Контрпропаганда: 1+1 розповість про друзів Кремля у Чехії
9 січня на Канал і1+1, після вечірнього ТСН, а днем раніше 8 січня - на Ukraine Today буде продемонстровано фільм «Чеські друзі Кремля». Автором фільму є Oльга Мальчевська, котра більше шести місяців працювала у Чехії в рамках стипендії імені Вацлава Гавела в Українській редакції Радіо Свобода. Презентація фільму «Чеські друзі Кремля» відбулася напередодні. Розслідування Ольги викриває схеми впливу Кремля на чеського президента Мілоша Земана, котрий відкрито підтримує політику президента Росії Володимира Путіна щодо України.

У стрічці, яка за жанром є журналістським розслідуванням, авторка пояснює що таке «чеський Донбас» та чому він проголосував за Земана, чому чеський президент щонайменше 8 разів відвідував грецький Родос, а точніше VIP-курорт російського олігарха, та який зв’язок існує між Земаном та чеською дочірньою фірмою російського «Лукойлу».
«Це історія єдиного президента в Євросоюзі, який публічно підтримав Кремль після анексії Криму, назвав російську агресію в Україні «громадянською війною», а українців – «бандерівцями». Однi бунтують проти нього i закидають слабкість до чарки. Iншi – підтримують ще дужче, а загальний його рейтинг росте. Президент Чехії Мілош Земан – лідер, якого Чехія вперше обрала всенародно, а не у парламенті. Хто він насправді?» – інтригуюче розпочинає свій фільм Ольга Мальчевська
У перебігу свого розслідування вона дізнається, що Земан тісно пов’язаний із російським олігархом Володимиром Якуніним, до якого неодноразово їздив на острів Родос, а серед офіційних радників очільника Чехії – Мартін Наєдли та Павел Галушка, які є керівниками російського нафтового гіганта «Лукойл» у Чехії. Саме під керівництвом останніх чеська дочірня фірма «Лукойлу» постачає авіаційне паливо до ключових аеропортів Чехії, зокрема і до головного летовища країни – аеропорту Вацлава Гавела. І саме Мартін Наєдли став спонсором передвиборчої кампанії Мілоша Земана.
І хоч на перший погляд головний герой стрічки сам Мілош Земан, все ж після перегляду стає зрозуміло: головний фокус – на небезпеці російської пропаганди та «п’ятій колоні» Кремля у Європі.
«Навіть якщо президента Чехії народ достроково усуне з посади, Кремль уже вирощує «друзів» у інших країнах Євросоюзу. Перший чесько-російський банк у 2014 році надав кредит у 9 мільйонів євро Марін Ле Пен – лідеру ультраправої партії у Франції. Партія Ле Пен публічно підтримала анексію Криму та засудила санкції проти Москви. Проти санкцій і голова уряду Греції – радикальний лівий Алексіс Ципрас. Під час кремлівської агресії на Донбасі, Ципрас летить до Москви і домовляється про транзит російського газу через Грецію. А екс-прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі навіть зустрічається з Путіним у Криму. У різний спосіб прихильність до Кремля висловили: прем’єр Угорщини Віктор Орбан, голова уряду Сербії Александар Вучич та їхній колега зі Словаччини Роберт Фіцо, і навіть у Польщі балотувалася на посаду президента проросійська Магдалена Огурек», – перераховує гучні прізвища наприкінці Ольга Мальчевська.

Свої враження про роботу Ольги Мальчевської написала Світлана Березівська. "Під враженням фільму - Російська пропаганда в реальних обличчях і дружніх звязках у країні, яка, нам українцям здається, має бути 100% другом Україні, бо сама пережила російські танки на своїх вулицях колись..Як Росія проникає і росте у Європі . Якщо вони цього не помічають, то українці не повинні мовчати", - написала колега Ольги Мальчевської .
За словами Березівської "такі розслідування роблять набагато більше, ніж тисячі листів стурбовань з МЗС та тисячі криків - ось гляньте Ви ж піддались російські пропаганді"




- Войдите, чтобы оставлять комментарии









