Список усіх кандидатів до ЦВК

Цього тижня президент Петро Порошенко планує направити до парламенту список 12 кандидатів у члени ЦВК

Depo.ua проаналізував прізвища 30 претендентів, які були запропоновані фракціями та депутатськими групами

Фракція "Самопомочі":

Радченко Євген Володимирович – один із засновників Комітету виборців України, був експертом Венеційської комісії. Був помічником-консультантом народного депутата Володимира Стретовича у четвертому скликанні ВР. Директор з розвитку міжнародної громадської організації "Інтерньюз-Україна".

Фракція ВО "Батьківщина"

Усенко-Чорна Жанна Іванівна – чинний заступник голови Центральної виборчої комісії. Працює членом ЦВК з грудня 2004 року, заступницею голови стала у 2007 році. Показала себе з хорошою сторони, коли за часів Януковича неодноразово виступала проти рішень більшості складу даного органу, а також керівництва ЦВК в особі Михайла Охендовського.

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка

Кочармін Олексій Олексійович - помічник-консультант Олега Ляшка 6 та 8 скликань. У 2012 році балотувався у Верховну Раду від "радикалів" по мажоритарному округу №4 (Євпаторія, Крим), але набрав менше одного відсотка. На парламентських виборах 2014 року йшов по списку РПУ під №62. На той момент був старшим слідчим прокуратури Києва.

Депутатська група "Відродження"

Басалаєва Алла Валентинівна - суддя Дарницького районного суду м.Києва. Цікаво, що до своєї роботи у суді вона встигла пропрацювати юристом у секретаріаті ЦВК.

Депутатська група "Воля народу"

Максим’як Віталій Євгенович - керівник Управління кадрів Апарату Верховної Ради України. Був заступником голови Волинської ОДА і за деякими даними мав близькі зв’язки з групою "Контініум", вотчиною якої власне і є Волинь.

Фракція Партії "Блок Петра Порошенка"

Айвазовська Ольга Павлівна - голова правління ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА", спеціаліст з виборчого законодавства наразі є членом робочої групи у Мінську з питань Донбасу. Щоправда, за її словами, її вписали в список без її відома, і вона відмовилася від роботи у ЦВК.

Агафонова Наталія Володимирівна - народний депутат від Блоку Петра Порошенка. У минулому скликанні ВР була нардепом від "УДАР". Агафонову пов’язують з екс-головою Адміністрації президента Януковича Сергієм Льовочкіним: вона була одногрупницею сестри одіозного олігарха – нардепки від "Опоблоку" Юлії Льовочкіної. Її називають одним з імовірних претендентів на посаду голови ЦВК.

Вербенський Михайло Георгійович - директор департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС України. Був заступником міністра внутрішніх справ з 2005 по 2007 роки за часів Луценка, а також з 2007 по 2010 роки.

Головчук Віталій Анатолійович - старший викладач кафедри правознавства факультету менеджменту навчально-наукового інституту менеджменту, адміністрування та права Вінницького національного аграрного університету. У минулому скликанні був помічником нардепа від "УДАР" Геннадія Ткачука, який зараз є нардепом від "Блоку Петра Порошенка".

Дубас Богдан Йосипович – за часів Майдану був одним з його комендантів. Одразу після втечі Януковича та його оточення став першим заступником голови КМДА при Володимиру Бондаренку. Втім, при Кличку на своїй посаді не втримався.

Желтова Ольга Миколаївна  - заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Варто зазначити, що головою даного комітету є нардеп від БПП Руслан Князевич. Була помічником нардепа Юрія Ключковського у 4 скликанні.

Загоруйко Аліна Леонідівна - помічник члена Центральної виборчої комісії Юлії Швець, дочки нардепа від БЮТ 5,6,7 скликань ВР Віктора Швеця. Сама Загоруйко була помічницею Віктора Швеця.

Зубрицька Олеся Миколаївна - помічник-консультант народного депутата України Олександра Третьякова. На минулих місцевих виборах балотувалася від "Солідарності" до Київради у Святошинському районі – вотчині Третьякова – але програла.

Кириченко Юлія Миколаївна – помічниця голови Верховного Суду України, експерт групи "Конституційна реформа" Реанімаційного пакету реформ. Втім, за інформацією у ЗМІ, Кириченко також невістка екс-голови ЦВК Володимира Шаповала. Висувалася "єврооптимістичною" частиною БПП.

Ковтунець Володимир Віталійович - заступник директора з наукової роботи Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Висувався "єврооптимістичною" частиною БПП.

Кустова Світлана Миколаївна - юрисконсульт ТОВ "Моор і Партнери", одна з найближчих людей з оточення президента Петра Порошенка. Зокрема, була його помічницею у минулому скликанні Верховної Ради.

Лотюк Ольга Степанівна - доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, приватний нотаріус. На парламентських виборах 2006 йшла другим номером у списку до ВР партії "Нова Сила" Юрія Збітнєва – одного з "есдеків" і партнерів Віктора Медведчука.

Плукар Віталій Володимирович - завідувач відділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України. У минулому скликанні був помічником нардепа від "УДАР" Валерія Карпунцова. Входить в орбіту заступника голови АП Віталія Ковальчука.

Репецький Сергій Васильович - юрисконсульт ТОВ "АТЕК-Сервіс", представник ради адвокатів Києва. Ця компанія через дружину голови Святошинської РДА Володимира Каретка Репецький пов’язаний з Олександром Третьяковим. Репецький навіть балотувався до Київради на минулих виборах від БПП, але не пройшов.  

Стеценко Семен Григорович - перший заступник начальника Інституту кримінально-виконавчої служби. Варто зазначити, що попри відносно молодий вік – йому 41 – він отримував дві освіти у РФ. У 1997 рік закінчив Військово-медичну академію ім. С.М. Кірова (м. Санкт-Петербург), факультет підготовки лікарів для військово-повітряних сил. У 1998 р. закінчив з відзнакою Російський державний педагогічний університет ім. О.І. Герцена (м. Санкт-Петербург), спеціальність "юриспруденція", кваліфікація "юрист".  

Швець Ірина Миколаївна - т.в.о. директора комунального підприємства виконавчого органу Київради (КМДА) "Столиця". У 2014 році була членом Київської виборчої комісії.

Фракція "Опозиційний блок"

Охендовський Михайло Володимирович – чинний голова Центрвиборчкома, член цього виборчого органу з 2004 року. Його звинувачували у фальсифікаціях під час виборів 2012 року.   

Фракція "Народний Фронт"

Магера Андрій Йосипович - заступник голови Центральної виборчої комісії, член комісії з 2004 року. Був керівником групи помічників депутата Давида Жванії. У 2004 році відмовився підписувати протокол, який свідчив про перемогу Віктора Януковича на президентських виборах.

Онищенко Ганна Володимирівна – екс-міністр Кабінету Міністрів в уряді Яценюка наразі повернулася на посаду заступника міністра юстиції, який вона займала у 2014 році. Її називають людиною Павла Петренка.  

Шипілов Леонтій Миколайович - доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія". Відповідає за законодавчі питання у виборчому процесі у "Народному фронті". Втім, на парламентських виборах 2012 року Шипілов балотувався за списками "УДАР" під 134 номером.

Источник: 
PRпортал