Горковенко Володимир

Журналіст, спеціаліст с комунікацій, політтехнолог

Народився  24 листопада 1975 року на Волині.

Освіта — Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1993–1998) та Університет економіки та права КРОК (2005-2008)

Кар'єру розпочав у 1994 році репортером на ТРК «Аверс» (м. Луцьк). 

З 1995 року працював у програмі «Вікна» (ММЦ «Інтерньюз»)

З 2001 року працював журналістом, спеціальним кореспондентом та керивником відділу политики Інформаційно-аналітичної служби телеканалу «Інтер»

З 2007 року - журналіст програми "Факти" та "Факти тижня" каналу ICTV.

З лютого по червень 2014 року — працював на телеканалі «Україна» після чого заявив про завершення кар'єри журналіста

У 2014 році працював у центральному штабі кандидата у Президенти Петра Порошенка. 

3 2014 року по травень 2019 року — завідував відділом, а згодом керівник департаменту Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Петра Порошенка. Має 4-й ранг держслужбовця.

У вересні 2018 року у деяких медіа з'явилася інформація, що Володимир Горковенко керує кампанією по "відбілюванню" іміджу Голови Федерації футболу України Андрія Павелка проти якого, саме в той час, воював Григорій Суркіс за право і далі залишитися представником України в УЄФА. У підсумку Григорій Суркіс програв цю боротьбу Андрію Павелку.

Відомо, що Володимир Горковенко провів ряд успішних виборчих кампаній як під час місцевих так і під час загальнонаціональних виборів. Йому приписують створення армії порохоботів. Втім, в інтерв'ю "4 каналу" він це заперечив і заявив: "Порохоботи здивувалися, коли дізналися, що я пишу за них тексти"

А кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко у 2019-му назвав Володимира Горковенка "креативним мерзотником" та "послідовником Манафорта". «Есть штаб, который возглавляет президент. Там сидит команда креативных мерзавцев, в которой есть Владимир Горковенко и другие подобные. Они эти все вещи делают. Мотивация у них одна: себя уже не отмоем, так давайте замараем кого-то еще», - заявив Анатолій Гриценко у березні 2019 року в інтерв'ю виданню «Гордон».

У 2019-му, гендиректор телеканалу 1+1 Олександр Ткаченко заявив, що позиватиметься до суду на діючого Президента Петро Порошенко за те, що той без запрошення прийшов на ток-шоу "Право на владу". Організатором цієї провокації керівник "плюсів" назвав Володимира Горковенка

У 2019-му році, за інформацією Української правди, Горковенко брав участь у штабних нарадах партії "Європейська солідарність" напередодні парламентських виборів і консультував депутатів фракції "ЄС" перед ефірами та інтерв'ю.

4 травня 2019 року указом президента Петра Порошенка призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (НРУТР). Вже за кілька тижнів президент Володимир Зеленський скасував указ Порошенка про призначення Горковенка членом НРУТР. 

27 травня 2019 Володимир Горковенко оскаржив своє звільнення у Верховному суді України.

19 грудня 2019 Верховний суд України визнав незаконним указ Володимира Зеленського про скасування указу Петра Порошенка щодо призначення Володимира Горковенка. Сам Горковенко назвав це рішення суду "поганим подарунком" Зеленському від святого Миколая.

25 жовтня 2019 року обраний депутатом Київської обласної ради по окргу №3 до складу якого входить новоутворений Бориспільський район.

Скандали

У 2019 році українська англомовна газета Kyiv Post оприлюднила документи, які начебто були знайдені в кабінеті Горковенка, згідно з якими оточення експрезидента Петра Порошенка платило українським ЗМІ за сприятливе висвітлення, а також запускало інформкампанії проти його критиків в соцмережах.

Видання заявляло, що ці документи стосувались неофіційних інформаційних кампаній Адміністрації президента у 2015-2016 роках, і містили зокрема бюджети для ЗМІ за публікацію матеріалів за гроші. Газета також писала про формування пулу блогерів, які, виступаючи в ролі незалежних коментаторів, займалися підтримкою Порошенка.

Горковенко назвав інформацію Kyiv Post фейком від тодішнього заступника глави Офісу президента Кирила Тимошенка. Він наголошував, що оприлюднені документи не містять його підпису і зазначав, що не залишав жодних документів у своєму кабінеті, коли йшов з посади у 2019-му. Також звернув увагу, що чомусь