Французьку Russia Today очолить журналістка, якій Макрон дорікнув "органом пропаганди"

Французький журнал Les Inrockuptibles в номері від 20 вересня нагадав читачам про запуск французької версії пропагандистського телеканалу Russia Today і записав розмову з його керівником Ксенією Федоровою
 

Про це повідомляє Еспресо.ТВ із посиланням на  RFI.

Журнал вийшов з портретом російського президента Володимира Путіна з підписом "Путін спостерігає за вами". Повідомляється, що запуск французької версії RT відбудеться у грудні. З цього приводу журнал поговорив з головним редактором нового каналу.

Автор Les Inrocks Амелі Кентель на початку свого досьє коротко переповідає останні скандали на Заході, в яких були замішані видання холдингу RT: чутки про втручання в президентські вибори в США, конфлікт глави RT Маргарити Сімоньян з правозахисною організацією "Репортери без кордонів", звинувачення в наклепі під час передвиборної кампанії Макрона.

Кульмінацією відносин Макрона і RT стала зустріч нового президента Франції з Путіним, під час якої журналістка RT Ксенія Федорова дорікнула Макрону в тому, що під час президентської кампанії французьким бюро холдингу "Росія сьогодні" відмовили в акредитації в його передвиборному штабі. На що Макрон, як уточнює Амелі Кенталь відповів, що це не ЗМІ, а "орган пропаганди".

Телеканал RT запускає якраз та сама Ксенія Федорова, яка задавала питання Макрону в Версалі. У Франції для Les Inrock вона вперше дала розгорнуте інтерв'ю. 

Повідомляється, що Ксенії Федорової 36 років, на Russia Today вона працює з моменту заснування телеканалу в 2005 році, тобто фактично все своє професійне життя. 

До Франції Федорова переїхала менше року назад, а до цього очолювала відео агентство холдингу "Росія сьогодні" Ruptly в Берліні. Автор досьє натякає, що Федорова не говорить по-французьки - під час інтерв'ю практично єдиним словом, яке вона сказала на цій мові було "liberté".

Телеканал має на меті RT у Франції "надавати французькій аудиторії достовірну інформацію швидко, і не однобічно, а показувати іншу частину історії. (...) Надавати іншу перспективу, але не те, що в ЗМІ називають "російської точкою зору" - це абсолютна брехня".

RT France, як і RT в інших країнах, буде, в першу чергу, інформаційним каналом, проте Федорова розповіла, що планується спеціальна програма для молоді, "враховуючи, що RT дуже популярний в соціальних мережах".

RT планує робити ставку на репортажі, щоб занурити глядача в тему, при цьому репортажі будуть виходити "сирими", практично без монтажу. Тому що монтаж часто ховає щось від публіки, часто навмисно.

Розпочати мовлення планувалося ще до президентських виборів у Франції, але ці плани порушила криза. RT France отримав ліцензію терміном на дев'ять років.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

8 + 10 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.