Вибори-2015: Хто з Київради піде проти Кличка

До виборів мера столиці та Київради залишилося менше трьох місяців, а ще не усі політичні сили визначилися, хто складе конкуренцію нинішньому очільнику міста. Ми провели опитування голів фракцій Київради стосовно їхніх кандидатів на посаду мера

фото: УНІАН

Ми з`ясували, яких кандидатів на посаду мера будуть висувати партії, що нині представлені у Київраді.

Не будемо брати до уваги мера Кличка, який вже неодноразово заявляв, що буде боротися зі своїми конкурентами до останнього. Зосередимося на інших кандидатах.

 Хто з Київради піде проти Кличка - фото 1

фото УНІАН

Так, у крісло очільника столиці знову хоче сісти Олександр Омельченко, який свого часу 10 років керував Києвом. Зараз він очолює фракцію "Єдність" у Київраді, яка складається лише з двох депутатів.

Слід зазначити, що у серпні Сан Саничу виповнюється вже 77 років, але він вважає, що реально може перемогти на виборах мера столиці.

"Буду переконувати киян, що у свій час робив краще, ніж нинішня влада міста, а сьогодні можу робити ще краще", - заявив Омельченко.

Втім, слід визнати, що сьогодні колишній очільник Києва вже немає такого впливу на процеси у місті, як раніше. Та й кияни вже забули, які плюси і мінуси були у діяльності мера Омельченка. Минулого року, на дострокових виборах мера Києва, Омельченко посів лише четверте місце з показником 7,5 % голосів виборців.

Ще одна фракція, що складається лише з двох депутатів у Київраді - "Демократичний альянс" - ще не визначилася зі своїм кандидатом на посаду мера.

У коментарі очільник фракції Василь Гацько заявив, що його політсила буде чекати поки Президент підпише закон про місцеві вибори.

"Тоді й визначимо свого кандидата на посаду мера", - сказав політик.

Він навіть відмовився відповідати на питання, чи взагалі має бажання керувати столицею. Хоча не виключено, що за рік перебування у Київраді Гацько можливо і захоче ступити на вищий щабель столичної політики, адже минулого року він не балотувався на мера Києва. Та й хто може найкраще представити партію у мерських перегонах, як не її очільник.

Більш-менш зрозуміло, хто буде представляти партію "Батьківщина" у перегонах за мерське крісло.

 Хто з Київради піде проти Кличка - фото 2

фото УНІАН

"Міська партійна організація буде висувати на мера Володимира Бондаренка", - заявила голова фракції "Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова.

Втім, вона додала, що цю кандидатуру ще має узгодити політрада партії. Але можна з дуже великою ймовірністю казати, що партія Бондаренка підтримає, адже останніми роками саме він є кандидатом від "біло-сердешних" на посаду мера.

Минулого року Володимиру Бондаренку навіть пощастило покерувати столицею, коли після Революції його призначили головою КМДА.

Але кияни, напевно, не дуже оцінили роботу Володимира Дмитровича, адже віддали йому на позачергових виборах мера Києва менше 8% голосів. З цим показником він був третім у мерських перегонах.

Хоча зараз у "Батьківщині" впевнені, що ситуація за рік кардинально змінилася.

"Не такий вже високий зараз рейтинг у Віталія Кличка. У першому турі він навряд чи виграє вибори міського голови. А от у другий тур вийдуть два найсильніші кандидати", - резюмувала Меліхова.

Усі інші фракції у Київраді поки визначаються зі своїми кандидатами в мери.
Наприклад, у "Самопомочі" чекають внутрішньопартійних виборів, які і дадуть відповідь на те, хто стане єдиним кандидатом від політсили на посаду очільника Києва.

 Хто з Київради піде проти Кличка - фото 3

Голова фракції політсили у Київраді Сергій Гусовський у коментарі заявив, що теж буде брати участь у партійних праймеріз. Минулого року він не брав участі у мерських перегонах.

Наразі відомий ресторатор Гусовський має усі шанси стати кандидатом на мера навіть тільки на основі того, що керує політикою "Самопомочі" у Київраді.

А от "ляшківці" прогнозують дуже відому людину на посаду очільника Києва.

За словами члена фракції "Радикальна партія" Олександра Вовченка, у них є ряд цікавих кандидатів, але єдиного прогнозують обрати лише наприкінці серпня.

"Тоді відбудеться внутрішньопартійне голосування і той, хто набере більше голосів, стане кандидатом на мера", - зазначив Вовченко.

 Хто з Київради піде проти Кличка - фото 4

Сам він теж буде брати участь у партійних голосування, але навряд чи зможе включитися у мерські перегони. Більше шансів на це є у голови фракції "радикалів" у Київраді Марка Греся. З початком ще неоголошеної передвиборчої кампанії колишній ведучий наче навіжений бігає по столичних скандальних забудовах, завойовуючи довіру киян.

Минулого року представник "Радикальної партії" на посаду мера Києва навіть не подолав 5-відсотковий бар`єр.

Ще одна малочисельна фракція у Київраді з трьох депутатів - "Громадянська позиція" - ще думає, хто буде йти від них у мерське крісло.

Член фракції Олексій Гриценко вважає, що сам поки не готовий до керуванням Києвом.

"Нереально бути мером міста, якщо навіть районом не керував", - заявив Гриценко.

На питання, чи можливо на мера піде його батько-політик Анатолій Гриценко, депутат Київради лише потиснув плечима. Додамо, що на виборах мера 2014 року "Громпозиція" взагалі не висувала свого кандидата.

У свою чергу "Свободівці" лише прогнозують, що від на очільника міста піде дуже відома особа.

"Але хто це буде, громадськість дізнається пізніше. Ми не ставимо за мету просто "вальнуть" мера Кличка", - заявив член фракції "Свобода" у Київраді Руслан Андрійко.

 Хто з Київради піде проти Кличка - фото 5

фото УНІАН

Відомою особою від "Свободи" може бути тільки очільник цього політпроекту Олег Тягнибок. Втім, навряд чи йому світять високі результати, адже кияни не надто підтримують цю політсилу. У 2014 році її кандидат у мерських перегонах Андрій Ільєнко не подолав навіть 5-відсотковий бар`єр.

Відзначимо, що усі опитані нами фракції у Київраді будуть знову балотуватися у столичний "парламент".

Найближчим часом Depo.Київ розповість про усіх реальних кандидатів, які будуть складати конкуренцію діючому меру Кличку на виборах. За різними даними, на міського голову Києва мають бажання балотуватися нардепи Борислав Береза і Микола Томенко, а також Ігор Луценко. Крім того, від партії прем`єр-міністра у мери хоче йти Леонід Ємець.

 

Depo.Київ

Источник: 
PRпортал