Львів’янка Оксана Линів відреагувала на скандал щодо її постановки російської опери

Львів'янка Оксана Линів працює в Саксонській державній опері Дрездена над постановкою опери російського композитора Чайковського за твором Пушкіна «Євгеній Онєгін». Про це повідомив сайт Саксонської опери.

Лібрето до опери написали Петро Чайковський та Костянтин Шиловський за романом у віршах Олександра Пушкіна. Показ твору відбудеться російською мовою з німецькими та англійськими субтитрами. Прем’єра «Євгенія Онєгіна» в Дрезденській опері очікується в липні 2025 року. 

Оксана Линів написала у фейсбуку: «Від початку періоду військового стану на території України припинили виконувати музику Чайковського, Прокофʼєва, Шостаковича, Рахманінова, Стравінського та ін. Та все ж твори цих композиторів належать до обов’язкового репертуару кожного диригента, чия карʼєра розвивається на інтернаціональному рівні, так як ці твори належать до світової музичної спадщини».

За словами Оксани Линів, ці твори начебто є невіддільною частиною і стандартним репертуаром симфонічних оркестрів та оперних театрів цілого світу, і цей репертуар був сформований ще сотні років тому. 

Диригентка зазначила, що завдяки співпраці з провідними оркестрами та оперними театрами українські диригенти можуть додавати до стандартного репертуару «маловідомих українських композиторів і додавати ці імена до світової класичної музичної традиції».

Оксана Линів закрила можливість коментувати її пост у соціальних мережах.

Крім Оксани Линів над оперою також працює український баритон Данило Матвієнко. Родом з Донецька, він працював у Київському національному академічному театрі оперети та Київській національній опері. Він співатиме партію Євгенія Онєгіна. Співак похвалився своєю партією і також обмежив коментарі до допису.

Источник: 
PRпортал