учасником ток-шоу Савіка Шустера були активіст Віталій Шабунін (15 разів), журналістка Соня Кошкіна (12 разів), журналіст Олександр Мартиненко (6 разів), волонтер Олексій Мочанов (6 разів), журналіст Юрій Бутусов (5 разів), екс-міністр Олексій Кучеренко (5 разів), правник Марина Ставнійчук (5 разів), екс-міністр закордонніх справ Володимир Огризко (4 рази), переговорник Володимир Рубан (4 рази).

Усі інші експерти в ефірі були тричі та менше разів тому ми їх врахували, але не відображали у цій статті.

Ми продовжимо моніторінг та аналіз підсумкових ток-шоу на загальнонаціональних каналах аби показати чию думку відображають аналізовані програми.  

Читайте, анализуйте, дивіться та робіть висновки 

PRпортал

Источник: 
PRпортал