​Писати правду, приборкати ШІ, перевіряти інформацію: висновки з конференції «ДезАут»

 25 жовтня у Києві пройшла конференція «ДезАут», на якій обговорювали, як протидіяти дезінформації у часи війни. Захід організувала ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки уряду Канади, а серед учасників були провідні медійники, експерти з інформаційної безпеки, представники громадських організацій та міжнародних структур.

 Спікери підкреслили, що основними загрозами для України є поширення фейків через Telegram, TikTok та Meta, падіння довіри до традиційних медіа та використання ШІ для створення фейків. Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій, закликав блокувати канали з російською дезінформацією, підтримувати локальні медіа та розвивати медіаосвіту, щоб люди могли самостійно перевіряти інформацію.

Використання штучного інтелекту стало ще однією темою для обговорення. Як зазначила Галина Петренко з ГО «Детектор медіа», лише 12% українців усвідомлюють роль ШІ у створенні пропаганди. Проте, на думку експертів, штучний інтелект можна використовувати і для аналізу контенту, виявлення маніпуляцій та підтримки медіаграмотності.

 Важливе місце на конференції зайняли обговорення гендерної дезінформації. За словами аналітикині Дзвенислави Щерби з «Інтерньюз-Україна», Росія використовує наративи, що дискредитують українських військових та біженок, поширюючи гендерно зумовлені фейки для ослаблення суспільної єдності.

 В умовах зменшення міжнародної уваги до війни в Україні Олексій Сорокін з The Kyiv Independent наголосив, що українським медіа важливо посилювати власний голос на міжнародній арені, адаптувати контент для зарубіжної аудиторії та поширювати правдиву інформацію. Тільки так можна ефективно протистояти російській дезінформації у світі.

Источник: 
PRпортал