В ОПУ впевнені, що 35 млрд грн від «Газпрому» – перемога Зеленського: але позов був виграний при Порошенку

В Офісі президента України вирішили нагадати, що "завдяки зусиллям" нинішнього глави держави Володимира Зеленського були отримані гроші від російського "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу. Але річ у тім, що власне позов був виграний задовго до того, як він став президентом. Пост про “гроші від “Газпрому” опублікований на офіційній Facebook-сторінці ОПУ.

В Офісі президента процитували заяву нардепа від “Слуги народу” Олександра Трухіна в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Трухін, коментуючи витрачання грошових коштів із Фонду боротьби з COVID-19, заявив, що 35 млрд грн, які були спрямовані “на розвиток інфраструктури” (тобто на будівництво доріг), були виграні у “Газпрому” “завдяки зусиллям президента Володимира Зеленського та його команди”. Втім, під час ефіру нардеп не назвав прізвища Президента, який виграв Стокгольмський арбітраж

“Президент сказав, що ті гроші, які зароблені на інфраструктурі завдяки газотранспортній системі країни, будуть вкладені в інфраструктуру. Вони не будуть витрачені ані на популізм, ані на “гречку”, ані на купівлю голосів. Ці кошти будуть вкладені на покоління вперед… Кожна четверта гривня з цих 35 мільярдів грн повернеться до бюджету”, – оголосив нардеп.

Варто зазначити, що мова йде про отримання Україною від російського “Газпрому” $2,918 млрд (на виконання рішення Стокгольмського арбітражу). Частину з цих коштів було вирішено спрямувати на дороги.

В інтерв’ю українським телеканалам Володимир Зеленський повідомляв, що в COVID-фонд було залучено кошти, які українська сторона відсудила у російського “Газпрому” в Стокгольмському арбітражі (і вони були спрямовані на дороги). У Кабінеті Міністрів повідомляли, що на дороги з фонду виділено 35 млрд грн.

В Офісі президента сьогодні процитували заяву, що гроші від “Газпрому” були отримані “завдяки зусиллям президента Володимира Зеленського та його команди”.

Але справа в тому, що сам позов у Стокгольмському арбітражі був виграний ще при п’ятому президенті України Петрові Порошенку.

Источник: 
PRпортал