На Кім Кардаш’ян подали до суду за підроблені меблі

Естетика дизайну інтер’єру Кім Кардаш’ян, яка часто викликає дискусії, знову опинилася під пильною увагою. Фонд митця-мінімаліста Дональда Джадда подав позов проти неї, стверджуючи, що магнат моди та краси просуває «дешеві підробки» його меблевих дизайнів. 

Підставою для позову стало відео 2022 року, опубліковане Кардаш’ян на YouTube, у якому вона проводить екскурсію офісами своєї тоді ще зовсім нової косметичної компанії Skkn by Kim. (Відео, яке, як стверджується в позові, отримало близько 3,7 мільйона переглядів, після подачі позову, схоже, стало приватним). Вихваляючи мінімалістичний дизайн свого офісу, Кім особливо хвалила великий дерев’яний стіл, який назвала виробом Джадда.

Стіл і стільці в офісі Кардаш’ян у відео нагадують знамениті вироби майстра, що стали культовими серед дизайнерів і колекціонерів меблів з моменту їхнього першого виробництва у 1982 році. Фонд Джадда досі виготовляє та продає ці вироби, хоча вони мають свою ціну: стіл коштує 90 000 доларів, а стільці — 9 000 доларів за штуку.

Але вироби у офісі Кардаш’ян не були автентичними, написав Фонд у позові, поданому проти Кардашян і компанії Clements Design, з якою вона працювала над дизайном офісного простору Skkn. (І навіть якби вони були автентичними, фонд «категорично забороняє клієнтам використовувати придбані меблі Дональда Джадда в рекламних цілях»).

У заяві, наданій CNN, дизайнерська фірма заявила, що предмети, які вона виготовила для офісу Кардашян, мають «очевидні ключові відмінності» від дизайнів Джадда.

«Попередній адвокат Фонду Джадда визнав ці відмінності, і з тих пір ми нічого не чули від них більше року, а тепер нас заскочили зненацька судовим позовом, — йдеться в заяві Clements Design. — Ми намагалися вирішити це питання мирним шляхом, але Фундація Джадда не захотіла йти на компроміс на розумних умовах. Ці претензії не мають жодних підстав».

До того ж, як стверджується в позові, підробки Кардаш’ян були зроблені з фанери — матеріалу, який не дозволений Фондом Джадда.

Фонд стверджує, що він також пропонував замінити підроблені столи і стільці на справжні зі знижкою, якщо Кардаш’ян опублікує спростування і відредагує відео, йдеться в позові.

Представники Кардаш’ян запропонували прорекламувати Фонд Джадда в публікації соцмереж, яку фонд відхилив, а також запропонували випустити спростування в титрах до відео, але не видаляти відео, стверджується в позові.

Источник: 
PRпортал