Андрій Магера: на вибори у Кривому Розі не вистачає грошей

Заступник голови ЦВК розповів ВВС Україна, що може зірвати перевибори у Кривому Розі, чи відбудуться навесні вибори районних рад у Києві та коли чекати призначення нового складу комісії.

Центральна виборча комісія вчергове опинилась в епіцентрі цілої низки скандалів.

Найперше, саме її звинувачують у затягуванні оголошення дострокових виборів мера Кривого Рогу після того, як ухвалений Радою закон підписав президент. Вони мають відбутись 27 березня.

З іншого боку, ЦВК опинилась у незрозумілій ситуації, коли Окружний адміністративний суд Києва зупинив постанову про проведення у столиці виборів відновлених районних рад й це може зірвати вибори.

Вони теж призначені на 27 березня.

Окрім того, президент та парламент і далі затягують призначення нового складу комісії, яка вже другий рік працює понад відведений законом семирічний строк.

Вибори у Кривому розі

ВВС Україна: Партія "Самопоміч" наполягає, що у Кривому Розі ще можуть зірвати перевибори мера, якщо ЦВК до 6 лютого не оголосить про їх початок. Коли ЦВК може це зробити?

Андрій Магера: Про початок виборів у Кривому Розі має оголосити міська виборча комісія - це її повноваження за законом. Вона має це зробити у п’ятиденний строк після ухвалення рішення про призначення позачергових виборів.

ВВС Україна: Якщо міська комісія не буде оголошувати вибори, ЦВК може на неї вплинути?

А.М.: Не хотів би допускати протиправну поведінку міської виборчої комісії Кривого Рогу. Закон є і вони мають його виконувати і оголосити початок виборчого процесу.

Виборчий процес має початись 6 лютого, тому до цього дня міська виборча комісія має час оголосити про початок виборів. Часу ще більше, ніж достатньо.

Сподіваюсь, що до 6 лютого ситуація з’ясується.

ВВС Україна: Хто в ЦВК куруватиме вибори у Кривому Розі?

А.М.: ЦВК здійснює тільки контрольні та методичні функції на місцевих виборах. Але за розділом обов’язків у ЦВК, Дніпропетровську область у нас курує заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Кривий РігImage copyrightfacebook.comdostali.hvatitImage captionАктивісти Кривого Рогу та представники "Самопомочі" добились ухвалення закону про перевибори мера міста

ВВС Україна: Міська виборча Кривого Року пережила низку скандалів на мерських виборах, партії зможуть змінювати своїх членів у разі проведення виборів?

А.М.: Політичні сили можуть змінити своїх членів комісії будь-коли. На цих виборах весь виборчий процес починатиметься заново, з новими кандидатами.

Для початку процесу потрібно, щоб партія на центральному рівні ухвалила рішення про участь у виборах, а вже потім кандидатів висуватимуть місцеві організації партії.

З місцевими виборами є ще одна серйозна проблема – недофінансування виборів з бюджету. Коштів, які зараз є, навіть трохи не вистачає на вибори до районних рад у Києві.

На них потрібно 20 мільйонів і 300 тисяч гривень, а в нас є тільки 20 мільйонів.

ВВС Україна: Тобто, на Кривий ріг зовсім не вистачає…

А.М.: Грошей на вибори у Кривому Розі точно не вистачає. Тому на найближчому засіданні ЦВК ми звернемось до Кабінету міністрів чи Верховної Ради щодо додатково виділення коштів.

За нашими підрахунками, загалом на всі вибори 27 березня – і Київ, і Кривий ріг, і перші вибори в об’єднаних громадах – потрібно 30 мільйонів гривень.

Чи будуть вибори райрад Києва?

ВВС Україна: Ви кажете про вибори райрад у Києві 27 березня, але наразі єсудова заборона на їх проведення. Вони ще можуть відбутись?

