Кабінки для голосування з "ганчірок" і торгівля голосами: головні конфузи дня виборів в Україні

На місцевих виборах в Україні, які проходять у неділю, 25 жовтня, явка виборців вранці була невисокою, однак на виборчих дільницях уже зафіксовані конфузи.

Як повідомили в прес-службі громадської організації "Опора", яка стежить за місцевими виборами, явка виборців станом на 12:00 склала 13,5%.

Розпродаж голосів

Незважаючи на традиційно невисоку ранкову явку виборців, деякі кияни вже влаштували розпродаж своїх голосів. У чаті соцмереж вони публікують оголошеня "Продам голос", вказуючи при цьому район столиці.

"Кияни, земляки, молодь, вашу мать! Як можна так ганьбитися! Соромно за вас !!!" написав користувач в Telegram-каналі Los Solomas, опублікувавши скрін такої переписки.

Саморобні кабінки

У Житомирській області креативно підійшли до створення кабінок для голосування.

Місцеві підрядники не забезпечили ділянки нормальними кабінками, тому довелося споруджувати їх з підручних засобів, виглядають вони, як свідчать знімки, опубліковані в Telegram-каналі "Новинач", зовсім не естетично.

Фейкова дільниця

У селі Соснівці Конотопського району (Сумська область) розпочала роботу незаконна виборча комісія, яка організувала власне голосування для громади, яка відмовляється входити до складу ОТГ.

"Діє вона по ідентичним номером, як і справжня ДВК - 590211. Бюлетені надрукували самостійно. Виборці йдуть на ту ділянку і голосують", - стверджує в Facebook спостерігач "Опори" Ольга Айвазовська.

За словами активістки, в фейковий ділянці грає музика і людей запрошують на голосування. У цьому ділянці явка дуже низька. Поліція отримала дозвіл прокуратури на те, щоб почати слідчі дії.

Оголений напад

Тим часом поліція склала адміністративний протокол на активістку Femen, яка оголилася на виборчій дільниці де голосував Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-секретаря Оболонського управління поліції ГУНП в Києві Діану Шутько.

"Дівчину доставили в Оболонське управління поліції, дільничний склав на неї адміністративний протокол за дрібне хуліганство - це стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення", - сказала Шутько.

Несподіваний співмешканець

У Київській області виборець на дільниці виявила, що на її адресу прописаний невідомий їй чоловік.

Як повідомив в своєму Telegram-каналі народний депутат Олександр Дубинський, цей випадок стався в селі Чабани.

"Жінка на свою адресу виявила невідомого зареєстрованого жителя", - написав нардеп.

Источник: 
PRпортал