Adidas розкритикували за символіку СС

Німецький футбольний союз (DFB) змінить дизайн цифри «4» на національних футболках країни на тлі заяв, що вона нагадує символіку нацистських воєнізованих формувань.

Асоціація оголосила про це в понеділок після того, як користувачі соціальних мереж почали використовувати онлайн-сервіс для створення футболок з цифрою «44», вказуючи на схожість з емблемою СС.

У заяві, опублікованій в X, DFB заявила, що раніше подала на розгляд УЄФА номери від 1 до 26, і що «жодна із залучених сторін не побачила жодної близькості до нацистської символіки в процесі створення дизайну футболок». Асоціація заявила, що ставиться до цього питання «дуже серйозно» і розробляє «альтернативний дизайн» цифри.

Хоча цифра 44 наразі не використовується німецькими чоловічими та жіночими командами, офіційний постачальник форми Adidas дозволив клієнтам персоналізувати футболки за допомогою номера від 00 до 99 та імені довжиною до 10 літер. 

Як повідомляє Reuters, речник Adidas Олівер Брюгген раніше заявив німецьким ЗМІ, що гігант спортивного одягу «прибере номер 44 якнайшвидше», додавши: «Як компанія ми активно виступаємо проти ксенофобії, антисемітизму, насильства і ненависті в будь-якій формі».

Станом на 2 квітня опція кастомізації футболок німецької збірної була видалена з вебсайтів Adidas, хоча вона залишається на місці для форми інших країн. 

Німецький футбольний союз (DFB) представив нову форму, яку носитимуть як чоловіча, так і жіноча збірні, наприкінці березня. Чоловіча команда дебютувала у формі під час матчу проти Франції, і вона буде одягнута на Чемпіонаті Європи 2024 року, який Німеччина прийматиме цього літа.

Менше двох тижнів тому DFB оголосив, що з 2027 року компанія Nike замінить Adidas в якості офіційного постачальника футбольної форми німецької збірної з футболу.

Источник: 
PRпортал