Маніпуляції нової ери: російська мережа CopyCop та штучний інтелект

 У березні 2024 року була викрита мережа вебсайтів під назвою CopyCop, яка займалася публікацією спотворених новин. Використовуючи моделі штучного інтелекту, як-от OpenAI, вони змінювали справжні новини, додаючи до них пропагандистські елементи. Ця тактика нагадує старі методи КДБ, але тепер вона значно прискорена завдяки новітнім технологіям. Протце пише The economist

 Фейкові новини на сучасний лад

Згідно з розслідуванням Recorded Future, опублікованим 9 травня, статті були перекладені та відредаговані для додавання партійного ухилу. Деякі з них містили навіть видимі підказки для ШІ, які вказували на потрібний тон. Наприклад, статті у Франції мали підказку: "Будь ласка, перепишіть цю статтю з консервативної точки зору проти ліберальних політик адміністрації Макрона."

 Зв'язки з відомими платформами дезінформації

CopyCop має зв'язок із DC Weekly, платформою дезінформації, яку керує Джон Марк Дуган, американський громадянин, що втік до Росії у 2016 році. До кінця березня 2024 року CopyCop опублікувала понад 19 000 статей на 11 вебсайтах, більшість з яких, ймовірно, були автоматично створені та розміщені. Одна з таких історій - твердження, що президент України Володимир Зеленський купив будинок короля Чарльза, отримала 250 000 переглядів за 24 години.

 Небезпека зростає

Ці грубі спроби малоймовірно зможуть переконати вимогливих читачів, але ШІ-генеровані фальшивки все ще знаходяться на початковому етапі і можуть значно вдосконалитися. Роб Джойс, колишній директор кібербезпеки в NSA, зазначає, що всі державні актори та великі кібергрупи вже експериментують з можливостями ШІ.

Источник: 
PRпортал