Уряд Данії оголосив Порошенку війну?

Досі невідомий інтернет-ресурс Platforma  присвятив аж два матеріали Порошенкам. Більшу за обсягом статтю присвятили самому Президенту. Судячи із заголовка, матеріал претендував на серйозне дослідження: «Давнокомандующий: досье Петра Порошенко и его путь из бизнеса в президенты».

Другий матеріал, що менший за обсягом, присвятили Олексію Порошенку і називається він «Сын  за отца: что карьера Алексея Порошенко говорит о Президенте Украины». Нічего нового автор не повідомила. Просто переповіла два інтерв’ю, котрі президентський син дав Главкому та КиевПост і розбавила одним коментарем експерта Центру протидії корупції.

Два матеріала в один день на одному і тому ж ресурсі. Таке не часто буває. Тим більше, ці статті написані за грантові гроші.  Так і сказано: «Проект подготовлен в рамках программы Objective проекта MYMEDIA, созданного благодаря поддержке правительства Дании»

Журналіст та політконсультант Володимир Горковенко у себе на Фейсбук написав: «Я так розумію, що уряд Данії профінансував мочилово Президента. Цікаво, а уряд Данії знає на що використовуються надані ними гранти?» 

На уточнююче питання народного депутата України Віктора Чумак «неправда?», Володимир Горковенко відповів: «Виклад того що усім відомо і про що не один раз написано. Суб'єктивні заголовки. Однобокий виклад. Коментатори одні і ті ж. Напевно, про об'єктивність ніхто не чув. Але це деталі. Воно (тобто матеріал) мало місце бути на будь-якому ресурсі навіть на цьому (Platforma, - Ред). Але у мене питання: невже не було куди потратити гроші? Чи з іншими проблемами уже розібралися?»

До дискусії долучився і антикорупціонер з елітним житлом, народний депутат Сергій Лещенко, який виступив ключовим коментатором у матеріалі про Петра Порошенка. Правда, він спробував перевести розмову в інше русло. «Головний отримувач грантів в Україні - це уряд. І, за такою логікою, даючи гроші корумпованій українській владі, уряд США фінансував корупцію в Україні», - прокоментував Сергій Лещенко.

Втім, він нічого не відповів на допис Володимира Горковенка. «Сергію, але ж уряд не витрачає ці гроші аби мочити вас у подібних статтях. Для цього ж є достатньо ресурсів. Навіщо грант використовувати на написання однобокого і необєктивного матеріалу/матеріалів і ще й писати, що це зроблено на гроші уряду Данії?», - поцікавився журналіст.

Про те, що матеріали однобокі та необ’єктивні погодився і Ярослав Юрчишин. «Чесно, підбір коментаторів навіть мене здивував. Горбаль, Бондаренко...нафталін», - написав виконавчий директор "Transparency International Ukraine" та експерт Реанімаційного Пакету Реформ.

«Довольно манипулятивная статья. Не фанат Порошенко, но ценю качественную журналистику», - написав у коментарі Антон Колесник

Текст про «давнокомандуючого» Порошенка написали три автори: Оксана Гриценко, Олег Сухов та Альона Жук. Остання є одноосібним автором куцого матеріалу про Олексія Порошенка. 

Очевидно саме цей колектив авторів і виграв грант від уряду Данії. На сайті Маймедіа сказано, що «Проект журналистских расследований Objective, осуществляемый при финансировании Министерства иностранных дел Дании, предлагает журналистам из Украины, Беларуси и Молдовы получить гранты на создание расследований».  

На сайті також сказано, що вітаються будь-які теми. Координатором цього проекту є Ольга Руденко. Одночасно, вона працює  редактором в Kyiv Post. Саме там і працює автор двох матеріалів  Альона Жук.

«З цим уже можете йти до датчан - це явний конфлікт інтересів», - написав Антон Колесник, котрий обізнаний із системою отримання грантів. Він пояснює: «Я бачив багато таких контор зсередини, маю інсайди, щоб знати - проблема виключно в непрофесійності. Донори просто дають гроші, і просять звіт за рік або (рідко) за квартал. Жодного втручання немає і бути не може. Але добір кадрів - страждає постійно, бо керівник набирає "своїх" - без жодного контролю від донорів»

Щодо кадрів, то блогер Катерина Золотарьова звернула увагу на ще одного автора матеріалу про «давнокомандувача», Олега Сухова. Вона його назвала «порохофобом». «Он давно работает по линии ярой порохофобии. Был словлен на заказухе…», - написала блогер

Варто звернути увагу, що активний коментатор цих антипорошенківських матеріалів є активним учасником молодого політичного проекту ДемАльянс, Сергій Лещенко. Також активним коментатором в цих матеріалах виступають експерти Центру протидії корупції Віталія  Шабуніна. Центр, котрий є одним з активних грантоотримувачів. Інша точка зору у матеріалах - відсутня.  

Виходить, що за гроші платників податків Данії пишуться однобокі пасквілі на опонента Сергія Лещенка Петра Порошенка. Фактично, молодий політик веде політичну боротьбу за грантові гроші. У мене логічне питання - чи є це чесно?

Дивно, а де реакція МЗС? Чому мовчить представництво Євросоюзу? Невже це стандарти демократії? Чи серед борців з корупцією та моральних авторитетів також існує таке поняття як «кругова порука»?.

Влад Поліщук

 

Источник: 
PRпортал