Шарій у спідниці...

Сьогодні згадую, як саме в День соборності 2014 року, коли ще стояв Майдан, я йшла з українським прапором по центру Кропа, аби взяти участь у святкових заходах. І реакція на мій прапор була, м’яко кажучи, дивною. Тітоньки й дядечки кричали мені в спину: «Фашистка! Продалася Америці за 10 гривень!» Я, звісно, прифігіла, бо тоді ще була наївна й не могла зрозуміти, звідки в людей така агресія на Державний Прапор України.
 
Але саме цей випадок змусив мене зацікавитися темою інформаційної війни. Бо так зламати людям мозок, щоб вони, як ті собаки, кидалися на прапор своєї країни, - це не сміх, не жарти, - це ті самі кулі, той самий град, тільки влучає в самісінький мозок, руйнує когнітивну систему, повністю змінює картину світу цілих груп населення.
Поки ми сидимо в своїх мильних бульбашках, ворог ні на секунду не припиняє своєї роботи. І вже давно парить мозок нашій молоді. Зрощує в ТікТоку юних блогерів, які потім розказують, що Росію треба любити, а українські військові воюють з мирними громадянами.

 
Історія із тіктокерською «звіздою» показова. Я не слухала її ролики, які були записані ще до скандалу. Але уважно прослухала все, що вона говорить зараз. У мене великий досвід вивчення текстів російської пропаганди. Так от – все, що говорить ця дамочка, написане кимось, хто давно створює пропагандистські тексти з кремлівським ухилом.
Така молода особа просто не може створювати подібне. Я навіть мовчу про використання стандартних російських концептів «общая історія», «разжиганіє нєнавісті» і т.д., припустимо, що це їй впарили в голову бабусі з мамами. Але вдумайтеся в цю фразу «Офицер Генштаба Вооружённых сил Украины воюет с мирным населением – точнее с тиктокерами, точнее с девушкой». О, як хитро! Ніби як з малолітніми шмаркачами, але ж глядач запам’ятає саме конструкцію «воює з мирним населенням»! Цю фразу вона повторює кілька разів.
 
А далі взагалі супер: «Видимо, внешних врагов не осталось?» Ось вам і традиційний наратив про «внєшнєє управлєніє». А про Майдан взагалі бомба: «Гдє гіблі люді во врємя массових протєстов в Кієвє. Напомню, что там погіблі і протєстующіє, і міліціонєри». Тобто класика кремлівського наративу: не Революція гідності, а «масовиє пратєсти» і взагалі «нє всьо так адназначна».
 
Ну і як же без нацистського наративу: «офіцер ЗСУ - борєц за чістоту нації». Ця фраза також повторюється в ролику кілька разів! На неї особливий наголос. Вдовблюється в свідомість глядачу. В одному з контекстів до неї навіть додано таке: «готовий отслєжівать, прєслєдовать і запугівать, как в соціальних сєтях, так і на уліце». Тобто – бійтеся люди офіцера ЗСУ на вулиці, бо може напасти!!
 
Ну, як вам така нєвінная дєвочка-блогєрша? Нагадаю – її аудиторія ТРИ МІЛЬЙОНИ школярів!!! І тепер вони слухають цю жесть.
 
Мені зрозуміло, що ця дамочка озвучує написані кимось тексти. А вся ця історія професійно зрежисована. І не випадково вона трапилася в той же момент, що й заява придуркуватої Лєнки-Бондарєнки про те, що українська армія воює зі своїм народом.
 
І мене дуже лякає одна фраза цієї тіктокерші: «Помні, что моя кровь будєт на твоіх руках і на руках Вооружённых сил Украины». Не здивуюся, якщо буде розіграна історія з якимось нападом на цю дамочку з боку ужасних нацистів-фашистів-бандерівців… ну а далі вже істерія на цьому фоні зі звинуваченням ЗСУ.
 
По суті, з цієї дєвочки-пріпєвочки ліплять нового Шарія. Бо той, що є, уже шкільну аудиторію не заводить, надто дорослий для неї. Тому – от вам молода і перспективна.
Хоч робота ведеться не тільки з нею. От нині розгорівся новий скандал - харківські студенти знову записали чергове відео в тікток про те, що треба дружити з російськими поліцейськими. Ворог працює на всіх фронтах. Виділяє гроші на роботу з акторами, музикантами, блогерами, увалює купу фінансів у розважальний контент, яким потім дурить голову нашій молоді.
 
Ви запитаєте, яка відповідь зеленої влади?
 
Геніальна! Міністерство культури України включило громадянина РФ, режисера серіалів «Слуга народу» і «Моя прекрасна няня» Олексія Кирющенка до складу наглядової ради Українського культурного фонду, який виділяє гроші на творення нашого культурного контенту!!!
А ви пригадуєте ці «геніальні» серіали пана Кирющенка? У першому – Україна розпадається на шматки, а в другому – образ такої собі українки з Маріуполя, яка смішно говорить, постійно гекаючи і шокаючи.
 
Але Бог з ними, з тими серіалами. Бо Кірющенко і без них розприскував російську пропаганду: обзивав УПА нацистами; звинувачував Порошенка, що той не зупинив війну; верещав про свінарчуків і обкрадання армії, а також типове кремлівське «атправіл моряков на убой», «попитка госпєрєворота», «ліпєцкая фабрика» і ще купа фігні. Тепер ця людина буде вирішувати, на які культурні українські проекти виділяти кошти! А чому? Бо він цілується з президентом, а ви ні. От і не заздріть
 
Нагадаю, що створення Українського культурного фонду ініційоване за часів Порошенка, а на чолі фонду навіть стояла його дружина. Усі ці роки фонд надавав гранти на українське кіно, книги, фестивалі й т.ін. Завдяки йому в нас з’явилося багато якісного українського продукту. Після виборів зелена влада змусила Марину покинути посаду. І от тепер увела туди таке чудо. Можете собі уявити, за які проекти він голосуватиме? Скільки серіалів рівня «Слуги народу» і «Няні» тепер буде знято за українські гроші?
Не знаю, як хто, а я чекаю один-єдиний серіал - "Кінець епохи клоунів", оснований на реальних подіях
Источник: 
PRпортал