У Молдові Путін планує переворот за кримським чи донецьким сценарієм

У Молдові розпочали збір підписів під петицією про проведення національного референдуму щодо переходу країни від парламентської до президентської форми правління. З такою ініціативою виступила Партія соціалістів Молдови, пише Укрінформ

24 вересня у багатьох містах Молдови відбулися акції протесту, учасники яких ухвалили декларацію про проведення референдуму. 

"Народний референдум, з ініціативою якого виступив президент Ігор Додон, буде проведено в будь-якому випадку. Починаючи з 24 вересня Партія соціалістів оголошує про старт національної кампанії зі збору підписів за перехід до президентської форми правління і наділення президента країни функцією глави виконавчої влади у Молдові. Завдання - зібрати мінімум 70% підписів громадян країни, що мають виборче право", - йдеться у документі. 

Учасники акцій протесту заявляють, що у разі спроб відсторонення президента від посади або силового вирішення придністровської проблеми соціалісти  прибудуть в центр Кишинева заради "остаточного визволення країни від антинародного і антидержавного режиму".

Також  соціалісти заявляють, що дії уряду "призвели до погіршення політичної та соціально-економічної ситуації в Молдові".

У резолюції також йдеться про зусилля президента "щодо нормалізації відносин з Російською Федерацією, прагненню домогтися повернення молдавських підприємств на російський ринок, що має покращити умови життя трудових мігрантів та їхніх сімей".

За словами політичного оглядача Тараса Чорновола, промосковські сили Молдови на чолі з Ігорем Додоном вже оголосили про свої плани повалення проєвропейського уряду, - про це інформаційному порталу replyua.net стало відомо з дописів, опублікованих експертом на власній сторінці в соціальній мережі.

Так, за словами Чорновола, проросійські сили у Молдові навіть не криються і оприлюднили алгоритм дій, за допомогою яких вони планують повалити проєвропейський уряд. Зокрема, по-перше, варто оскаржувати у судах всі дії влади, по-друге, блокувати всі урядові ініціативи, по-третє, виводити людей на акції протесту з будь-якого приводу. Є також четвертий пункт, ще не оголошений, - чекати на вулицях «зелених чоловічків» і блокувати всі спроби чинити їм супротив. У Молдові явно готують переворот за кримським чи донецьким сценарієм, і Румунія, яка традиційно є «заступницею» Молдови, не реагує на провокації проросійського Президента. Єдине, що може стримувати Путіна – це страх нових санкцій. 

А що про Україну? Чи нічого не нагадує вказаний алгоритм? Наприклад, Тимошенко вже неодноразово втілювала його в життя – з початку 2000-х і до наших днів. І навіть «неоголошений пункт» має місце – наприклад, на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року, коли лідерка «Батьківщини» переконувала не виводити танки з ангарів. Якщо що, наші танки, а не путінські, - зауважує блогер. 

Источник: 
PRпортал