Без «Z» і «V». Рада у першому читанні підтримала заборону символіки агресора

У п'ятницю, 1 квітня, Верховна Рада у першому читанні підтримала заборону використання символіки військового вторгнення Росії в Україну – літер «Z» і «V».

За законопроєкт №7214 «Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими воєнними формуваннями Російської Федерації у війні проти України» проголосували 311 народних депутатів.

Цим проєктом закону пропонують встановити кримінальну відповідальність за використання літер «Z» і «V» без правомірного контексту або в контексті виправдання агресії проти України.

Зокрема, цю символіку заборонено використовувати в рекламі на телебаченні, радіо та в інтернеті, у фільмах, передачах та відеоблогах, створених після 24 лютого 2022 року.

Ця заборона не поширюється на твори, у яких засуджують військове вторгнення Росії в Україну, та матеріали ЗМІ, які не створюють позитивний образ Росії. Ініціатори проєкту закону також пропонують визнати Росію державою-терористом.

У законі «Про боротьбу з тероризмом» може з’явитися новий термін:

  • «держава-терорист — держава, яка офіційно і відкрито, з використанням власних збройних сил та (або) інших державних воєнних формувань здійснює терористичні акти, акти міжнародного тероризму»;
  • терористична діяльність охоплює «пропаганду російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста».

24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст та вбивають цивільне населення.

Станом на 1 квітня, за даними Генштабу, ЗСУ ліквідували приблизно 17 700  російських військовослужбовців, приблизно 1000 взяли у полон. Також росіяни понесли великі втрати у бронетехніці, літаках та гелікоптерах. 

Україна звернулася до суду в Гаазі з проханням розслідувати скоєні Росію злочини війни. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже розпочав роботу в Україні.

Источник: 
PRпортал