Телеканал "Україна" закриває програму "Велика деолігархізація", бо "зник предмет розгляду"

Телеканал "Україна" повідомив про закриття першого сезону інформаційно-аналітичної програми "Велика деолігархізація".

Останню серію "Великої деолігархізації" глядачі каналу "Україна 24" могли переглянути 4 вересня. На каналі "Україна" програма вийшла в ніч на понеділок, 6 вересня, інформує пресслужба телеканалу.

"Ми змушені констатувати, якщо законопроєкт 5599 неконституційний, то й деолігархізація в Україні виглядає завершеною, а раз так - у програми «Велика деолігархізація» зникає предмет розгляду", - сказано в повідомленні.
 

Пізніше Юлія Мендель також прокоментувала закриття програми, в якій брала участь. За її словами, рішення ухвалювали автори програми та це ніяк не пов’язано із її участю у проєкті. 

"Я хочу правильно розставити акценти щодо припинення роботи програми "Велика деолігархізація". Автори програми приймали рішення щодо припинення її роботи самі, це не пов’язано з моєю участю у проекті. Пояснення було таке: "Зникає сам предмет розгляду", - написала Юлія Мендель.

3 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про невідповідність законопроєкту №5599 конституційним нормам і запропонувала надіслати документ на розгляд Венеціанської комісії. Конституційний Суд законопроєкт про деолігархізацію ще не розглядав.

Нагадаємо, що законопроєкт про олігархів був проголосований в першому читанні 1 липня. Документ передбачає створення реєстру олігархів за рішенням РНБО, обмеження їхнього впливу на ЗМІ та подання "декларацій" про контакти з олігархами.

У травні в РНБО повідомили, що нарахували 13 олігархів, але прізвища назвати відмовилися. 

Цей законодавчий акт президент анонсував ще у квітні, а на річній пресконференції обіцяв, що він з'явиться наприкінці травня. Однак законопроєкт без презентації його положень внесли до парламенту лише 2 червня, того ж дня LB.ua отримав повний текст від джерел.

6 вересня стало відомо, що народні депутати подали до другого читання законопроєкту про олігархів 1257 поправок. Серед пропонованих ключових змін - пропозиція змінити орган, який буде ухвалювати рішення щодо визнання олігархом.

Законопроєкт №5599 є одним із ключових, котрі мають ухвалити цієї осені. 

Источник: 
PRпортал