Сина Азарова судитимуть в Італії за відмивання хабаря від Клюєва, - ЗМІ

Прокуратура Мілана просить притягнути до відповідальності сина експрем’єра Миколи Азарова Олексія за створення фіктивної фірми та відмивання грошей, які Азаров отримав як хабар від Андрія Клюєва за призначення його віце-прем’єром
 

Про це повідомляє італійська газета Corriere della Sera, повідомляє Hromadske.

У матеріалах справи йдеться, що у 2012 році італійська фірма придбала дві вілли на Сардинії — у такий спосіб родина Азарових відмила майже 18 мільйонів доларів.

Зазначені гроші Микола Азаров, за даними українського слідства, отримав від Андрія Клюєва у 2010 році за призначення останнього на посаду віце-прем’єра.

Цю інформацію італійські правоохоронці отримали від Генпрокуратури України, а також завдяки слідчим діям, проведеним на Кіпрі, в Австрії, Ліхтенштейні та Німеччині під координацією "Євроюсту".

У обвинуваченні, сформульованому італійським прокурором Адріано Скудьєрі разом з італійською фінансовою поліцією, йдеться, що у 2010 році Клюєв отримав пропозицію від тодішнього прем’єра Азарова "купити" посаду віце-прем’єра за хабар у вигляді оборудки з нерухомістю на суму $17 млн 775 тис

Частина цих незаконних грошей, які походили з кіпрської фірми Aspelta Trading Limited, згодом надійшли на рахунки австрійської фірми Garda Handels Und Beteiligungs Gmbh - керівником цієї фірми був австрійський посередник Фрідріх Бубла, який є довіреною особою родини Азарових.

У жовтні 2012 року ця австрійська фірма викупила акції фіктивної італійської компанії  під назвою Agosto 2012 Srl. У листопаді 2012-го та серпні 2013-го цю фірму використали для купівлі двох вілл на Сардинії.

Як додає газета, ці вілли спочатку були арештовані слідчими, потім їх звільнили на запит австрійця Бубла, але зараз їх знову взяли під арешт.

Источник: 
PRпортал