Шкільний підручник проілюстрували постером із зображенням Наталії Мосейчук та свастикою

Українські соцмережі збурив скріншот із підручника з колажем, у якому є фото ведучої «1+1» Наталії Мосейчук. Зокрема, на нього відреагували користувачі телеграм-каналу та фейсбука

На ілюстрації з надписом «Бендеровидение» опубліковано фото ведучої в образі вампірки в оточенні логотипів українських телеканалів. Цей постер подано на сторінці 151 в одному з варіантів підручника з «Громадянської освіти» для 10-го класу. Його авторками є Тамара Бакка, Любов Марголіна і Тетяна Мелещенко. Видавництво «Оріон» випустило книжку у 2018 році.

Постер тут подано як ілюстрацію до російської пропаганди. При цьому на ньому міститься надпис українською – «Є така професія – щовечора брехати».

«Уважно роздивіться зображення, яке активно поширюється російськими ЗМІ в багатьох джерелах», – закликає текст підручника.

Після виконання цього завдання учням пропонують відповісти на такі питання, як «З якою метою було створено та поширено цей плакат?» , «Яке значення має цей плакат?» тощо.

«Пропаганда є засобом інформаційної війни, яка ведеться з метою послаблення моральних сил суперника й посилення власних», – зазначають авторки підручника.

Пропонуємо поміркувати також над тим, що методичні матеріали не є сатирою чи політичним жестом – вони лише ілюструють те чи інше явище.

Источник: 
PRпортал