Аграрна партії підсилилась політтехнологом Грановським за 10 мільйонів доларів

Аграрна партія України вирішила підсилитись скандально відомим політтехнологом Володимиром Грановським. Така інформація проскочила на Telegram-каналі "політичні ІНСАЙДИ", повідомлення якого, не раз підтверджувались. Зазначається, що сума контракту становить 10 млн доларів США.

Широко відомий у вузьких колах політтехнолог Володимир Грановський є одним із консультантів нового політичного ток-шоу "Український формат" на NewsOne. Попри те, що сам політтехнолог уникає прямої відповіді на питання про співпрацю з телеканалом, його бос і власник NewsOne Євген Мураєв підтвердив цю інформацію журналістам "Відеотеки".
 
Якщо хтось забув, саме Грановському приписують авторство концепції про "три сорти українців". Ця концепція була запущена в інформпростір ще під час президентських передвиборчих перегонів у 2004 році, а взимку 2013-2014 років – успішно використана Росією проти України під час анексії Криму та початку військових дій на Донбасі.
 
Також у 2016 році екс-журналіст Сергій Лещенко, на той момент вже народний депутат від БПП, вимагав розслідувати і оприлюднити базу даних "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Серед тих, хто нібито отримував гроші від регіоналів, було й ім'я Грановського, якого пов'язували із каналом "Інтер", зокрема політтехнолога підозрювали у розміщенні піар-матеріалів на цьому каналі.
 

Варто зауважити, що не тільки Грановський із сумнівною репутацією, а й сама Аграрна партія "має гріхи".

По суті, у сьогоднішньому форматі вона виникла у 2006 році, коли  «Аграрну партію» реанімували, зареєструвавши наново. Очолив партію народний депутат від БЮТ Михайло Зубець, який разом зі своїм однопартійцем Михайлом Гладієм згодом стали першими «тушками» у ВР, перебігши до «Антикризової коаліції» ПР, соціалістів та комуністів. У 2010-2014 роках партію по черзі очолюють люди з уряду Азарова: віце-прем’єр з питань АПК Віктор Слаута та Іван Бісюк — заступник міністра аграрної політики в тому ж уряді. Віталій Скоцик також був членом партії у ті роки і активно співпрацював з людьми Януковича але знаходився у тіні. Це стало у нагоді у 2014 році, коли після Революції гідності його зробили очільником партії.

Якщо проаналізувати фінансові звіти партій, подані до НАЗК, то виходить, що «Аграрна партія» — офіційно найзаможніша партія в Україні за кількістю внесків.

Як повідомляють ЗМІ, політична сила знімає два офіси у Києві площею у 288 та 376 квадратних метрів. 1,1 млн грн на рік становить орендна плата за два офіси АПУ у Києві. 1750 гривень на місяць отримував в середньому лідер партії, колишній топ-менеджер міжнародних агрохолдингів Віталій Скоцик.

З листопада 2009 року по лютий 2012 року Віталій Скоцик обіймав посаду генерального директора британської агрокомпанії «LandkomInternational». Дане підприємство було потужним гравцем на українському ринку. Його акції брали участь у торгах на Лондонській фондовій біржі. Однак у 2012 році українські реалії змусили британське підприємство припинити роботу. Щоб зрозуміти причини відтоку інвестицій, необхідно розглянути більш детально його роботу. У певний момент компанія накопичила величезні борги перед постачальником сільгосптехніки — компанією «АМАКО».

Трохи забігаючи наперед, треба сказати, що за дивним збігом обставин, генеральним директором компанії «АМАКО» з 2002-го по 2009 р і в 2012-2014 працював саме Віталій Скоцик. Відразу ж після фактичного руйнування Landkom Скоцик повернувся працювати в компанію «АМАКО». І вже на старому новому місці включився в процес повернення боргів «LandkomInternational» компанії дистриб’ютора. Нагадаємо, що директором Landkom під час накопичення боргів працював все той же Віталій Скоцик. Збіг? Сума боргу — ні мало, ні багато — понад 4 мільйони доларів. Все це підтверджується реєстрами судових рішень.

Питання до діяльності Віталія Скоцика тривають і в Аграрній партії, куди він перейшов з посади гендиректора «АМАКО». Так, Національне агентство з питань протидії корупції викрило АПУ в неправильному оформленні звітності, несвоєчасному поданні документів і неповної інформації, поданої в звіті політсили про фінансування.

 

 

Після чергового партійного з’їзду в Києві АПУ фактично розкололася. Стало очевидним, що ідея реанімації партії «під реальних аграріїв» провалилася. Від ідеї аграрної партії залишилася тільки назва.

Источник: 
PRпортал