РФ перед виборами, або Цирк дресированих політиків імені Путіна, – російський політолог

Спочатку, намагаючись вгадати реакцію Путіна, вправлялися силовики, які зображували то відлигу, то заморозки. Тепер справа дійшла до тих, кого в РФ іменують "політиками"
 

Схоже, що всім їм цього тижня вкололи потрійну порцію озвірину. Ну, якщо не пояснювати те, що відбувається сезонним загостренням, яке характерно для деяких професійних захворювань. Коротше кажучи, здавалося б, вимуштрувані чистіше вівчарок, народні депутати взяли і влаштували в Держдумі РФ незаплановану сварку (незаплановану — тому що за дивним збігом обставин найвільніша вітчизняна преса вважала цю історію спустити на гальмах).

Глава ЛДПР Володимир Жириновський звично віщав про несправедливість минулих виборів і згадав як приклад підмосковну Рузу. На це раптом відреагувала депутат від регіону Оксана Пушкіна. «Руки геть від Підмосков'я», — скрикнула вона. Це і було потрібно Володимиру Вольфовичу. Він одразу ж увійшов у раж і пообіцяв колегам по законодавчому органчику: «В березні наступного року в'їду в Кремль, я буду вас розстрілювати і вішати!» А після спроби зупинити його бурхливі роздуми, повів фракцію із залу.

Подію ще можна було б розглядати як результат підвищеної весняної активності невгамовного лідера ЛДПР, якби днем раніше цього не передувала суперечка між міністром сільського господарства Олександром Ткачовим і спікером Держдуми РФ В'ячеславом Володіним. Останній присікався до слів міністра, що депутати апелюють до «влади». І став нудно доводити, що думські в'язні, зрештою і є владою.

Для учасників подання ставки настільки високі, що вони не зупиняться перед використанням співгромадян як пішаків в цій грі

Свої п'ять копійок щодо державного устрою Росії вставив і кримський воєвода Аксьонов, який повторив старий заклик Жириновського про нагальну необхідність вибрати Путіна в царі і наділити його диктаторськими повноваженнями. На що президентський товмач без великої впевненості зазначив, що його начальник «не в захваті» від цієї ідеї.

Так, такі вибухи ідіотизму періодично трапляються на російській політичній сцені спонтанно. Але не одночасно ж протягом пари днів! Тому, що відбувається, може бути кілька пояснень. Не можна виключати, що весь цей цирк влаштували, щоб відвернути нашу увагу від чогось серйозного. Але нічого більш суттєвого, ніж президентський указ про включення в російські Збройні сили так званої армії Південної Осетії («країни», оголошеної 8 років тому як незалежної), ваш покірний слуга не помітив. Але те, що ця територія де-факто стала російським анклавом, — ніякий не секрет. Використання самого Жириновського для прикриття чергового кроку в такій анексії — просто принизливо для найталановитішого клоуна в путінському балагані.

Друге припущення — це початок кампанії з тріумфальних виборів Путіна. Тобто протягом найближчого року росіянам з задоволенням будуть демонструвати усіляких юродивих, про яких розкажуть, що вони — все, що є в наявності у вітчизняній політиці. Бурчіть, що втомилися, мовляв, від вісімнадцяти років Путіна при владі — отримаєте цих. Однак, повторюю, в такому випадку кісельови-соловйови розкручували б цю історію до посиніння.

Залишається останнє. Описуючи пару тижнів тому дивні конвульсії російських силовиків (Дадіна — звільнити, Свєтову — обшукати), я припустив, що це свідоцтва справжньої, а не вигаданої передвиборної боротьби. Боротьби за те, щоб єдиний виборець країни зупинив свій вибір на конкретній правоохоронній структурі або спецслужбі, порахував її найбільш надійною, відданою і ефективною. Справа в тому, що, доручивши в черговий раз підлеглим забезпечити свої вибори, Путін регулярно занурюється у роздуми щодо чергового перерозподілу владних структур. І тут — головне не запізнитися. Вгадати, яка зараз, в даний конкретний момент, що за примха відвідала пана і довести, що саме ти цю примху в найкращому вигляді виконаєш. Бажаєте, вашество, встановлення жорстокої диктатури — виконаємо за милу душу. Самодержавної монархії хочете — не проблема. Головне, не помилитися і точно перехопити путінські флюїди.

А це дуже непросте завдання. Тільки досвідчений холоп може впевнено передбачити волю господаря. Путін дуже непростий. Ось і розходяться, подібно хвилям, спроби з'ясувати, чого ж він хоче. Спочатку, намагаючись вгадати реакцію Путіна, вправлялися силовики, які зображували то відлигу, то заморозки. Тепер справа дійшла до тих, кого в РФ іменують «політиками». При цьому абсолютно не виключено, що Путін поки що сам не знає, чого він хоче. Підказати господареві, спрямувати його у потрібному напрямку — це вищий холопський пілотаж. При цьому треба ще мати спроби дискредитувати конкурентів. Ось Володін, осаджуючи Ткачова, намагається нагадати про важливу роль законодавців (з одного боку, як не крути, вони легітимізують те, що відбувається, з іншого — на диво видресирувані). І тут же, ніби на замовлення, Жириновський влаштовує свій спектакль, нагадуючи: ці в будь-який момент можуть вийти з-під контролю.

Підозрюю, цей цирк ще буде тривати деякий час. Однак не ризикну запропонувати влаштуватися зручніше і запастися попкорном. Для учасників подання ставки настільки високі, що вони не зупиняться перед використанням співгромадян як пішаків в цій грі. Добре, якщо без кровопролиття...

 

Олександр Гольц

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

5 + 2 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.