Преса: хто найбагатший у Київраді?

18 квітня українські газети пишуть про програму діяльності нового уряду, про те, де найбільше корупції в Україні, чому погіршується демографічна ситуація і хто задекларував найбільші доходи у Київраді.

Урядова програма

"Сегодня" аналізує програму діяльності нового уряду, яка нараховує 17 пунктів.

Газета розповідає, що серед першочергових напрямів – реформування національної системи оборони, зокрема переведення української армії на стандарти НАТО.

Продовжать урядовці роботу над створенням нового Податкового кодексу: очікується, що після його затвердження парламент накладе мораторій на зміни в цій сфері на п’ять років.

Я не знаю жодного уряду в Україні, який би працював за програмою, затвердженою парламентом. Ця програма писалася нашвидкуруч

Володимир Фесенко

Не залишиться без уваги і сільське господарство, зокрема для підтримки фермерів хочуть спростити систему оподаткування і розробити план пільгового кредитування, повідомляє газета.

Коментуючи програму, експерти висловили низку застережень.

Так, екс-заступник секретаря РНБО Степан Гавриш сумнівається, що держава знайде кошти для переходу на стандарти НАТО. За словами експерта, "йдеться про суми, які починаються від 150 мільярдів доларів", а для України ці цифри "нереалістичні".

Політолог Володимир Фесенко вважає, що в ухваленої програми тільки одне завдання – забезпечити уряд Володимира Гройсмана імунітетом на рік.

"Я не знаю жодного уряду в Україні, який би працював за програмою, затвердженою парламентом. Ця програма писалася нашвидкуруч. Реальну програму своєї діяльності, яку доведеться погоджувати з МВФ і західними партнерами, цьому уряду доведеться визначати в майбутньому", – цитує газета експерта.

Прокоментував документ і депутат від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін: "Ухвалена програма не містить чітких цілей і термінів. Ми готові підказати уряду, як треба працювати".

Непокоять кумівство і корупція

"КП в Украине" з’ясовує, чому корупція залишається однією з найбільших проблем країни, попри обіцянки влади її побороти.

Посилаючись на дослідження соціологічної групи "Рейтинг", газета повідомляє, що 91% опитаних назвали корупцію серйозною проблемою в рідному місті.

Найбільше вона непокоїть мешканців Сум, Запоріжжя, Києва і Полтави.

Аналогічне опитування щодо кумівства дало схожі результати: у середньому понад половина опитаних вважають, що в їхньому місті практика кумівства поширена. А найбільше це непокоїть жителів Миколаєва, Сум, Кіровограда, Дніпропетровська і Києва, повідомляє газета.

Коментуючи ці результати, економіст Андрій Мартинюк називає кумівство в Україні "святою справою", оскільки традиції пращурів легко перекочували в політику, і в підсумку "козирні портфелі" у владі дістаються не професіоналам, а "своїм".

Зі свого боку, економіст Всеволод Степанюк зауважує: "Поки бізнес займатиметься політикою, перемогти корупцію не вдасться".

Демографія з мінусом

Image copyrightGetty

У причинах погіршення демографічної ситуації в Україні розбираються"Вечерние вести".

Газета зазначає, що, за даними департаменту статистики ООН у сфері демографічної і соціальної політики, за тривалістю життя Україна посідає 122 місце в світі. Середній показник довголіття українців становить 68 років: у жінок – 74 роки, у чоловіків – 62.

Український Держстат наводить більш оптимістичні дані: в середньому українці живуть 71 рік, чоловіки – 66 років, а жінки – 76. Проте, за словами директора Інституту демографії і соціальних досліджень Елли Лібанової, ці цифри можуть бути неточними, бо перепис населення в Україні не проводили від 2001 року. За рекомендаціями ООН, це мають робити принаймні раз на десятиліття.

У кожному разі, тривалість життя українців є дуже низькою порівняно з розвинутими країнами. За словами Елли Лібанової, на сьогодні майже третина чоловіків не доживає до 60 років: "Із кожної тисячі чоловіків до цього віку помирає 276, тоді як у Польщі – 180, а в Швеції – 70".

Серед причин погіршення демографічної ситуації газета називає зниження загального рівня життя, через що люди не впевнені, що зможуть прогодувати новонароджену дитину, дати їй належне виховання та освіту.

Також видання згадує низьку якість медицини.

Хто в Київраді найбагатший

"Деловая столица" аналізує декларації про доходи депутатів Київської міської ради за 2015 рік. Газета називає п’ятірки офіційно найзаможніших і найбідніших депутатів.

За підрахунками газети, найбільший дохід за минулий рік задекларував депутат від фракції "Самопоміч" Андрій Осадчук – 11,9 млн. грн. Більша частина цієї суми припала на зарплату – 8 млн. грн. Пан Осадчук є директором із регуляторного та правового забезпечення, а також членом правління компанії "Київстар".

На другому місці за сумою вказаних у декларації доходів також представник "Самопомочі" Сергій Башлаков, який є віце-президентом компанії "МТІ". Його зарплата склала близько 250 тис. грн, а основним джерелом доходу стали дивіденди (8,5 млн. грн).

Трете місце серед найзаможніших газета відвела Дмитру Гордону, депутату від фракції "Солідарність" і головному редактору газети "Бульвар Гордона". Основним джерелом доходу депутата стала здача в оренду нерухомості, яка принесла йому 6,5 млн. грн., повідомляє газета.

До п’ятірки найзаможніших також потрапили двоє представників фракції "Батьківщина" – Ваган Товмасян і Володимир Старовойт, завдяки мільйонним доходам від підприємницької діяльності.

У п’ятірці офіційно найбідніших депутатів Київради – представник від "Самопомочі" Людмила Березницька, яка не задекларувала жодної заробленої гривні, депутати від "Свободи" Денис Попов та Ігор Мирошниченко, Олексій Новиков від партії "Єдність" та Ярослав Діденко із фракції "Солідарність".

 

ВВС

Источник: 
PRпортал