Іран запустив національний мессенджер зі стікерами «Смерть Америці»

Влада Ірану намагається просувати власний національний месенджер замість Telegram.
 

Як повідомляє Media Sapiens із посиланням на BBC, назва іранського месенджера - Soroush. Журналісти помітили, що у ньому є низка незвичайних стікерів та емодзі. На них зображена жінка в чадрі, яка тримає таблички з надписами «Смерть Америці» або схожими побажаннями на адресу Ізраїлю та масонам. В іншому стікері жінка тримає портрет верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.

 

«Смерть Америці», «Смерть масоним» та «Ходімо молитися» - серед наклейок, доступних для користувачів месенджера.

Для популяризації Soroush у військовому спецкорпусі «Сили Кудс» розіграли п’ять золотих монет, які дають певні бонуси при реєстрації в месенджері, але сам розіграш провели через Telegram-канал підрозділу.

Іранці також жартують в соцмережах з того, що в Soroush немає наскрізного шифрування. Три галочки біля повідомлення в Soroush означають, що повідомлення не тільки відправлене і прочитане, але і перевірено співробітником спецслужб. У Telegram біля повідомлення з’являється тільки дві позначки.

Раніше аятола Алі Хаменеї припинив вести свій канал в Telegram та закликав читати його в Soroush або іншій державній мережі - Gap. Згідно з повідомленнями іранської влади, в Soroush зареєструвалися п’ять мільйонів осіб. Для порівняння, Telegram користуються близько 50 мільйонів іранців.

Нагадаємо, на початку року в Ірані були тимчасово заблоковані Telegram та Instagram.  Ці платформи звинуватили в поширенні повідомлень із закликами до насильства та дестабілізації ситуації в країні.

 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

18 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.