Скандальні малюнки: безкоштовно намальовані на Осокорках мурали обійшлися місту у понад 3,6 млн гривень

Мурали на станції метро "Осокорки", на які, згідно з даними Prozorro, було закладено 1,7 млн гривень, художники малювали безкоштовно. А всього бюджетних коштів на них було витрачено близько 3,6 млн гривень.

Про це у своєму Facebook написала журналістка Альона Лунькова, яка вела розслідування, пише ТСН

Читайте також: У Запоріжжі познущалися з патріотичного муралу

"Третій місяць я намагаюсь з’ясувати, чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3,6 млн. Спочатку держсекретар Артем Біденко сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто, майже половина усієї вартості проекту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно", - розповіла журналістка.

Біденко про це дізнався від самої журналістки і, за її словами, пообіцяв розібратися і показати усі чеки, квитанції.

"Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили, гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…" Так і вийшло 1,7 млн", - написала Лунькова.

Журналістка каже, що на всі запити до міністерства, виконавця і замовника відповіді так і не отримала. "Написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту прийому-передачі. Телефоном Біденко сказав, "це все, що є" і поклав слухавку", - розповіла вона.

За словами журналістки, куратором проекту є радник міністра інформаційної політики Geo Leros. "За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру давній друг [Стеця] радника – Денис Смачелюк (років десять знайомі, сказав сам Смачелюк). Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті Мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро", - написала вона.

За словами Лунькової, 29 серпня Мінсоцполітики оголосило конкурс саме на створення такого муралу. "І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і ,звісно, переможцем. Яке відношення Смачелюк має до живопису - мені невідомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для Youtube-каналу Табачника "Жирний бізнес" і "Я це дивлюсь" з Іллею Сагадаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади столиці. До речі, (як стверджують мої джерела) Сагайдак, Смачелюк і Лерос теж давні друзі і партнери. І зараз виглядає так, що проект #morethanus чийсь "жирний бізнес", тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність", - додала Лунькова.

Після того, як журналістка висвітлила події і небажання влади реагувати на запити у соцмережах, міністр інформполітики Юрій Стець негайно оприлюднив реакцію на розслідування. Він пообіцяв провести внутрішній аудит стосовно кошторису муралів, і у разі виявлення ознак корупції, особисто передати справу до НАБУ. 

Источник: 
PRпортал