Шувалов Ігор

Російський політтехнолог 

Народився 24 грудня 1969 року у Російській Федерації.

Ігор Шувалов приїхав на політичні заробітки до Україні у 1998-му з Далекого Сходу Росії, де брав участь у виборчій кампанії мера Уссурійська.

У 1998 році Шувалов разом з іншими політтехнологами Дмитром Куликовим і Тимофієм Сергейцевим працював на мажоритарних виборах Віктора Пінчука в Дніпропетровській області. Потім брав участь у виборчій кампанії Кучми в 1999 – в тому креативному штабі, який був організований Пінчуком. "Я побудував "Вуличне телебачення", - описує Шувалов свою тодішню роль.

Коли Віктор Медведчук у 2002 році очолив Адміністрацію Президента, він покликав Шувалова працювати на владу. Так московський консультант став однією з визначальних фігур в інформаційній політиці  Леоніда Кучми. 

Вперше прізвище Шувалова з'явилося у пресі в зв'язку з тотальною цензурою на українському телебаченні в 2002-2004 роках. Інструментом контролю над каналам були темники - інструкції для топ-менеджерів, що показувати в новинах, а що - ігнорувати.

У 2004-му  бере участь у виборчій кампанії Віктора Януковича та веде проект по дискредитацію кандидата у Президенти Віктора Ющенка. Це були своєрідні спецоперації, які мали завершитися створенням часом навіть штучних інформаційних приводів негативного змісту. Наприклад, саме Шувалову приписують ідею проведення так званого "маршу УНА-УНСО", кульмінацією якого було викидання руки на гітлерівський манер - на підтримку Ющенка. Окрім того, авторству Шувалова належить історія з Олегом Тягнибоком. В розпал виборів всі центральні телеканали обійшов спіч Тягнибока на горі Яворина, де він закликав "боротися з жидвою та іншою нечистю".

У 2003 році стараннями Медведчука за ефективне виконання поставлених завдань Шувалову було видано... паспорт громадянина України. Він навіть встиг оформити собі український закордонний паспорт. Але після Помаранчевої революції у 2004-му Ющенко своїм указом позбавив Шувалова громадянства.

У 2010-2014 консультував колишнього главу президентського секретаріату Сергія Льовочкіна

У 2006-му році, на дочасних парламентських виборах, працює на Блоку Наталії Вітренко, куди в якості політтехнолога його відрядив кримінальний авторитет Максим Курочкін. Блоку Вітренко не вистачило 0,07% для потрапляння у парламент.

З 2006 року - робота в команді радника прем’єр-міністром Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. Офіційно, за словами Льовочкіна, Шувалов, як його радник відповідав за "питання співпраці з іноземними медіа". 

З 2010 -2017 спочатку неформальний "куратор, а пізнише формальний керівник інформаційної політики на телеканалі «Інтер» Роль Шувалова не обмежується лише визначенням кола гостей на програму "Велика політика" з Євгеном Кисельовим. Рідко яка підготовка до ефіру відбувається без дзвінків між Кисельовим і Шуваловим для "консультацій". Сам Кисельов на питання, чи висловлює Шувалов побажання щодо ефіру або гостей, зізнався: "Я з ним раджуся".

28 березня 2014 року СБУ спробувала видворити Ігоря Шувалова з країни. Але Сергій Льовочкін змін домовитися з тодішнім главою СБУ Валентином Наливайченко і рішення було скасовано. За політтехнолога клопотали телеведучі Савік Шустер та Євген Кисельов. За їхніми  словами, вони не раз були свідками того, як Ігор Шувалов «надавав допомогу і підтримку в правдивому висвітленні подій в Україні нашим колегам з інших ЗМІ», у тому числі – сприяв тому, щоб програми незалежного «Громадського телебачення» почали виходити в ефірі Першого національного. Вже після звільнення з посаді голови СБУ у 2015 році Валентин Наливайченко став частим гостем у новинах та ток-шоу "Інтера"

22 травня 2017 року Ігор Шувалов був видворений за межі України з забороною в'їзду строком на 5 років. Заступник директора з розвитку компанії "Національні інформаційні системи", що виробляє новинні програми для телеканалу "Інтер" Ігор Шувалов так поркоментував "Страна.uа" своє відворення: "Нинішня метушня навколо мене пов'язана з міжвидовою боротьбою українських політиків, з якими я добре знайомий і з якими в різний час співпрацював. Україна - моя друга батьківщина, я її люблю і завжди бажав і бажаю їй добра і миру, тому нинішня заборона абсурдна. Спасибі моїм друзям за підтримку. Своїм недоброзичливцям повідомляю: ми живемо в світі, в якому немає меж, немає місця нетерпимості до іншої точки зору і заборонам медіа і свободи слова". Ігор Шувалов й досі визначає інформаційну політику ТК "Інтер"

Ігор Шувалов край непублічний. Він рідко дає інтерв'ю. І його немає у Фейсбук