А.М.: ЦВК направила апеляцію на це рішення суду. Київський апеляційний суд призначив її розгляд аж на 11 лютого, це проблема, адже до 7 лютого ЦВК має сформувати новий склад виборчих комісій.

Тому ЦВК звернеться до суду, щоб нам роз’яснили ухвалу про заборону проводити виборчі дії, бо з неї не можна зрозуміти, що робити.

З одного боку, там записано, що зупиняється постанова ЦВК про початок виборчого процесу, а з іншого, там вказано, що ухвала не зупиняє виборчий процес.

КличкоImage copyrightUNIANImage captionЕксперти допускають, що вибори районних рад Києва не вигідні нинішнім керівникам міста

ВВС Україна: Тобто, ЦВК може проводити вибори попри це суперечливе рішення суду?

А.М.: Хочемо звернутись до суду, щоб він нам пояснив, як виконувати ухвалу. Якщо суд нам не надасть роз’яснень, то ЦВК сформує новий склад виборчих комісій у Києві. Принаймні я буду пропонувати таке рішення.

Зараз я бачу два чинники, які можуть зірвати вибори – це суперечлива судова ухвала, за якою треба мати ясність, а другий чинник – фінансовий.

ВВС Україна: Ухвалу суду щодо заборони виборів у райради Києва винесли за поданням громадської організації "Наждак", хто з політиків підтримав це рішення?

А.М.: Депутати Євген Рибчинський та Сергій Рудик подали свої самостійні позови з того ж предмету, тому всі скарги на ЦВК – від "Наждака", Рудика та Рибчинського об’єднані в одне провадження.

Новий склад ЦВК

ВВС Україна: У більшості складу ЦВК вже давно минув семирічний строк повноважень, який тимчасово продовжили. У вас є розуміння, коли Рада може призначити новий склад?

А.М.: Не маю інформації і мені не зрозуміло, коли призначать новий склад ЦВК.

ВВС Україна: Фракція "Народного фронту" направила на затвердження вашу кандидатуру. Ви обговорювали це питання?

ОхендовськийImage copyrightReutersImage captionПовноваження голови ЦВК, як і більшості членів комісії, мали закінчитись у червні 2014 року

А.М.: Вони направили кандидатури на розгляд президентові, який має передати їх у парламент. Фракція зробила свою роботу, черга за президентом - внести подання в Раду.

Я погоджував внесення моєї кандидатури на призначення в ЦВК від імені фракції "Народного фронту".

ВВС Україна: Судячи з постійного відкладання оновлення ЦВК і можливих дочасних виборів Ради восени, можливо, що цей склад лишиться ще щонайменше на півроку або навіть рік?

А.М.: Не думаю, що це нормальна ситуація, коли члени комісії, які призначені на сім років, працюють вже дев’ять. Переконаний, що оновлення складу ЦВК мають провести найближчим часом.

ВВС Україна: Пане Андрію, всі чекали, що 27 березня відбудуться довибори у Раду в округах покійного Ігоря Єремєєва, та обраних мерами Дніпропетровська та Чернігова Бориса Філатова та Владислава Атрошенка. Чому ЦВК не призначила там голосування?

А.М.: ЦВК може призначити проміжні вибори на основі документів про припинення повноважень депутата. Щодо Єремеєва – це свідоцтво про смерть. Щодо Філатова та Атрошенка – це має бути постанова Ради.

ВВС Україна: Тобто, місяць тому позбавили мандатів обраних мерами депутатів, а спікер досі не прислав її вам?

А.М.: Так, постанов немає.

ВВС Україна: А свідоцтво про смерть хто має прислати? Людина померла вже півроку як…

А.М.: Немає свідоцтва. Не обов’язково спікер має прислати це може бути будь-який суб’єкт.

Не виключаю, що є політичні передумови, чому свідоцтва про смерть Єремєєва досі немає.

 

Віталій ЧервоненкоВВС Україна

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

4 + 9 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.