В Іспанії для соціальної реклами моделі «домалювали» ногу замість протеза

Крім того, зображення жінок були використані в інформкампанії без їхнього дозволу.

В Іспанії урядова соціальна кампанія потрапила в скандал, про це пише «Бі-бі-сі».

Кілька днів тому іспанське Міністерство з питань рівних прав та Жіночий інститут запустили літню кампанію «Літо і наше також». Вона була спрямована на те, щоб жінки будь-якого віку та статури не соромились йти на пляж. Для кампанії створили постер із зображенням п’яти жінок. Вже незабаром з’ясувалося, що їхні фотографії використали без дозволу.

Зокрема, модель із Лондона Найомі Ніколас-Вільямс (на постері – в золотому купальнику) розповіла, що фото без дозволу взяли з її інстаграму. Про це вона дізналась від підписників.

«Я була приголомшена, тому що такого раніше я не бачила. Це не стокове фото, це зображення, яке я публікувала у своєму інстаграмі. Це грубо і нечемно», – вважає Найомі.

Згодом з жінкою зв'язались представники ілюстратора, який створив плакат, та пояснили, що взяли фото, бо в них «не вистачило часу». Перед моделлю вибачилися і запропонували компенсацію.

Після цього з’ясувалося, що іншій моделі на постері, мешканці Великої Британії Сіан Грін-Лорд (на постері – у нижньому лівому куті), ілюстратори взагалі домалювали ногу замість протезу і неголені пахви, а також «замінили» купальник.

«Я навіть не знаю, як пояснити той масштаб гніву, який я зараз відчуваю. Одна справа – використовувати моє зображення без дозволу. Але є й інше – вони відредагували моє тіло. Я не знаю, що сказати, крім того, що це безмежно неправильно», – заявила модель.

За створення постеру відповідав проєкт Arte Mapache. На його сайті спочатку були опубліковані вибачення та пропозиція компенсацій моделям, а згодом сайт став недоступний. В уряді скандал не прокоментували.

Источник: 
PRпортал