Гроші на вітер в голові. Молодіжні крила партій викликають сміх

Посміятися хочете? Молодіжка найпотужнішої партії, «Молоді регіони», знайшла забавку – роздає студентам кондоми. А її лідер – народний депутат, дорослий уже дядя – супроводжує креатив лекцією про хвороби, які передаються статевим шляхом. І це в час, коли країна у стані торговельної війни та за два кроки від дефолту й асоціації!

Клуб говорунів

Відрощуючи молодіжне крило, кожна партія хоче недорогого якісного піару та нарощування лав прихильників. Звісно, молодь – найкраща дешева сила, бо утримання молодіжки вартує партії чи не вдесятеро менше, ніж витрати на неї саму. Проте це не означає, що піар буде якісним, а послідовники натовпом побіжать за партквитками.

«ПіК» провів експрес-огляд публічної активності молодіжок найбільших партій за кілька останніх місяців і побачив плачевні речі. Для зручності сприйняття ми проранжували організації за ступенем убогості їхнього піару.

Отже, почесне перше місце тримає молодіжна філія партії влади «Молоді регіони». Її вирізняє серед інших найбільша кількість тактичних, стратегічних і просто технічних ляпів. Наприклад, назва акції «Ідеї в слух» розійшлася по всій Мережі, бо ніхто не здогадався зазирнути до словника, щоб побачити дві помилки у трьох словах. Напевне, МР зекономила на літредакторі.

Ну і, звісно, народ в організації доволі ледачий. На сайті МР хтось тупо скопіпастив однакові шматки тексту в різні прес-релізи. Йшлося там про заходи «Молодіжні ініціативи» та «Клуб успішної молоді».

Тактика і стратегія тут теж кульгають на обидві ноги. МР – суто кабінетна організація, яку на вулицю не вигнати й палицею. Типові акції, які вона проводить, – круглі столи, клуби чи конференції. Найдієвіший інструмент – говорильня. Зайдіть на сайт МР, переконайтеся: чи не в кожному заголовку до прес-релізів є слова «говорили», «дискутували» й «обговорювали».

Теми акцій також мляві, неактуальні. Відчувається, що в МР лише одна турбота – заманити на збори хоч когось, для галочки. На засіданнях «Клубу успішної молоді» читають лекції, як стати успішним лідером, сформувати команду, впливати на рішення. І що ж, зацікавлених дуууже багато. Наприклад, в Івано-Франківську до клубу прийшло близько 100 людей, про що гордо повідомив сайт МР.

Крім дарування презервативів, чи не єдина достойна акція «Молодих регіонів» – здача крові в «ОХМАТДИТ». Однак і там не зрозуміло, чи насправді кров здавали юні регіонали. Хоча, може, піарники не зуміли грамотно сформулювати меседж. Проте в будь-якому випадку де така потрібна Януковичу пропаганда асоціації з ЄС, де пікети біля Посольства РФ? Молодіжна філія найбагатшої партії в Україні показала найбіднішу, найбездарнішу активність. Вона даремно проїдає гроші своєї «матінки».

Потішний полк

Більшість акцій молодіжного крила партії УДАР викликають сміх. Наприклад, у Києві 23 серпня на День Прапора ударівці не придумали нічого іншого, як чіплятися до водіїв, роздаючи їм прапорці. На День Незалежності теж було весело дивитися, як здорові дядьки за тридцять роздають дітям стрічки та повітряні кульки.

Щоправда, у молодіжки є виправдання, що їй усього один рік. Установчі збори крила відбулися 15 жовтня минулого року. Тоді ж Кличко сказав, що це буде не звична для українських партій молодіжка, де вирощують юних бюрократів, а мережа молодих лідерів, які реалізовують себе через взаємну підтримку та допомогу у вирішенні конкретних проблем.

Шкода, але поки що у Віталія Володимировича в помічниках не мережа лідерів, а потішний полк. Який за рік навіть не втямив, що має робити! На початку вересня під час Тернопільського обласного форуму молодіжки заступник Кличка Віталій Ковальчук був змушений нагадувати молоді про її мету і завдання.

Любителі нафталіну

Добре відомо, що протилежності десь там сходяться. Діяльність молодіжок КПУ та ВО Свобода – з тієї ж опери, це сіамські близнюки. Наприклад, складається враження, що всі акції юних комуністів – про комуністів і для комуністів. Крім того, всі заходи віддають нафталіном – аж надто повернуті в минуле. Тут святкування річниці Карпатського рейду Ковпака, літературний вечір пам’яті «революціонера» Івана Франка, акції до 94-річчя створення ЛКСМУ тощо. Такі паради, звичайно, прибічників комуністам не додадуть.

Більшість заходів «Комсомол України» хоча й були на вулицях, але вони повністю беззубі. Не виключення й картонні пікети Посольства США на підтримку Сирії. Взагалі їхня нав’язлива частота викликає підозру, що вони замовні. Звісно, платить не Сирія, швидше, Росія, яка виступає на її боці, заодно набираючи на війні політичні бали.

У Свободи молодіжне крило (організацій дві, якщо не три) дещо краще. В арсеналі тут вуличні акції, урочистості, літні табори тощо. Проте знову – надто багато нафталіну, тобто звернень до минулого. І забагато агресії – тут молодіжка Свободи тримає перше місце.

Зате «Студентська Свобода» і «Сокіл» мають в активі літні вишколи молоді – величезна перевага над суперниками, – чимало уваги приділяється спорту. Відзначимо ще деталь: на відміну від інших молодіжних організацій юні свободівці розвивають соціально значущу активність. Наприклад, до неї можна віднести протести проти міністра освіти Табачника чи проти продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Однак тут свободівці поступаються, наприклад, молодіжці Батьківщини.

Юний Франкенштейн

«Молода Батьківщина» тримає останнє місце в рейтингу невдах, вона навіть сподобалася «ПіКу». Деякі її акції спрямовані на захист інтересів і прав громадян, тобто вони соціально значущі. Не відкриємо тут Америку, та такого кшталту заходи якнайкраще працюють на рейтинг молодіжки та її материнської партії. Тут є перевірки супермаркетів на прострочені продукти харчування, ремонт дитячих майданчиків, допомога сиротам та інвалідам тощо.

На жаль, молодіжка стала заручницею кампанії зі звільнення Тимошенко. Питання тут, звісно, не в спрямованості взагалі, а в нав’язливості. На щастя, ця частина компенсується сміливістю, з якою крило критикує представників влади. Досить ефективною може виявитися кампанія з підтримки підписання Угоди з ЄС.

Минулого місяця «Батьківщина Молода», «Молодий Народний Рух», молодіжне крило Фронту Змін і молодіжне крило партії Реформи і Порядок оголосили про початок об’єднавчих процесів і створення спільної організаційної структури на базі «Батьківщини Молодої».

Новий Франкенштейн не буде оригінальничати, його діяльність заточили під завдання материнської партії. Тобто доведеться звільняти Тимошенко та допомагати єдиному кандидату від опозиції перемогти на президентських виборах. Задля цього організація посилить формування мобілізаційних комітетів у вузах і готуватиме молодих людей для роботи на всіх етапах президентської виборчої кампанії. Попереду обʼєднавчий зʼїзд, який має вирішити всі оргпитання. А далі, як кажуть, побачимо.

Источник: 
PRпортал