Адміністрація президента опублікувала зворушливий ролик до річниці трагедії MH17

Сьогодні виповнився рік з дня катастрофи рейсу МН 17.

Адміністрація президента України опублікувала трагічний ролик до роковин авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777, що сталася 17 липня 2014 року неподалік села Грабове на Донеччині.

На знак вшанування жертв катастрофи, українці, народні депутати та дипломати, несуть квіти, м'які іграшки та запалюють свічки біля посольства Нідерландів у Києві.

Фото: РБК-Україна

 

Свої співчуття висловив і президент України Петро Порошенко.

"Пані та панове,

Рівно рік тому пасажирський літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній» – рейс MH17 – летів з Амстердама у Куала-Лумпур. 283 пасажирів. 15 членів екіпажу. Громадяни 10 країн. 80 дітей, троє з яких малюки віком до 2 років. Лікарі, вчені, політики, громадські діячі. Доньки, сини, дідусі і бабусі, подружжя.

На жаль, цей цивільний літак і 298 людей на борту став ціллю безжальної терористичної атаки з території, окупованої підтримуваними Росією бойовиками на Сході України. Високотехнологічна зброя, з якої було збито літак, могла потрапити до рук терористів тільки з Росії. Це не могло статися без участі, без прямого наказу від вищого політичного та військового керівництва сусідньої держави. Рівно рік тому камуфляж потворної гібридної війни, розв'язаної проти України, був знятий.

Український народ сприйняв цю катастрофу як особисту трагедію. Рік тому тисячі людей по всій Україні висловили свій рішучий протест проти терористів. Українці висловили підтримку і щирі співчуття родинам і близьким загиблих. Зі сльозами на очах вони принесли квіти та іграшки до посольств Нідерландів та інших країн, які постраждали найбільше. Сьогодні наш народ згадує цю трагедію і поділяє скорботу і печаль із сім’ями, які втратили своїх близьких.

Навряд чи хтось може співчувати родинам жертв рейсу MH17 більше, ніж українці. Через агресію Росії тисячі українців втратили життя, тисячі людей були поранені. Багато українських міст та селищ було знищено. Понад півтора мільйона українців були змушені покинути свої домівки та шукати прихистку.

Ми віримо, що маємо достатньо сил, щоб протистояти ворогу. За підтримки всіх вільних народів світу ми маємо достатньо сил, щоб подолати його. Частина Донбасу, Крим – будуть повернені, в Україну. Ми відновимо все, що було зруйновано, ми загоїмо наші рани. І на полях українського селища Грабове стоятиме пам'ятник 298 безневинним жертвам варварського акту тероризму, який стався рік тому. Меморіал жертвам злочину. Злочину, який треба не тільки розслідувати, але й за який треба покарати.

Наш моральний обов'язок на вшанування пам'яті полеглих забезпечити справедливе покарання винних у збитті літака. Цей злочин являє собою загрозу для всього міжнародного співтовариства. Справедливість має бути відновлена, і готовність захищати базові цінності має бути продемонстрована. Цей акт жорстокості не може мати прощення у сучасному світі.

Нещодавно разом з Австралією, Бельгією, Малайзією та Нідерландами Україна звернулася до Ради Безпеки ООН з проханням заснувати міжнародний кримінальний трибунал щодо винних у злочинах, пов'язаних зі збиттям літака. Так само, як і весь останній рік, Україна готова і надалі надавати всю необхідну підтримку, інформацію, необхідну для притягнення винних до відповідальності.

Рік тому ми дали клятву, що винні у трагедії будуть покарані. Це не порожні слова. Вбивці повинні знати, що покарання невідворотне."

 

Источник: 
PRпортал