Як Москаль зірвав сесію Балозі

Вчора відбулася найскандальніша сесія Закарпатської облради.

Непунктуальними виявилися депутати від "Солідарності" та "Відродження": Геннадій Москаль зібрав екстрену нараду однопартійців, на якій, як стверджували джерела в обох партіях, були і "відродженці".

Поки вони радились, у сесійні залі нервозності не відчувалося. Депутати "ЄЦу", "Батьківщини" та КМКС демонстрували усміхнені обличчя, міцні рукостискання і вдоволені погляди на двері, мовляв, "де ви там? щось не сходиться?"

І ось, нарешті: гімн, присяга, вручення посвідчень, обрання головуючого (проголосували за представника "ЄЦ", екс-мера Мукачева Лендєла), членів президії, членів лічильної комісії. Було і напутнє слово екс-голови облради, на яке Москаль відреагував жартом, зауваживши, що взяв на сесію з собою цибулю, щоб "щиро" плакати за вже екс-головою облради Володимиром Чубірком.

Першу перерву оголосили для того, щоб лічильна комісія провела перше засідання та обрала голову лічильної комісії. Коли депутати почали збиратися після перерви, головуючий оголосив, що перерву, на прохання депутатів "Відродження" продовжено на 20 хвилин. Це не роздратувало інших депутатів, скоріш звеселило і підбадьорило до насмішок та саркастичних зауважень.

Та раніше, ніж за 20 хвилин депутати зібралися в залі і продовжили засідання. Обрали голову лічильної комісії, прийняли порядок денний зі 11 питань, зокрема, про голову обласного ради, про першого заступника та заступника голови обласної ради, про присвоєння рангу голові облради, про призначення заробітної плати голові облради тощо.

Пристрасті розпочалися, коли головуючий почав зачитувати списки, де зазначалися голова, заступники та депутатські комісії. Першим обурився Москаль. У притаманному для нього стилі він вимагав пояснити, коли саме були складені ці списки, хто їх підписав. Розпочалась словесна перепалка.

"Шулєри і аферисти!", - кричав Москаль.

" Це не сесія одного депутата!", - переконував головуючий.

"Це не сесія одного клану!", - апелював Москаль, що викликало у залі оплески.

Кандидат на посаду голови Кеменяш зізнався, що депутати створили списки за час перерви і вони не є таємними. Правда, бачив їх на той момент лише головуючий. Москаль висловив припущення, що бюлетені можуть друкувати і в Мукачеві, а за Кеменяша проголосувати і на туалетному папері, додавши: "Хто пас вівці, ніколи не буде головою колгоспу".

Кеменяш намагався знайти підтримки в голови ОДА, пояснюючи, що все можна владнати і знайти спільну мову, на що почув:

"Ти хочеш так стати головою? Так ганебно стати? Я був в опозиції до Ющенка і Януковича, а не лизав задницю, як ти!"

На адресу Кеменяша він також додав, що, якщо його виберуть, то потім із залу винесуть.

"Ти чмо", – кинув Москаль комусь у залі.

Після чергового оголошення перерви Москаль закликав депутатів блокувати роботу сесії, і всі представники "Солідарності" покинули сесійну залу. Правда, не на довго. З'ясувалося, що хтось вкрав скриньку для голосування. Невідомого бачили практично всі, але хто він і для чого забрав скриньку, не міг відповісти ніхто.

Як не вмерла закарпатська надія Москаля - фото 1

На сцені нашвидкуруч облаштовували кабінку, принесли картонну коробку, яка повинна була замінити скриньку.

Та спокій депутатам сьогодні навіть і не снився. Чергове НП – замінування. Правда, на нього, окрім журналістів, ніхто не звернув уваги. Депутати "ЄЦу", "Батьківщини" та КМКС отримували бюлетені – всього 34 – при всіх "за" достатньо, щоб обрати голову.

Звідкись принесли скляну скриньку для голосувань. Рятувальники з міношукачами поміж крісел шукали міну, депутати - голосували.

Як не вмерла закарпатська надія Москаля - фото 2

Рахували не довго. Мить смертельної тиші і результат: за – 32, проти – 1, утримався – 1. Не вистачило одного голосу, аби пробалогівські депутати тріумфально вийшли із зали. Вистачило одного голосу, аби у Москаля зажевріла надія – а, може, ще не все втрачено?

Прийнято рішення про продовження сесії Закарпатської обласної ради наступного вівторка, 24 листопада. До цього часу триватимуть перемовини та узгодження кандидатів на нове голосування за очільника облради та заступників.

У всій цій сесійній круговерті зовсім непомітними були 4 представників Опоблоку.

Вибухівку не знайшли…

 

 Depo.Закарпаття

Источник: 
PRпортал