Дружба по-новому: Коли Тимошенко з Коломойським зупинять країну

Після досить тривалої мовчанки олігарх Ігор Коломойський дав інтерв'ю дочці загиблого російського політика Бориса Нємцова. "Не відкрию Америку, якщо скажу, що всі хочуть бачити нові обличчя. Але якщо взяти старі, то я вважаю, що найбільш гідною наразі є Тимошенко", - заявив він. Схоже на те, що у Коломойського є надія, що у разі перемоги лідерки "Батьківщини" йому поврнуть банк "Приват".

Протягом останніх років відносини між Коломойським і Тимошенко складно було назвати теплими. Так, у 2015 році олігарх в інтерв'ю швейцарському виданню Politico вжив щодо неї некоректний вислів. А зараз, вочевидь, діє за принципом "ворог мого ворога - мій друг". Можна не сумніватися, що Тимошенко це розуміє, а тому радше спиймає Ігоря Валерійовича як тимчасового і вимушеного товариша.

Чим може допомогти Коломойський Юлії Володимирівні? По-перше, медіа-ресурсом у вигляді "1+1". По-друге, не варто забувати про можливу участь у передвиборчій кампанії шоумена Володимира Зеленського. Цілком імовірно, що ближче до виборів – якщо симпатії між Тимошенко і Коломойським збережуться – відомий комік може бути задіяний як технічний кандидат "під" лідерку "Батьківщини".

За дивним збігом обставин прозорі натяки Коломойського про дружбу з Тимошенко збіглися з початком "італійських страйків" залізничників. Особливого резонансу набула й зупинка роботи залізничників комбінату "АрселорМіттал" - найбільшого сталепрокатного підприємства в Україні. За словами експертів, це може мати серйозні економічні наслідки для України. У ЗМІ звернули увагу на те, що до цієї акції проглядається прямий інтерес з боку голови парламентського комітету з питань транспорту Ярослава Дубневича. Він разом із братом Богданом Дубневичем, за інформацією ЗМІ, має значний вплив на "Укрзалізницю", але останнім часом він суттєво зменшився. Тому брати активно критикують керівництво відомства. Зокрема, 15 травня Ярослав Дубневич докладно розповів, що головна проблема "Укрзалізниці" - в неефективному управлінні, через це підприємство "із загрозливою цілеспрямованістю рухається назад".

Ображені Дубневичі хоч і залишаються в БПП, але, як вже раніше писав Depo.ua, поступово дрейфують до "Батьківщини", і за деякими даними, готуються працювати на штаб Юлії Тимошенко на Львівщині.

Сплив у страйках іще один цікавий персонаж - екс-нардеп від БЮТ трьох скликань Михайло Волинець. Вільна профспілка машиністів локомотивного депо "Кременчук", яке обслуговує "АрселорМіттал", є членською організацією Вільної профспілки залізничників України, котра є співзасновником Конфедерації вільних профспілок України. Голова цієї конфедерації - Михайло Волинець, який, подейкують, не проти у 2019-му знову стати депутатом. Чи не від "Батьківщини"?

Загалом, нагнітання ситуації профспілками нагадує технологію "землетрусу": трясти має скрізь, щоб влада фізично не встигала вирішувати проблеми. Ці події можуть свідчити, що боротьба за президентство йтиме так, що аж цур'я летітиме.

 

Depo.ua

Источник: 
PRпортал