Загадати все

А вони, ці запитання до Юлії Тимошенко, є, мабуть, у кожного українця. Адже лідера "Батьківщини" цілком можна назвати одним із найзагадковіших українських політиків. Адже мало знайдеться діячів,  заяви яких настільки розходяться з реальними справами.

Скажімо, багато хто чув її радикальні заяви, в яких пані Тимошенко нищівно критикує діючу владу і особисто президента Порошенка за нібито недостатню рішучість у боротьбі з російською агресією.

Але чимало українців при цьому зауважували, що коли справа доходить до важливих голосувань у Верховній Раді,  Юлія Володимирівна загадково зникала з парламенту або ж просто не голосувала.

«Складається враження, що Ви свідомо уникаєте голосувань з питань, які можуть роздратувати Росію, - пише у своєму блозі на Українській Правді екс-депутат БЮТ Віктор Уколов. І наводить приклади, підтверджені посиланнями на сторінки голосувань.
 20 вересня 2016 р. Тимошенко не голосувала за постанову про невизнання виборів до Державної думи Росії на території українського Криму;

06 жовтня 2017 р. Юлія Володимирівна проігнорувала закон, до Росія визнавалась агресором та окупантом;
22 березня 2018 р., Тимошенко була відсутня під час голосування за невизнання виборів президента Росії на території окупованого Криму.

12 липня 2018 р.,  її не було під час голосування за відповідальність Росії по збитому літаку МН-17.

06 грудня 2018 р., Тимошенко полетіла в США, коли Верховна Рада виходила з Договору про дружбу з Росією.
 

Останнє уникнення голосування і стало останньої краплею, яка переповнила чашу терпіння колег Тимошенко по парламенту. Вони вважають, що лідер "Батьківщини" врешті-решт повинна пояснити українським громадянам, чому вона говорить одне, а робить зовсім інше.

Крім цього, депутати-автори звернення закликали Юлію Тимошенко публічно прозвітувати про походження її коштів, ймовірні хабарі та офшори. 

Адже відомо, що "головна опозиціонерка" з одного боку постійно декларує відсутність бізнесу, капіталів, житла та автомашин, але з іншого - проводить розкішне життя, звідкілясь бере кошти на оренду великого маєтку під Києвом.

Про величезний гардероб вартісного одягу від знаменитих світових дизайнерів - й говорити не варто. Мабуть, не одна українка заздрісно зітхала, дивлячись на телеекрані пані Тимошенко у новому брендовому костюмі.  

Тож логічними виявилися запитання колег, які приправили їх вже відомими фактами з біографії Юлії Тимошенко. Фактами, які вона дуже не любить згадувати. Ось лише деякі з них:

- Чи правда, що основою загадкового багатства Тимошенко є мільярди, які ще в середині 1990-х вона заробила, керуючи скандальною компанією ЄЕСУ, котра відома тим, що втридорога перепродувала українцям дешевий російський газ?

І чи не тому, свого часу лідер "Батьківщини" відмовилася свідчити проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі, а тепер прагне будь-що ліквідувати український "Нафтогаз"?

- Чи справді свій перший офшор під назвою "Сомалі ентерпрайзес" Тимошенко створила ще в 1992 році на Кіпрі? Наскільки вірною є інформація про те, що, за даними суду округу Колумбія, 1995-1997 рр. Юлія Тимошенко вивела з рахунків своєї корпорації 160 млн доларів на офшорні рахунки Лазаренка та пов’язаних з ним компаній?

Депутати також підозрюють, що Тимошенко отримувала "відкати" з газового контракту 2009 року, руйнівного для української економіки. А також у тому, що 2010-го вона, ймовірно, отримала  на президентську кампанію. 4 млн євро від лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

Народні депутати також просять пояснити, чому у 2008 році, коли Росія напала на Грузію, Тимошенко не зробила жодної заяви на захист Грузії і дозволила російським кораблям вийти з Севастополя, а її політична сила того ж року не голосувала за визнання Росії агресором проти Грузії. І чому вже в 2014-му  на засіданні РНБО лідер "Батьківщини" вимагала від української влади не чинити опору російській агресії. 

Однак відповідати всі ці логічна запитання Юлія Тимошенко не захотіла. Натомість вона терміново виїхала до США, де в інтерв'ю The Wall Street Journal, зокрема, заявила, що у випадку перемоги на президентських виборах сприятиме врегулюванню взаємин з Росією.

 

Тарас ДАНИЛЬЧУК

Источник: 
PRпортал