Референдум у Голландії: явка нижча, ніж на місцевих виборах

Явка на референдумі у Нідерландах, де голосують щодо Угоди про асоціацію ЄС та України, поки що невисока.

За даними центрального телеканалу NOS, станом на 13:00 явка виборців по Амстердаму 6,5%, а по окремих сільських районах не перевищує 10%.

У найбільших містах середня явка - не вище 8%, що значно менше, наприклад, ніж на минулих місцевих виборах, повідомляє канал.

Однак, як передає кореспондент ВВС Україна Віталій Червоненко, місцеві оглядачі прогнозують сплеск активності виборців після закінчення робочого дня.

У разі, якщо на дільниці прийдуть менше 30%, парламент не буде переглядати ратифікацію Угоди.

Ми - нація торговців, і вільна торгівля з іншими країнами нам тільки на користь

Берт Кундерс, голова МЗС Нідерландів

Вже проголосували керівник уряду та міністр закордонних справ Нідерландів, які закликали підтримати Україну.

"Ми маємо підтримати українців, які вийшли на Майдан заради асоціації й билися за свої права та свободи. Ми - нація торговців, і вільна торгівля з іншими країнами нам тільки на користь", - сказав кореспонденту ВВС Україна голова МЗС країни Берт Кундерс.

"Не буду казати, що трапиться, якщо референдум скаже "ні". Це спекуляція", - додав міністр.

Він наголосив, що у такому разі закон вимагатиме "розглянути це питання у кабінетах".

"Референдум консультативний, ми сядемо і будемо вирішувати. У будь-якому випадку українці мають знати, що відносини двох країн є дуже важливими", - сказав пан Кундерс.

Image captionБерт Кундерс наголосив, що відносини між Україною і Нідерландами є дуже важливими

Коли чекати результатів?

Виборчі дільниці працюватимуть до 21:00 за центральноєвропейським часом (22:00 за Києвом).

Виборча комісія Нідерландів повідомила, що оприлюднить офіційні результати референдуму 12 квітня, а попередні дані 20 місцевих комісій оголосять 8 квітня.

Водночас у комісії заявили, що головні новинні агенції країни ввечері 6 квітня ще до закриття дільниць мають оприлюднити достатньо точні попередні неофіційні результати, а також дані про явку.

Приблизно о 21.30 за Києвом мають з'явитися дані екзит-полу телеканалів.

Законодавство країни дозволяє агітацію та оприлюднення результатів опитувань громадської думки у будь-який час, у тому числі і в день голосування.

Противники і прибічники Угоди?

Image copyrightEPAImage captionАкція противників асоціації України з ЄС

За останніми соціологічними опитуваннями, кількість противників Угоди з Україною дещо переважає кількість прихильників. Референдум щодо перегляду вже ухваленого закону є першим у країні після набуття чинності спеціального закону 1 липня 2015 року, який запроваджує такий механізм.

Ініціаторами референдуму та противниками асоціації з Україною є громадське утворення GeenPeil, парламентська Соціалістична партія, а також дрібні партії захисту тварин та праворадикальна Партія свободи.

Павло КлімкінImage copyrightEPAImage captionГолова МЗС України Павло Клімкін відвідав Голландію перед референдумом

Водночас активну кампанію на підтримку України проводила проєвропейська партія D66. Партії урядової коаліції: Народна партії за свободу та демократію, а також Ліберальна партія підтримали угоду, але активну агітаційну кампанію не проводили.

Останніми тижнями перед голосуванням агітувати за України до Нідерландів приїздили представники головних церков країни, брати Клички, низка політиків та депутатів парламенту. Українські організації країни також проводили дебати, книжкові виставки та кінопокази.

 

ВВС Україна

Источник: 
PRпортал