Трамп Путіну не друг

Російська пропаганда знаходиться у зрозумілій розгубленості. Напередодні річниці перемоги у Другій світовій війні, що завжди використовується в Росії для нагнітання огидної псевдопатріотичної істерії, провідний претендент на посаду президента Сполучених Штатів Дональд Трамп припустив знищення російських військових літаків в разі, якщо вони будуть продовжувати нахабні провокації проти американських льотчиків.
 

Ще вчора Трамп був улюбленцем російських пропагандистів. Ця закоханість виникла після того, як мільярдер заявив про можливість знайти спільну мову з російським правителем Володимиром Путіним. У Москві це сприйняли як антитезу політики Барака Обами.

Обама не шукає спільну мову, оголошує санкції, не розуміє сакральної ролі вкраденого Криму в житті кожного російського шовініста. А Трамп - він все зрозуміє!

Але у Трампа - своє розуміння того, як необхідно діяти у зовнішній політиці. Обама впевнений, що якщо методично впливати на Росію за допомогою економічних санкцій, якщо не давати їй можливості втручатися в справи сусідів, якщо демонструвати, що цивілізований світ ніколи не визнає анексії Криму - так рано чи пізно політика Росії зміниться.

Для Трампа позиція Обами - аналог манної каші. Він вважає - і це відноситься і до його підходів у внутрішній, і у зовнішній політиці - що противнику потрібно дати відчути свою силу. Що не потрібно давати йому спуску.


Що якщо Путін хоче хуліганити - потрібно не впливати, а карати. Жорстко і впевнено. Без соплів. Такий Трамп. І дарма російські пропагандисти їм так захоплювалися.


Для Обами відносини з Путіним - це заспокоєння і розрахунок на крах режиму. Для Клінтон - приборкання і розрахунок на крах режиму. Для Трампа - покарання і розрахунок на крах режиму.

Фінал для Путіна і його оточення у всіх сценаріях один - камера в Гаазі. Просто у випадку з Трампом Путін потрапить туди швидше, а жертв конфронтації Сполучених Штатів і Росії буде більше. І це - відчутна різниця.

 

ПОРТНИКОВ ВІТАЛІЙ

Источник: 
PRпортал

Comments (1)

Leave a comment