Український шрифт переміг на конкурсі European Design Awards

Шрифт "Шрифтова абетка української ідентичності" здобув золото на щорічному європейському конкурсі у галузі комунікаційного дизайну — European Design Awards. Про це стало відомо з сайту конкурсу.

Український шрифт здобув золото в категорії Integrated Identity Application, а також головну нагороду журі. За словами голови Projector Creative & Tech Online Institute Олександра Трегубова, журі одноголосно обрали шрифт переможцем.

"Ми запрошуємо вас поглянути на українські літери відразу з двох нових аспектів — знакових для України символів і модерних українських шрифтів", — закликають творці "Абетки".

Шрифтова абетка української ідентичності
Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

Зазначають, що "Шрифтова абетка української ідентичності" — це історія української боротьби від А до Я. Автори пояснюють, що кожна літера алфавіту присвячена одному символу, без якого Україна не була б тією державою, яку ми знаємо, любимо та за яку стоїмо:

"На сторінках цього проєкту ви знайдете 33 події, постаті, символи й знаки, що супроводжували Україну на шляху до відновлення незалежності в 1991 році та підтримують нас у боротьбі за неї зараз".

Шрифтова абетка української ідентичності
Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

Так літера А присвячена АН-"Мрія", Б — будинку "Слово", В — волі, Г — Голодомору і так далі. Серед згаданих подій, постатей та явищ також є хрещення Русі, Квітка Цісик, референдум 1991 року, фраза "Йой, най буде!" тощо. Повний перелік можна переглянути за посиланням.

Шрифтова абетка української ідентичності
Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

Шрифт розробили онлайн-інститут Projector і медіа Telegraph Design за підтримки Фундації "ЗМІН". Проєкт презентували на День Незалежності.

Про конкурс European Design Awards

Конкурс European Design Awards (ED-Awards) — одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Конкурс був створений у 2007 році за ініціативою передових європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda). 

Церемонія нагородження і традиційний фестиваль дизайну кожного року змінює локацію та проходить у різних європейських містах. У 2024 році конкурс European Design Awards пройшов у Неаполі, Італія.

У складі журі — фахівці з редакцій 15 профільних журналів про дизайн з Австрії, Чехії, Польщі, Росії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини та Великої Британії.

Роботи оцінюють за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. Взяти участь у конкурсі можуть тільки дизайнери з Європи.

 
Источник: 
PRпортал