Коли "принцеса Фіона" очолить Опоблок

Головним персонажем 9 травня 2016 року в Україні стали не "дєдивоєвалі", не йолопи з георгіївськими стрічками по всьому тілу, не маразматичні бабусі, що волали про повернення СРСР, а скромна народна депутатка від Опоблоку Наталія Королевська, що у Слов'янську стала черговою жертвою зеленкової атаки.

Сумна іронія долі в тому, що такий дебільнуватий спосіб висловлення політичної позиції як обливання опонентів зеленкою – є винаходом саме прихильників Партії регіонів і широко використовувався проти опозиції Януковичу в дореволюційні часи. Але цей ефектний засіб політичної боротьби не від великого розуму підхопили і деякі опоненти регіоналів. То ж тепер зеленка ллється на різних добкіних та єфремових. Врешті прийшла черга і Королевської, здійнявши серйозний галас в українських інтернетах. Більшість, звісно, з опоблоківської депутатки зловтішалися, але послідовні прихильники ребрендингованої партії Януковича обурювалися зухвальством "майданутих" та співчували постраждалій від їхніх рук жінці.

Попри всю неприємність процедури обливання зеленкою, результатом пані Наталя може бути задоволена. Оскільки така увага до її персони може стати початком сходження луганської бізнесвумен та екс-БЮТівки на вершину опоблоківської ієрархії.

Справа в тому, що по втечі Януковича і розвалу Партії регіонів, її правонаступник Опоблок аж ніяк не може похвалитися наявністю яскравого публічного лідера. Віктор Федорович, попри все несприйняття з боку адекватної частини українського суспільства, з функцією ідола для не надто інтелектуальних мас "Юговостока", що прагнуть простих відповідей на складні питання, цілком справлявся. Натомість в нинішньому Опоблоці замінити свого лідера за великим рахунком ніким. Варто зазначити, що єдиного офіційного лідера партії в Опоблоці й досі немає. Фракцію в парламенті очолює Юрій Бойко, тіньовим прем'єром є Борис Колесников, сірим кардиналом залишається Сергій Льовочкін, не дуже сірим – Рінат Ахметов. Є ще відомі в народі Михайло Добкін та Нестор Шуфрич, але жоден з перелічених на публічного лідера не тягне. Бойко – нудний, косноязикий і малоемоційний, тобто не харизматичний. Не має харизми і Колесников, який до того ж не надто прагне публічності. Льовочкін – занадто інтелектуальний для нішевого електорату і має стійкий імідж вправного політичного інтригана. Шуфричу і Добкіну харизми не позичати, але вони стійко сприймаються як політичні хулігани та клоуни другого ешелону, що підтвердилося і повним провалом президентської кампанії Добкіна. До того ж обидва вони, а в особливості Шуфрич, вважаються людьми пов'язаними з Медведчуком, посилення якого в Опоблоці дуже не хочуть інші стовпи партії Ахметов та Льовочкін.

В такій компанії Наталія Королевська цілком здатна стати такою собі південно-східною Тимошенко – публічним лідером та обличчям Опоблоку. Пані Наталя – красива жінка, яка опікується питанням соціальної справедливості (що дуже імпонує пролетарському електорату Партії регіонів), страждає від гонінь "кривавої хунти" та "націоналістичних молодчиків". Так, Королевська не дуже в вправна в ораторському мистецтві та досі не опанувала української, але специфічному постсовковому електорату красиві балачки ніколи не були потрібні (згадаймо того ж Януковича), а володіння українською швидше недолік, ніж перевага. Отже в руках у Королевської є всі можливості серйозно просунутися у політичній кар'єрі.

Правда, має Королевська і недоліки, які цьому заважатимуть, і перша – це стать. Хай там як, а південно-східний виборець воліє сильного лідера, яким апріорі може бути лише чоловік, а політики-жінки мають залишатися у нього на підхваті, як це було з Ганною Герман, чи Раїсою Богатирьовою. По-друге, Королевська не надто віддана ідеям "руского міра", бо в свій час була в партії Тимошенко. Інша справа, що про БЮТівський період Королевської був доволі давно і про нього добряче підзабули, а щодо статі, то завжди можна спробувати використати його як перевагу, просуваючи імідж "залізної леді" чи, кажучи більш зрозумілою електорату Королевської мовою – "бой-баби". На щастя "мужнім" тембром голосу пані Наталя цілком може посперечатися із самим Ляшком.

 

Віталій Дяченко

Источник: 
PRпортал