Російські пропагандисти поширили фейк про хімічну атаку в Одесі проти вірян московського патріархату

Росія за принципом «інформаційного алібі» поширила інформацію про підготовку хімічної атаки в Одесі. Про це повідомляє речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук

«Одеса та Одеський регіон залишаються об’єктом великої уваги з боку підрозділів інформаційно-психологічних спецоперацій рф. Рашисти знову використовують прийом «інформаційного алібі», попереджаючи про можливі провокації в українських містах під час Великодня, зокрема, в Одесі, — зазначив Братчук. — І ось чергова провокація та фейк щодо порту Южний, що на Одещині. Усе це — цілеспрямована дезінформація росії, яка покликана відвернути увагу від її кривавих злочинів».

Також речник ООВА наводить скрішот інформаційного повідомлення росіян. У ньому наголошується, що у ніч на Великдень українська влада нібито планує «хімічні атаки» проти вірян московського патріархату.

Як обґрунтування, прогандисти вказують, що всім, хто ходить до Української православної церкви, рекомендували не відвідувати церкву, а дивитися трансляції богослужінь онлайн.

«При цьому на адресу Української православної церкви московського патріархату дані попередження навмисне не надсилалися з метою організації масового скупчення вірян в храмах УПЦ МП», — йдеться в пропагандистській роздруківці росіян. Також тут застерігають щодо кампанії «київського режиму», яка  попереджає про нібито ракетні обстріли одеського порту Південний.

Нагадаємо, 23 квітня Росія завдала ракетного удару по Одесі з Каспійського моря. Внаслідок влучання у житловий будинок загинули шестеро людей. Ще 18 отримали поранення. Серед загиблих — випускниця Одеського університету імені Мечникова, PR-менеджерка Валерія Глодан та її тримісячна донька. 

Після удару Міністерство оборони Росії заявило, що «высокоточными ракетами ВКС России сегодня днем выведен из строя логистический терминал на военном аэродроме в районе Одессы, на котором хранилась крупная партия поступившего от США и европейских стран иностранного вооружения».

Источник: 
PRпортал