Ofcom зобов'язав два канали BBC присвячувати до 90% ефіру оригінальним програмам

У жовтні британський медіарегулятор Ofcom (Office of Communications) опублікував нововведення до ліцензії суспільного мовника Великої Британії, відповідно до яких з 2018 року планується трансляція не менше ніж ¾ програм оригінального виробництва каналами BBC One та BBC Two.
 
 

Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення з посиланням на Ofcom., пише  Media Sapiens

Відповідно до нових правил, розроблених для забезпечення високої якості і різноманітності програм для всієї аудиторії, ВВС повинна транслювати більше програм національного виробництва.

Наступного року планується трансляція не менше як ¾ програм оригінального виробництва найбільш популярними каналами BBC спеціально на замовлення національної аудиторії, досягаючи 90% вечірнього ефіру на каналах BBC One і BBC Two.

Радіостанції «Радіо 1» і «Радіо 2» ВВС відтепер мають транслювати більш широкий спектр музичних творів, ніж комерційні, й включати в ефір композиції нових талановитих музикантів країни. Дитячі канали «CBBC» і «CBeebies» повинні транслювати відповідно 400 та 100 годин нових програм.

Умови ліцензії також передбачають вимоги до того, де вироблятимуться нові програми. Планується, що половина програм телевізійних каналів BBC буде створена за межами Лондона з урахуванням мінімальних квот і чисельності кожної нації Сполученого Королівства.

BBC One і BBC Two повинні транслювати понад 600 годин програм, які відображають інтереси країн та регіонів, що входять до країни, 95% з яких мають бути вироблені на місцях. Крім того, вперше BBC повинна буде витрачати однакову кількість грошей на виробництво програм у всіх чотирьох країнах Великобританії.

Нова ліцензія також передбачатиме збільшення  новинного ефіру на BBC One та BBC Two, а також на «Радіо 2», яке відтепер повинне транслювати новини упродовж 3 годин у топовий час щотижня, а «Радіо 1» транслюватиме розширений випуск новин у час-пік кожного робочого дня.

Завдяки змінам до ліцензії регулятор прагне також захистити мистецькі, музичні, релігійні та комедійні програми. BBC Onе та BBC Two мають транслювати програми у цих жанрах, зокрема й у прайм-тайм. Також у Ofcom заявили про підтримку деяких жанрів  – це драма, комедія, жанрові програми та різноманітні стилі в музиці.

Директор Ofcom з питань контенту та медіаполітики Кевін Бахурст (Kevin Bakhurst) наголосив, що медіарегулятор має нагоду покращити роботу компанії, забезпечивши «виробництво якісних, різноманітних програми, що будуть віддзеркалювати інтереси та життя людей усієї Великої Британії». «Наші правила гарантують, що BBC зосередить свою увагу на контенті оригінального вмісту й інвестуватиме у такі важливі сфери, як дитячі програми, музика, мистецтво та релігія», – зазначив він. 

Ofcom заявив також про підтримку кампаній соціальної спрямованості на радіо ВВС. Медіарегулятор вимагає від «Радіо 1» пропонувати мінімальну кількість таких проектів щороку. 

У Ofcom повідомили, що їхні дослідження показали наявність кількох груп, інтереси яких достатнім чином не враховані в ВВС. Тепер BBC є публічно відповідальною за наявність різноманітних груп у своєму колективі. 15% працівників мають представляти етнічні групи, а до 2020 року 50% працівників, у тому числі серед керівників, мають становити жінки. Ofcom вимагає від BBC щороку детально звітувати про прогрес у досягненні цих пріоритетів. 

Компанія також має впровадити новий Кодекс щодо практичного забезпечення принципів рівності, що буде діяти не лише стосовно телемовлення, а й проблем підбору персоналу.

Нагадаємо, у липні компанія BBC оприлюднила дані про працівників, які заробили більше 150 000 фунтів стерлінгів за останній фінансовий рік. Звітність виявила значний розрив у оплаті праці чоловіків та жінок в компанії BBC. Згодом генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall) отримав листа від 40 провідних журналісток та ведучих компанії, які висловили своє незадоволення розривом у оплаті праці. Він пообіцяв, що компанія зможе виправити ситуацію до 2020 року. 

У серпні Перша міністр Шотландії Нікола Стерджен (Nicola Sturgeon) заявила, що цієї обіцянки BBC недостатньо: політикиня вважає, що BBC має прискорити цей процес.

 
 
 
Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

6 + 13 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.