Трамп бреше в середньому 13 разів на день

Газета The Washington Post підрахувала, що з початку 2019 року президент США Дональд Трамп бреше в середньому 13 рази на день. 

Схильність президента США Дональда Трампа до зайвої кількості необґрунтованих хвастощів і відвертої брехні продовжилася швидкими темпами. Станом на 5 серпня, у свій 928-й день перебування на посаді, він висунув 12019 хибне тверждення або таке, що вводить в оману, відповідно до данимх сервісу Fact Checker від американської газети The Washington Post, який аналізує, класифікує і відстежує кожну підозрілу заяву, зроблену президентом Сполучених Штатів.

Газета відзначає, що Трамп перетнув позначку в 10 тисяч таких висловлювань 26 квітня, і з тих пір цей показник збільшується в середньому на 20 сумнівних висловлювань в день. З початку свого президентства - це близько 13 таких заяв на день.

Рік тому середня кількість неправдивих висловлювань Трампа в день досягала 16,5 заяв на день, а в перший рік президентства - 5,9. 

Зокрема, виступ Трампа 3 березня на щорічній конференції консервативних політичних дій (CPAC) містив в собі перебільшення цифр, відверту брехню і необгрунтовані хвастощі. У цей день Трамп зробив 104 хибних твердження, пише видання.

Близько п'ятої частини цих заяв стосуються імміграції. Фактично, його повторне затвердження - 190 разів - це те, що його прикордонна стіна будується. Конгрес відмовився фінансувати конкретний бар'єр, який він представляв, тому він спробував позначити огорожу і ремонт існуючих бар'єрів як "стіну".

Помилкові або оманливі заяви про торгівлю, економіку та розслідуванні російського втручання в президентську кампанію 2016 року становлять близько 10 відсотків від загальної кількості. Претензії з цих питань також є одними з найбільш повторюваних.

Трамп 186 разів помилково заявив, що економіка США сьогодні найкраща в історії

У 166 випадках він стверджував, що Сполучені Штати "втратили" гроші через торговельний дефіцит. Це відображає основне нерозуміння економіки. Країни не "втрачають" гроші через торговельний дефіцит.

Трамп 162 рази помилково сказав, що впровадив найбільше зниження податків в історії США.

Постійна заслуга президента в Твіттері також додає до цих показників. Понад 18 відсотків неправдивих або таких, що вводять в оману заяв він опублікував в соціальній мережі.

Згідно з опитуванням Washington Post Checker, опублікованим у грудні, менше 3 з 10 американців вірять багатьом з його найбільш поширених хибних тверджень.

 

Источник: 
PRпортал