Нацрада призначила позапланові перевірки п'ятьом телерадіокомпаніям

Загалом таке рішення прийнято у зв'язку із зафіксованими ознаками порушень ліцензій та чинного законодавства. 

Національна рада призначила позапланові перевірки п'ятьом компаніям.

Про це повідомили у прес-центрі Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, пише ТСН

Зазначається, що перевірятимуть таких ліцензіатів: ВМП "Горизонт", м. Первомайський Харківської обл. (логотип "Горизонт-TV"), ТОВ "ТРО "Маріупольське телебачення", м. Маріуполь Донецької обл. (логотип "МТВ"), ТОВ "Гумор ТБ", м. Київ (логотип "БАБАЙ ТБ"), КЗ "Редакція Петрівського районного радіомовлення" (Радіо "Голос Петрівщини"), смт Петрове Кіровоградської обл., ТОВ ТРК "Захід", м. Рогатин Івано-Франківської обл. (логотип "Захід TV").

Підставою для призначення позапланової перевірки ВМП "Горизонт" стало демонстрування документального фільму "Олесь Бузина: жизнь вне времени", оскільки у фільмі простежується однобоке трактування та негативне ставлення до подій, пов'язаних з Революцією Гідності, участі українців у протистоянні російській агресії на Сході України.

"Носії української національної ідеї показано в негативному світлі, людей на київському Майдані і бійців добровольчих батальйонів представлено як жертв антиросійської пропаганди в ЗМІ та знаряддя у протистоянні "між Сходом та Заходом", – йдеться у повідомленні.  

Незбалансованість подачі інформації та окремі висловлювання є ознакою порушення ліцензіатом двох статей.

Також позапланову перевірку маріупольському телеканалу "МТВ" призначено на звернення ГО "Ініціативна група "Разом!"  із наріканням на трансляцію передачі "Территория заблуждений" (випуск-58 від 01.04.2014, виробництво телеканалу Російської Федерації "РЕН ТВ").  

Наголошується, що інформація, має антидержавний зміст та створює умови для дестабілізації національної безпеки. Зокрема, в передачі простежується однобоке трактування історії України, нав'язується думка щодо неможливості існування України як держави, розриву зв'язків з Росією, що є ознаками порушення статей 6 і 59  Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

На супутниковому телеканалі "БАБАЙ ТБ" також пройде перевірку через показ художнього фільму "Гравець" з візуальною позначкою кіновідеопродукції категорії ІІІ. Відповідно до вимог пункту 5 Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована такі фільми мають транслюватися з 22 до 6 години.

Позапланову перевірку також призначено "Голос Петрівщини" та "Захід TV".

Наголошується, що після проведення перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.

Нагадаємо, впродовж 2014-2016 рр. Держкіно відмовило у державній реєстрації та скасувало прокатні посвідчення на трансляцію понад 500 фільмам і серіалам. 

Зазначається, що телесеріали і художні фільми, в яких регулятор вбачає ознаки порушень законодавчих норм, передаються для розгляду Експертній комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів. 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

12 + 3 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.