Чому проект "Нові лідери" повторить долю "Озимого покоління"

Проект "Нові лідери", який стартував у березні на телеканалі олігарха Віктора Пінчука "ICTV", хоча і викликав серйозний резонанс, але швидко заробив вкрай неоднозначну репутацію. Нагадаємо, сам проект зводиться до наступного: учасники повинні представити свої ідеї експертам, ЗМІ та інтернет-аудиторії. Ті, хто набере найбільше голосів, стануть героями телевізійного формату, який вийде в ефір телеканалу восени 2018 року. Але проблеми у проекту почалися буквально на старті. Серед громадськості звернули увагу на хибність участі в такому проекті олігархів. Йдеться не лише про Пінчука, який разом з фондом Сороса "Відродження" виділив на цю ідею кілька мільйонів доларів. Багатьом не сподобалася наявність людей скандально відомого олігарха Серія Льовочкіна серед організаторів проекту.

Справа в тому, що серед членів відбіркового комітету несподівано опинився відомий політолог Андрій Єрмолаєв, якого давно пов'язують з нинішнім нардепом "Опоблоку". В результаті, після скандалу Єрмолаєву довелося покинути проект. Але осад лишився...

Утім, самодискредитація "Нових лідерів" на цьому не зупинилася. Потенційні "нові лідери" - а свої кандидатури зареєстрували понад 10 тисяч осіб - здебільшого загубилися за "фейковими" персонажами. Виявилося, що низка претендентів на право називатися новою політичною елітою України банально займається накручуванням голосів. В результаті, серед фаворитів перегонів з'явилися абсолютно несподівані персонажі.

Станом на зараз найбільше голосів набрала секретар Ірпінської міськради Анастасія Попсуй, яка протягом кількох останніх років встигла засвітитися в низці серйозних скандалів. Зокрема, у 2017 році депутатка, в якої, якщо вірити її декларації, грошей не вистачало на життя, несподівано придбала Honda CR-V 2007 року випуску за 30 000 грн. Окрім того, у ЗМІ неодноразово писали про її наближеність до скандального мера Ірпеня Володимира Карплюка, щодо якого правоохоронними органами відкрито кілька десятків кримінальних проваджень.

Другою в рейтингу зараз йде Євгенія Лашко, яка є помічницею депутата Черкаської облради. Її повна тезка з Черкас у вересні 2013 року взяла перше місце на всеукраїнському танцювальному конкурсі в номінації "Strip dance на пілоні". Це, звичайно, не гріх, але ж йдеться про майбутню політичну еліту...

Серед "нових лідерів" знайшлося чимало "нафталіну". Яскравий приклад – Андрій Юсов, який зараз займає 15-ту сходинку рейтингу. Варто зазначати, що його політичним досвідом може похизуватися не кожен з так званих "старих" політиків. У 2001 році він брав участь в кампанії "Україна без Кучми", а в 2004 році був одним з лідерів партії "ПОРА", після чого у 2006 році на парламентських виборах опинився у списку блоку "ПОРА-ПРП" на чолі з Віталієм Кличком, ставши заступником керівника виборчого штабу. За такою логікою в "нові лідери" можуть податися і Юлія Тимошенко, і Єфим Звягільський.

І він не єдиний, у кого вже були спроби піти у велику політику. На це в соцмережах організаторам неодноразово скаржилися користувачі Інтернету. Через певний час це подіяло – зараз в проекті відбувається перевірка щодо можливої "накрутки" голосів. Але час було згаяно – і ті залишки довіри, які мав проект з самого початку, схоже, втрачені…

Загалом, штучність проекту була зрозумілою з самого початку. І справа тут не лише в олігархах-організаторах чи схемах з накручування рейтингів. Справа в самій ідеї: неможливо зібрати з вулиці навіть суперперспективних людей, до цього раніше не знайомих, без спільної ідеології – і сказати, що вони – реформатори та майбутнє України. Готувати "нових політиків", і завдяки телешоу підвищувати їх впізнаваність – абсолютно утопічна ідея. Тим паче, що свого часу аналогічний проект вже намагалися запустити на теренах України. У 2002 році завдяки телевізійним праймеріз формувалася "Команда озимого покоління", до якої, до речі, мав відношення і Пінчук. До першої п'ятірки її списку тоді увійши журналісти Микола Вересень та Остап Процик, бізнесмен, у майбутньому голова СБУ Валерій Хорошковський, майбутня "регіоналка" Інна Богословська й колишній нардеп-"радикал" і член уряду Валерій Вощевський. Але тоді до Верховної Ради ця "команда" так і не потрапила, набравши 2,02 % голосів.

Якщо нинішній проект орієнтований "під" Святослава Вакарчука чи Анатолія Гриценка (саме їх найчастіше називають майбутніми очільниками цієї групи "нових лідерів"), тоді, мабуть, Пінчуку потрібно задати питання політтехнологам-авторам цього дійства: чи впевнені вони в тому, що мільйони доларів, витрачені на "Нові лідери" справді виправдають себе? Поки ж схоже на те, що все це шоу повторить долю "Команди озимого покоління". Буде багато шуму але без жодного реального вихлопу. На жаль, тут можна говорити про ще один момент: маємо чергову профанацію політичного процесу, коли насправді лідерів повинні готувати політичні партії, майбутнє цих людей повинне залежати від їхніх політичних проектів, а не від телевізійних шоу.

 

Depo.Влада

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

14 + 6 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.