Велика Британія вкладає 5 млн фунтів у боротьбу з дезінформацією в Україні – посол Джудіт Гоф

За словами пані посла Великої Британії Джудіт Гоф (Judith Gough), уряд її країни інвестує в 2018-2019 роках у програми з медіаграмотності та в боротьбу з дезінформацією в Україні п'ять мільйонів британських фунтів (понад 176 мільйонів гривень).

Про це вона сказала під час відкриття Шостого львівського медіафоруму, пише Media Sapiens

За словами пані Гоф, сучасна журналістика зіткнулася з безпрецедентними викликами. На її думку, це зокрема використання свободи слова, свободи інтернету й статусу журналіста для поширення дезінформації та пропаганди.

«Йдеться про такі нагальні питання, як безпека журналістів, безкарність правопорушників, які перешкоджають діяльності ЗМІ, самоцензуру, про тонкий баланс між правом суспільства знати і міркуваннями національної безпеки тощо. Я впевнена, на форумі усі матимуть можливість обговорити ці теми», – зазначила пані посол.

Джудіт Гоф розповіла, що уряд Великобританії зараз працює в трьох напрямках для вирішення перелічених проблем: просування медіаграмотності, підтримка незалежної журналістики та протидія дезінформації. «Саме тому ми підтримуємо розвиток незалежних ЗМІ та свободи слова. Зокрема через нашу підтримку системи суспільного мовлення. Українському ВВС – бути», – додала вона.

Пані посол також повідомила, що в цілому уряд Великобританії виділив на 2018-2019 роки 100 мільйонів фунтів на боротьбу з дезінформацією в усьому світі. З них 5 мільйонів перераховується на цю роботу в Україні. «Ми переконані, що найкраща відповідь на пропаганду – це правда. Тобто, якісна незалежна журналістика, яка працює за визнаними стандартами професії», – підсумувала Джудіт Гоф.

Посол Великої Британії нагадала, що британський уряд зокрема підтримує проект StopFake, який за чотири роки став лідером у викритті неправдивої інформації.

«Але цього недостатньо. Необхідно інвестувати в розвиток критичного мислення, медіаграмотності. Тому ми разом з нашими американськими колегами підтримуємо курси з критичного мислення, які цього року тестуються у 50 школах, за сприяння Міністерства освіти. Сподіваюся, що у майбутньому вони стануть складовою шкільної програми в усій країні», – заявила Джудіт Гоф.

Нагадаємо, йдеться про проект «Вивчай та розрізняй (Learn to Discern)» – першу в своєму роді ініціативу із інфо-медійної грамотності для середніх шкіл. Вона має на меті сформувати в учнів середніх шкіл України навички критичного мислення, що необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди. У ході проекту будуть апробовані навчальні матеріали, які згодом інтеґруються в існуючі навчальні програми 50 загальноосвітніх шкіл у чотирьох містах: Чернігові, Тернополі, Маріуполі та Дніпрі. Програма реалізується посольствами Британії та США в співпраці з Міністерством освіти і науки України.

.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

2 + 6 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.