Томос - головне слово 2018 року в Україні

«Томос» став словом минулого 2018 року за версією словника сучасної української мови та сленгу «Мислово». Як повідомляє PRпортал про це йдеться у повідомленні прес-служби «Мислова».

Так, грецьке слово «томос», яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.

Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент України Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву.

Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року.

Також на звання слова року претендували:
євробляхи — слово, яке перекочувало у цьогорічний шортліст з минулого року і продовжило хвилювати значну частину українського суспільства;
безкарність — напади на журналістів та активістів стали ще зухвалішими та жорстокішими, а розслідування цих злочинів не ведуться належним чином;
агресія — у зв’язку з першою неприхованою агресією Росії у Керченській протоці, коли російські військові обстріляли кораблі ВМС України та захопили у полон українських моряків;
воєнний стан — запровадження воєнного стану внаслідок агресії РФ сколихнуло українське суспільство. Проте через його вкрай обмежений характер цей вираз не став визначальним у 2018 році;
новічок — слово року-2018 у Росії, яке не сходило з передовиць провідних світових видань та стало символом політики Кремля.

Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

1 + 0 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.