Метаморфоза Макрона від голуба до яструба

 

Після двох років війни президент Франції пройшов шлях від бажання не принижувати Росію до пропозиції ввести війська на підтримку Києва, — пише Le Monde.

«У будь-якому випадку, в наступному році мені доведеться відправити кількох хлопців до Одеси», — цитує видання заяву 21 лютого на приватній зустрічі в Єлісейському палаці.

Ця заява не стосується розповсюджених вчора скріншотів з фейковими заявами від підробок французьких видань з соцмережі X. Це одне з головних видань Франції з посиланням на джерела цитує заяву Макрона, яку він зробив виголошуючи тост з віскі. Вірити у правдивість цієї цитати чи ні, як і у правдивість намірів Макрона, справа кожного, але тут важливо розуміти походження і рівень цієї інформації.

Через п'ять днів у лютому після міжнародної конференції по Україні в якій взяли участь двадцять голів європейських держав і урядів, Макрон публічно відповів на запитання з приймальні на Єлисейських полях про можливість введення західних військ в Україну. «У динамічній ситуації нічого не можна виключати», — відповів президент.

Як ми пам'ятаємо, Макрон робив публічні заяви про «збереження обличчя Путіну» та намагався домовлятись з Росією через велику кількість дзвінків до лідера РФ. Проте, після обміну думками щодо забезпечення безпеки Запорізької АЕС, захопленої росіянами, Макрон розчарувався в намаганні підтримувати зв'язок з Росією для врегулювання ситуації в Україні.

«Президент дійшов до кінця цього дипломатичного шляху. Був довгий період коли він продовжував розмовляти з володимиром путіним. У якийсь момент він зупинився», — підкреслює один з колишніх міністрів.

Еммануель Макрон розпочав «розворот» у червні 2023 року з Братислави. Він заявив, що хоче прискорити темпи розширення ЄС та прогрес вступу України до НАТО, щоб послати сильний сигнал Путіну.

Відтоді відправка військових стала варіантом, який розглядався французькою владою в найсуворішій таємниці. Про це йшлося на засіданні Ради оборони в Єлисейському палаці 12 червня 2023 року

 Французька опозиція зайняла негативну позицію щодо заяви про відряджання французьких військ в Україну. 

«Макрон грається у воєначальника, але він так недбало говорить про життя наших дітей. Ми говоримо про мир або війну в нашій країні», — написала голова ультраправої партії в Національній асамблеї Марін Ле Пен.

 Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент США Байден, які були проінформовані про зміст дискусій, «залишаються приголомшеними».

«Я ніколи не відправлю сухопутні війська», — заявив прем'єр Словаччини Фіцо, який ще перед заявою Макрона повідомив, що деякі держави НАТО розглядають відправлення свого військового персоналу в Україну

«Макрон зрозумів, що Путін обдурив його особисто. Це зайняло деякий час, але результат є», — заявив Зеленський, який дав інтерв'ю Le Monde і BFM-TV 11 березня.

 Деякі європейські колеги «закочують очі на цей останній макронівський крок».

 «Ваш президент висуває одну ідею, а поки ми реагуємо, він пропонує вже три в протилежному напрямку», — пожартував прем'єр Португалії Кошта про заяви Макрона, відзначивши традицію президента Франції робити гучні заяви.

Вважається (зорема за даними джерел Le Monde) президент Франції робить такі заяви через наближення виборів до Європарлементу

А також критику щодо надання допомоги Україні (Франція займає 16 місце за даними  Kiel Institute), але Париж заделарував, що надіслав набагато більше допомоги: https://t.me/politkraina/37809

За три місяці до європейських виборів мета полягає в тому, щоб вивести ультраправих на чисту воду, змусивши її визначитися на чиєму вони боці (за чи проти підтримки України).

Втім, ініціатива французького президента, яку погано розуміють на міжнародній арені, не знаходить розуміння і у самих французів, які відкидають ідею введення військ до Одеси.

Источник: 
PRпортал