Зеленський проти Коломойського. Як вибори на Буковелі можуть відправити владу в нокаут?

Двом лижникам на мінімалках дуже конче показати на прикладі округу № 87, що вони контролюють ситуацію повністю хоч десь. Але попри те, що численні “Слуги народу” привітали Василя Вірастюка з рішучою перемогою, - ситуація з виборами далека до успішного завершення. Тут швидкість і підніжки одне одному зіграли лише в мінус. 

По-перше, вибори на Франківщині переплюнули навіть аналогічне змагання за вільний депутатський мандат на Донеччині. Де мажоритарником обрали людину із нової регіональної партії для Донбасу “Порядок” Андрія Аксьонова. Особу, яка щедро сприяла сепаратистським рухам навесні 2014-го, а потім втекла до Криму за російським паспортом.  Але там хоча б Коля Тищенко не приїздив і не вимагав нікого ставати перед ним на коліна. Бо можна по-різному ставитись до опонента — хазяїна курорту “Буковель” і управлінця Ігоря Коломойського Олександра Шевченка, але це справжнє дно. Походу нас чекає непроста заруба і нові декорації від Наталки Мосейчук в свіжому “Праві на владу”. Ну там, виклики на дуель на лижах від Шевченка чи щось в такому дусі.

Хоча піарники “Слуг народу” написали, що Вірастюк уже повноцінний переможець довиборів — до хепі-енду все ж далеко. Зранку понеділка Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав рішення окружкому 87 про перерахунок голосів на двох дільницях незаконним. Це - перше рішення на користь креатури Коломойського Олександра Шевченка. 

 

По суті, це - перша серйозна заруба між Коломойським та Зеленським. Безумовно — якщо Ігор Валерійович отримає весь свій інтерес від президента — він так же легко кине Шевченка як колись викидав за борт футбольний клуб “Дніпро” чи Сашу Дубінського зі свого серця. Питання в ставках — і чи оточення Зеленського піде на ці поступки. Чи пожертвує Вірастюком зараз того, щоб сюжетів в стилі “ТСН вражає” щодня на “плюсах” не було. 

Що буде, якщо ОПУ і дуже впливова людина на розум Зеленського за версією творця Шостого Андрія Богдана — Коля Тищенко продовжать тягти Вірастюка за канат до Верховної Ради? Не треба розводити зараз тут юридичну казуїстику та інформаційні хлопавки у стилі “не все так однозначно”. У кого є очі, той все бачив. 

 

Видатний спортсмен, гордість України і найсильніший чоловік світу — може зайти до Ради під свист і вигуки “Ганьба!” з опозиційної гальорки. А найгучніше кричатиме якраз група “За майбутнє”.

Востаннє авторка цих рядків бачила намагання так грубо підмалювати перемогу своєму кандидату на мажоритарних виборах 2012 року, коли влада намагалась протягнути до парламенту Галину Герегу, Віктора Пилипишина, подругу Фірташа Валентину Жуковську у Черкасах. А ще, коли “Беркут” крав бюлетені із окружної виборчої комісії, коли там переміг опозиціонер Корнацький, а не провладний Травянко. Закінчилось це гучними народними повстаннями. І перевиборами. 

Я особисто дуже поважаю Василя Вірастюка, як спортсмена і непоганого актора. Але вибори, в яких з одного боку - підкуп виборців, а з іншого - свавільне скасування результатів окремих дільниць, є не торжеством демократії, а небезпечним прецедентом на майбутнє для всієї системи. Чи він справді хоче сидіти поруч Юзіка і Макса Бужанського з такою брудною «перемогою»? Це перехід від “разом ми - сила” до “разом ми - фальсифікація?”

Найкращим виходом із ситуації були б перевибори на 87 окрузі із забезпеченням належного контролю з боку спостерігачів та невідворотністю покарання за найменші порушення виборчого законодавства. А ще цілком ймовірно — іншими кандидатами. Бо зіпсовані бюлетені і ліквідація результатів на цілих виборчих дільницях не красила нікого. І звісно — ніякого Колі Тищенка, який плутає Прикарпаття з Закарпаттям і обіцяє всіх недругів ЗЕ поставити на коліна. 

Якщо “Слуга народу” таки протягне хоч тушкою, хоч вантажівкою Василя Вірастюка — вона отримає “піррову перемогу”. З одного боку — з Язиком і стронгменом можна дуже якісно блокувати трибуну Верховної Ради. З іншого — це буде сигнал для усіх, як Зеленський узурпує владу і фальшує вибори. А такого у нас не любить ніхто. Брудні вибори 2012 року з “Беркутом”, “тітушками” і порваними бюлетенями стали серйозним ударом для режиму Януковича. За рік його валили усі — навіть ті, хто три роки до того не міг подати один одному руку. “Велюровий” Микола Тищенко підставляв шефа двічі. З карантином, коли фактично зірвав усі заходи з масками і утриманням від походів у підпільні ресторани. Зараз же — Коля дає сигнал усім рятуватися від «слуг» кожному поки не пізно. Бо хто знає, з ким зустрінеться і що придумає Володимир Зеленський під час поїздки до Катару. Не вірте нікому — і бережіть країну. 

З великою вірогідністю можна сказати одне. На Буковель Зеленський не поїде робити селфі дуже довго. Не люблять у нас виборці тих, хто заважає годувальнику отримати депутатський мандат. 

Источник: 
PRпортал